Soru MIUI uygualamaları Aosp da (ve aosp için uygulama önerisi)

ScoRPioN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa Kandemir
Cihazım
Etab5 - Mi6
Konular
21
Başlık da da yazılı olduğu gibi, MIUI deki sistem uygulamalarını custom romlara, kısaca Aosp romlar yükleme imkanımız varmıdır? Galeri/Güvenlik uygulaması bana gerekli olanlar mesela, bunları Aosp bir Roma kurma şansımız varmıdır?

Aosp romlar daki uygulamalar pek iyi değil çünkü, kamera GCam olarak idare ediyoruz, galeri kötü, onun dışında MIUI deki güvenlik uygulaması da ara sıra temizlik için iyi olur

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Başlık da da yazılı olduğu gibi, MIUI deki sistem uygulamalarını custom romlara, kısaca Aosp romlar yükleme imkanımız varmıdır? Galeri/Güvenlik uygulaması bana gerekli olanlar mesela, bunları Aosp bir Roma kurma şansımız varmıdır?

Aosp romlar daki uygulamalar pek iyi değil çünkü, kamera GCam olarak idare ediyoruz, galeri kötü, onun dışında MIUI deki güvenlik uygulaması da ara sıra temizlik için iyi olur
MIUI Uygulamaları, MIUI ile bir bütündür ve AOSP Romlarda çalışmaz....madem MIUI uygulamaları sizin için vazgeçilmez, neden MIUI'nin kendisinden vazgeçiyorsunuz?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
GP yada Apkmirror gibi sitelerde Xiaomi uygulamalarının apkları var ve ne derece uyumlu olur çalışır denemek lazım. GP'de Xiaomi Inc diye arattırdığınızda işe yarar bir iki uygulama çıkıyor.

Oyla:

ScoRPioN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa Kandemir
Cihazım
Etab5 - Mi6
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MIUI Uygulamaları, MIUI ile bir bütündür ve AOSP Romlarda çalışmaz....madem MIUI uygulamaları sizin için vazgeçilmez, neden MIUI'nin kendisinden vazgeçiyorsunuz?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Kısıtlı, MIUI seven biriyim ama Saf android in tadını da tattım ve vazgeçmek zor xd, benim kararsız kaldığım nokta bu, Aosp seviyorum ama MIUI deki birkaç şey de hoşuma gidiyor, onları ekleyebilir sem Aosp a belki, kullanabilirim diyorum . Mesela minimal seven biriyim ben ama miui de dpi küçülttüğümüz zaman arayüz gereği tam olmuyor, temalar farklı farklı vs.
[doublepost=1525833343,1525833238][/doublepost]
GP yada Apkmirror gibi sitelerde Xiaomi uygulamalarının apkları var ve ne derece uyumlu olur çalışır denemek lazım. GP'de Xiaomi Inc diye arattırdığınızda işe yarar bir iki uygulama çıkıyor.
Şuan epic rom da yım, Es dosyadan dedikleri mi yedek aldım Aosp a geçer sem deniyeceğim, olmayacağını da biliyorum gerçi ama. GP ye bakabilirim, belki uyadabilir, yalnız GP yi ilk defa duydum, GP yazınca da direk çıkmadı, link varmıdır?

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Kısıtlı, MIUI seven biriyim ama Saf android in tadını da tattım ve vazgeçmek zor xd, benim kararsız kaldığım nokta bu, Aosp seviyorum ama MIUI deki birkaç şey de hoşuma gidiyor, onları ekleyebilir sem Aosp a belki, kullanabilirim diyorum . Mesela minimal seven biriyim ben ama miui de dpi küçülttüğümüz zaman arayüz gereği tam olmuyor, temalar farklı farklı vs.
Skorpi hocam çok doğru söylemiş miui, stock android kadar minimal ve hızlı. Ancak ram yönetimi hala aosp kadar efektif değil. Stock arayüz ile ilgili dpi sorunu hiç yaşamadım ;)

Şuan epic rom da yım, Es dosyadan dedikleri mi yedek aldım Aosp a geçer sem deniyeceğim, olmayacağını da biliyorum gerçi ama. GP ye bakabilirim, belki uyadabilir, yalnız GP yi ilk defa duydum, GP yazınca da direk çıkmadı, link varmıdır?
Yedekleri alsanız bile aosp romlarda çalışabilmesi için miui framework ve library ihtiyaç duyacaklardır. Ancak bu bağımlılıkları ortadan kaldırarak kullanmak istediğiniz roma port edebilirsiniz.

Oyla:

ScoRPioN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa Kandemir
Cihazım
Etab5 - Mi6
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
[doublepost=1525833343,1525833238][/doublepost]
Şuan epic rom da yım, Es dosyadan dedikleri mi yedek aldım Aosp a geçer sem deniyeceğim, olmayacağını da biliyorum gerçi ama. GP ye bakabilirim, belki uyadabilir
Skorpi hocam çok doğru söylemiş miui, stock android kadar minimal ve hızlı. Ancak ram yönetimi hala aosp kadar efektif değil. Stock arayüz ile ilgili dpi sorunu hiç yaşamadım ;)

Yedekleri alsanız bile aosp romlarda çalışabilmesi için miui framework ve library ihtiyaç duyacaklardır. Ancak bu bağımlılıkları ortadan kaldırarak kullanmak istediğiniz roma port edebilirsiniz.
Yani diyorsunuz ki uğraş babam uğraş .. peki bunlar a alternatif uygulama varmı önerdiğiniz Aosp için, kullanışlı bir galeri izinler için başka bir uygulama buldum zaten, Los konusunda arkadaş önerdi, başka müzik uygulaması olabilir öneri, kaç sürüm geçti adamakıllı yapamadılar muzik uygulamasını, biraz değiştirseler/geliştirseler şunları keşke..

Oyla:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
ScoRPioN GP den kastım Google Play Store. Xiaomi'nin global programları var. Tarayıcısına alıştım ve diğer romlara yükledim ya açılmadı yada açılınca Çince giriş sayfası çıktı, diğer yerler TR olarak. O yüzden Miui uygulamaları Miui'ye özel, Aosp uygulamaları da Aosp'a özel.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Hocam Malum Mi6, Mix 2, Mi Note 3 gibi cihazlarda 6 Gb ram var ve fazlası ile yetiyor. Daha efektif Ram kullanımı olsa ne gibi ekstra avantaj getirir acaba bizlere?

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Hocam Malum Mi6, Mix 2, Mi Note 3 gibi cihazlarda 6 Gb ram var ve fazlası ile yetiyor. Daha efektif Ram kullanımı olsa ne gibi ekstra avantaj getirir acaba bizlere?
Ram kullanımından anladığınıza bağlı olarak, sizin için ram management cihazdaki ram alanı büyüklüğü ve ram deki boş alan miktarı mıdır? drunk~~

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ram kullanımından anladığınıza bağlı olarak, sizin için ram management cihazdaki ram alanı büyüklüğü ve ram deki boş alan miktarı mıdır? drunk~~

Yok hocam Anlamadığım için soruyorum zaten :) Fakat anlasamda Ram yönetimi farklı bir olay onu biliyorum. Fakat bize günlük hayatta ne faydası olur onu merak ediyorum :) Daha hızlı Uygulama açılışı vb. Durumda mi faydasi olur?

Oyla:
Üst Alt