MIUI 11 miui up 11.0.4 update'i sonrası inanılmaz batarya sorunu

Onur.Arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Arslan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
3
Cache ve bazı uygulamalar ile sorun yaratıyor galiba, çünkü "bende sorun yok" diye dolanırken, birden pil resmen eriyerek gitmeye başladı. 2 gün giden telefon akşamı zor eder oldu aynı gün içi kullanımla...

2 gündür onunla uğraştım.

Öncesinde her şeyi yedekledim, sıfırdan kurdum, yedeği geri getirdim... Aynı...

Sonra "sıfırdan kurulum" deyince dank etti, yedeği geri getirmek yerine tüm uygulamaları baştan kurayım. Sadece rehberi yedekten geri getirdim, diğer her şeyi baştan yükledim.

Dün bu saatlerde %60'lara doğru saçma sapan şekilde erimiş olan şarjım şu anda çok benzer kullanımla %83. Galiba oldu :)

ihidayet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
0
3 4 saat anca ekran süresi veriyor. Batarya berbat oldu.

Onur.Arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Arslan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
3
Güncel yapayım, önceki gün bu şekilde güzel oldu dedim, 1 gün sonra aynı şeyi yapmaya başladı. Biraz yabancı forumları da araştırdım.

Google Play Hizmetleri (Uygulamalar, Uygulamaları yönet, ismi aratıyorsunuz, listede çıkmıyor, görüntüle falan demeniz gerekiyor) ön belleği silin denilmiş genelde, o burada ve Türkçe birkaç forumda daha var. Ancak bazen o da çözüm olmamış.

Başka birisi GMS diye bir sistem hizmeti bulmuş, aynı menüde GMS diye aratınca çıkıyor, onun ön belleğini silmek yeterli demiş.

Bizlerde MIUI 11 yükleyince bu sorun ortaya çıktı ama öncesinde durduk yerde de yine bu şekilde MIUI 10 ile yaşayan var. Çünkü konu 2019 başında açılmış mesela... Android iyi hoş güzel, ama iOS'a göre tek sevmediğim yanı bu. Bir gün müthiş işleyen sistem, durduk yere ertesi gün sapıtabiliyor. Windows gibi her cihazda çalışmaya yönelik hazırlanınca böyle maalesef.

Şu GMS'yi temizlemek gerçekten çözdü galiba, çatır çatır 89'dan 82'ye gelen şarj, bi anda durdu. Bakalım gözlemeye devam ediyoruz.

Onur.Arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Arslan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
3
Bir güncel daha;

Dün sabah saatlerinde %82'lerde seyreden şarj, iş çıkışına yakın saatlerde tekrar hızla erimeye başladı.

Pil istatistiklerine baktığımda, Google Play Store göründü bu sefer. Ancak ne açık vaziyette, ne indirme yapıyor, ne bişey, ama paso hayvani bir şekilde tüketiyor. Giriyorum, uygulamalardan kapatıyorum, durmaya zorla diyorum, yok... Hiç bir şekilde durmadı.

Güncellemelerini ve verilerini sildim, durmaya zorladım, o zaman istatistiklerde direk çat diye aşağılara düştü. Şarj erimesi olayı da normale döndü. Daha sonra Play Store'a son güncellemesi tekrar geldi ve indirdim, yine izlemeye aldım, telefonu da tekrar başlattım, o sorunu bir daha yapmadı. Dün akşamdan beri bu şekilde normal seyrediyoruz, bakalım, takibe devam.

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
Şimdi bir güncelleme gelmiş indiriyor telefona, yükleyeyim mi dersiniz?? Aynı sorun ben de de var. Güncelleme de görünüyor ekran fotosunda ? Pil konusunda yüzüm gülmedi yaw...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-25-09-40-29-920_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-25-09-40-29-920_com.miui.securitycenter.jpg
    295,6 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2020-01-25-09-39-35-599_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-01-25-09-39-35-599_com.android.chrome.jpg
    178,3 KB · Görüntüleme: 12

Onur.Arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Arslan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
3
Pil eriyor diye BL kilidi vs ile uğraştım ettim, Miui 10 yükledim. Telefonu açtım, patır patır yine gitmeye başladı.

Telefon daha 1 senelik, sanıyorum pil performansı düşmeye başladı, ayarlarda veya çeşitli programlarda falan pil sağlığı iyi görünüyor.

Ama işin komiği, Miui11 ile bile 2 günü çıkaran telefon, bi anda bu hale geldi. Veya 1-2 gün bu şekilde kullanabildim, yine pil eriyerek bitmeye başladı.

Bi stabilite sorunu var ama direkt olarak pil midir artık anlamadım. Pil değiştireyim diyorum, uğraşmak da istemedim bi yandan...

Üst Alt