Haber MIUI TR Rom Çok Yakında. . . [Yayınlandı]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MİUİ TR

Merhaba Miui Severler,

Miui Türkiye Ekibi olarak artık bizlerde haftalık Rom paylaşımı yapmanın zamanı geldiğini düşünüyoruz

İlk etapta belli başlı cihazlara destek vermeyi düşünüyoruz. İleri ki zamanlarda tüm cihazlara destek vermek için elimizden geleni yapmayı planlıyoruz

Miui TR Rom'un belli başlı özellikleri;

* Çin Rom'u baz alınarak düzenlenecek
* Sadece Türkçe dil eklenecek (İlgiye göre diğer dillerin eklenmesi düşünülecek)
* Miui9 Hızı + Miui TR hızı (Kendimize has düzenlemelerimizle dahada hızlı bir arayüz deneyimi)
* Pil performansı (Günlük kullanımda Mi6 cihazı 2 günü rahat çıkarıyor)
* Yüz kimliği
* Fazlalık hiç bir uygulama yok (Çin uygulamalarıda dahil)
* Google hizmetleri sisteme gömülü bir şekilde gelmektedir
* Sade ve göze hitap eden görsel çalışmalar
* Yeniden tasarlanmış simge paketi
* Ve bir birinden güzel yeni özellikler sizlerle buluşacak

İlk etapta Alfa Rom'u vermeyi planlıyoruz. Full Rom'un bir çok özelliği olmayacak
Sonraki güncellemelerde düzenlemeler sorunsuz olduğunda Rom'a eklenecektir

Alfa Rom Yayınlanma Tarihi :

17,12,2017

Ekran Görüntüleri:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Cenkay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenkay
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
2
Türkçe dil için global romu baz almanız çok iyi olmuş. Xiaomi.EU romdaki büyük küçük harf olayı çok can sıkıcıydı, bu rom gayet güzel görünüyor.

MIX 2 için test edilmesi gerekirse bana ulaşabilirsiniz.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam sabırsızlıkla bekliyorum diğer arkadaşlar gibi.peki alfa olarak sunacağınız romda hata yüzdesi ne olacak.genelde alfalarda hata çok olur o yüzden :)

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Türkçe dil için global romu baz almanız çok iyi olmuş. Xiaomi.EU romdaki büyük küçük harf olayı çok can sıkıcıydı, bu rom gayet güzel görünüyor.

MIX 2 için test edilmesi gerekirse bana ulaşabilirsiniz.
Global Rom çevirisi bizde olduğu için Türkçe dil dosyaları olarak onu kullandık. Türkçe dilde bir problem yaşayacağınızı düşünmüyoruz.
[doublepost=1513275411,1513275396][/doublepost]
Bence en manrıklısı kapatmak çünki rootlamak kolay ama kaldırmak zor
Kapatırız sorun değil :)
[doublepost=1513275506][/doublepost]
Hocam sabırsızlıkla bekliyorum diğer arkadaşlar gibi.peki alfa olarak sunacağınız romda hata yüzdesi ne olacak.genelde alfalarda hata çok olur o yüzden :)
Çin rom'u baz alındığı için. Haftalık olarak hangi hata var ise onda Miui TR Rom2undada o olacak. Tabi kendi eklediğimiz modlarda hata olabilir. Onu düzelteceğiz zamanla ama günlük kullanıma etki etmeyen hatalar olacak. Malum kendi cihazım Mi6 ve günlük olarak bu cihazı kullanıyorum. Bir problem yaratmıyor bana

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Global Rom çevirisi bizde olduğu için Türkçe dil dosyaları olarak onu kullandık. Türkçe dilde bir problem yaşayacağınızı düşünmüyoruz.
[doublepost=1513275411,1513275396][/doublepost]
Kapatırız sorun değil :)
[doublepost=1513275506][/doublepost]
Çin rom'u baz alındığı için. Haftalık olarak hangi hata var ise onda Miui TR Rom2undada o olacak. Tabi kendi eklediğimiz modlarda hata olabilir. Onu düzelteceğiz zamanla ama günlük kullanıma etki etmeyen hatalar olacak. Malum kendi cihazım Mi6 ve günlük olarak bu cihazı kullanıyorum. Bir problem yaratmıyor bana
Peki hocam teşekkür ederim

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
teşekkürler şimdi emeğinize sağlık miui Türkiye adına yakışır bir çalışma olmuş.
mi5s için ilerde bir çalışmanız olursa severek test ekibinde olurum kolay gelsin

MI 5s Epic 7.12.8 global beta

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Son olarak peki zamanı gelince çin kararlı rom tabanlı olacak mı? sizleri fazla tutmak istemiyorum malum ne kadar zamanınızı harcarsak o kadar geç gelecek bu şaheser

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
Sonunda... haqanguven kardeşim ellerine emeğine sağlık... o zaman sıralamayalım mı istediğimiz özellikleri
-Center clock mod
-Zil sesi ve bildirim seslerinin ayrılması
-4x3 klasör düzeni
-bildirim alanındaki hava durumu ve arama çubuğunun açılıp kapatılabilmesi
-telefondaki tuş takımında türkçe t9 olması

Şu an için aklıma gelen özelleştirmeler bunlar. 4x3 klasör düzenini yapmıştın zaten, hatta senden ayrı bir zip olarak istemiştim zaten.
Diğer özellikler miuipro romunda var, oradaki gibi ayarlardan aktif yada pasif edilebiliyor. MiuiTr ye entegre edilirse harika olur...

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Son olarak peki zamanı gelince çin kararlı rom tabanlı olacak mı? sizleri fazla tutmak istemiyorum malum ne kadar zamanınızı harcarsak o kadar geç gelecek bu şaheser
Malum hepimizin bir hayatı var. Haftalık sürüme yetişemezsek bu proje durma aşamasına gelmesin diye kararlı sürüme kesinlikle geçeriz. Ama haftalık sürüm devam ederken kararlı sürüm şuan düşünmüyorum
[doublepost=1513276205,1513276104][/doublepost]
teşekkürler şimdi emeğinize sağlık miui Türkiye adına yakışır bir çalışma olmuş.
mi5s için ilerde bir çalışmanız olursa severek test ekibinde olurum kolay gelsin

MI 5s Epic 7.12.8 global beta
Teşekkürler. bakalım zamanla ihtiyaç olursa yardım alırız siz ve sizin gibi cihazını test aşamamızda kullanmak isteyenlerden...
[doublepost=1513276353][/doublepost]
Sonunda... haqanguven kardeşim ellerine emeğine sağlık... o zaman sıralamayalım mı istediğimiz özellikleri
-Center clock mod
-Zil sesi ve bildirim seslerinin ayrılması
-4x3 klasör düzeni
-bildirim alanındaki hava durumu ve arama çubuğunun açılıp kapatılabilmesi
-telefondaki tuş takımında türkçe t9 olması

Şu an için aklıma gelen özelleştirmeler bunlar. 4x3 klasör düzenini yapmıştın zaten, hatta senden ayrı bir zip olarak istemiştim zaten.
Diğer özellikler miuipro romunda var, oradaki gibi ayarlardan aktif yada pasif edilebiliyor. MiuiTr ye entegre edilirse harika olur...
T9 şaun ekli. Sorunsuz çalışıyor. Arama çubuğu kapalı gelecek. Ana ekranda alttan yukarı çekince arama geliyor zaten. Diğer modlar artık zamanla olacak. Teşekkürler yorumun için :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt