Soru Miui Smart Asistan Global

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Miui 9 la gelen asistanın globalde olmamasını sebebini bilen varmı? Yada gelicekmi bunla ilgili bi bilgisi olan. Birde bu assistan Global romlardada kullanılacak şekilde portlayabilicek yada portlayan biri mevcutmudur.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Miui 9 la gelen asistanın globalde olmamasını sebebini bilen varmı? Yada gelicekmi bunla ilgili bi bilgisi olan. Birde bu assistan Global romlardada kullanılacak şekilde portlayabilicek yada portlayan biri mevcutmudur.

Bu bahsettiğiniz sanırım MIUIPro rom da mevcut, diğerlerinde neden yok, bilemiyoruz....ama MIUIPro romun içinden bunu alıp, diğer romun içine entegre etmenin mümkün olabileceğini düşünüyorum da, kimin unu yapabileceğini kestiremiyorum doğrusu

Oyla:

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Asistan sedece Çin romlarında Çin için yapılmış bir özellik. Miuipro ve kardeş rom MiuiMs bunu alıp Çin özelliklerini kaldırarak, herkesin kullanabileceği hale getirdiler. Yani global romda hiçbir zaman olmayacak...
Portlama işine gelince bunun için 3 apk'da dosyaları mevcut, o yüzden kolay bir iş değil...

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Asistan sedece Çin romlarında Çin için yapılmış bir özellik. Miuipro ve kardeş rom MiuiMs bunu alıp Çin özelliklerini kaldırarak, herkesin kullanabileceği hale getirdiler. Yani global romda hiçbir zaman olmayacak...
Portlama işine gelince bunun için 3 apk'da dosyaları mevcut, o yüzden kolay bir iş değil...
Bunların işine akıl sır edemiyorum. China ya yaptın globallede yap yada 2 ayrı bölgeleme yapıcağın bir yap ne china ne global olsun valla

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli hocam, bilgilendirmeniz için teşekkür ederim....kolay olanı herkes yapar zaten, asıl zor olanı yapmak....

Sizin mesela kıymetinizi kimler biliyor,kimler takdir ediyor bilemiyorum, ancak bir romu alıp, en başta günlerce ve saatlerce uğraşıp, bunu türkçeleştirmek, sonra bu işlemi her hafta yapmak her babayiğidin harcı değil...O neden benim bu konuda Size saygım sonsuz ve takdir ediyorum...ayrıca çok takdire şayan bir özelliğiniz ise, bu işi tam manası ile, yani tüm zorluklardan sonra, bir sürü değerli arkadaşlarla paylaşıp, onlara öğretmeniz oldu, ki bunu herkes yapmaz...şimdi sizin sayenizde, rom türkçeleştiren arkadaşlar bunu çok basit bir şekilde yapabiliyorlarsa, bunun arkasında sizin çok büyük emeğinizin olduğunu unutmamalılıar.....iyiki varsınız hocam

Oyla:

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Güzel bakan güzel görürmüş, değerli yorumunuz ve güzel sözleriniz için teşekkür ederim.
Ben biliyorsunuz miuipro dil dosyasını miuipro ekibine göndermeyi teklif ettim, istedim ki rom herkese direk Türkçe olarak ulaşsın. Malesef kabul etmediler.
Bende herkese yetişemeceğim için bazı arkadaşlarla dil dosyasını paylaşıp , mümkün olduğunca daha fazla romun Türkçe olması için çalıştım.
Bu arada sizde iyiki varsınız hocam, saygılarımı sunuyorum...

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Güzel bakan güzel görürmüş, değerli yorumunuz ve güzel sözleriniz için teşekkür ederim.
Ben biliyorsunuz miuipro dil dosyasını miuipro ekibine göndermeyi teklif ettim, istedim ki rom herkese direk Türkçe olarak ulaşsın. Malesef kabul etmediler.
Bende herkese yetişemeceğim için bazı arkadaşlarla dil dosyasını paylaşıp , mümkün olduğunca daha fazla romun Türkçe olması için çalıştım.
Bu arada sizde iyiki varsınız hocam, saygılarımı sunuyorum...
Böyle büyük bir işi emeği neden kabul etmediler

Oyla:

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Böyle büyük bir işi emeği neden kabul etmediler

Cevap olarak sadece "mevcut dillerden başka dil olmayacak" dendi... Biraz soğuk insanlar :)

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım