Miui Rom Yükleme Yardım...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
RE:

Hocam o romun Türkçesi yok maalesef. Aşağıdaki linkte bulunan romu kurmanızı tavsiye ederim ben onu kullanıyorum ve son derece memnunum.

http://forum.xda-developers.com/nexus-4/development/port-miui-v5-jan-8-2014-t2327158

Eğer benim kullandığım romu kullanmak istemezeniz ve linkte bulunan romu yüklemek isterseniz o zaman status 7 hatasını gidermemiz lazım. Onun için de iki seçenek var, biri install dosyası içinden asserts silme, diğeri de build.prop düzenleme. Eğer ihtiyacınız olursa iki yöntem için de anlatım yazabilirim.

Bir de eğer dha önce 4.4 rom kurduysanız rom kurulduktan sonra bir de radio flashlamanız lazım. MIUI 4.2 olduğu için uyumsuzluk yaratabiliyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: Miui Rom Yükleme Yardım...

smert2016' Alıntı:
kusura bakmayın rahatsız ediyorum yine ama bi sorun var sanırın wlan açılmıyo. açılıyor diyo öylece kalıyo bunu nasıl çözecez.

Rica ederim hocam ne rahatsızlığı :)

Bluetooth da çalışmıyordur büyük ihtimalle. Biraz önce bahsettiğm gibi radio flashlamız lazım. Aşağıdaki bağlanıda bulunan dosyayı recovery'den flashladığınızda sorun çözülecektir.

http://d-h.st/8Jx

MeeTiN

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Metin
Cihazım
LG Nexus 4
Konular
0

nexus 4 e miui yuklerken teli ilk once stok jelly bean roma yukle google ın ımajı olan 4.2.2 sonra root yapıp recuvery yap sonrada ıstedıgın romu yukle sorun olmyor 4.4.2 romdan mıuı yukleyınce rom cok sorunlu oluyor

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

Foruma ilk mesajım ve NEXUS 5 için rom istiyorummmmm. xda da nexus 7 nin romunu port etmişler ama hoşuma gitmedi. Nexus 7 tablet olduğu için telefona pek uymamış. Kim çıkarıyor bu romları ona hediye bir n5 gönderelim :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

pegasus1907 pid=1802 dateline=1400770320' Alıntı:
Foruma ilk mesajım ve NEXUS 5 için rom istiyorummmmm. xda da nexus 7 nin romunu port etmişler ama hoşuma gitmedi. Nexus 7 tablet olduğu için telefona pek uymamış. Kim çıkarıyor bu romları ona hediye bir n5 gönderelim :)
Hocam kısa zaman içinde Nexus 5 için içerisinde Türkçe de bulunan official rom yayınlanacak. Bence biraz daha sabredin :)

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

cantara pid=1807 dateline=1400779812' Alıntı:
Güzel haber ama kısa zaman derken 1 hafta mı 1 ay mı yani daha belirgin bir süre verebilir misin? Bu arada siz de N4 varmış bence N5 e geçmenizi tavsiye ederim gerçekten kral telefon teknik özellikleri de MI-3 ile neredeyse aynı.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

@pegasus1907 hocam net bir tarih yok ama beta sürümü geliştiriciler için yayınlandı. Hata listesini inceledim, açıkçası çok büyük bir sorun görünmüyor. XDA'da olsa şu anda yayınlanmıştı bile ama mükemmel hale getirilmesini bekliyorlar sanıyorum. :)

Hocam Nexus 5 çıktığında direk alırım diye bakıyordum ama açıkçası N5 beni hayal kırıklığına uğratan bir cihaz. N4'te bulunan eksiklikler giderilmemiş bu cihazda. Elbette performans yükseltildi ama ben bugüne kadar N4'te de performans ile ilgili bir sorun yaşamadım. Dolayısıyla almama sebebim benim ihtiyaçlarımı karşılamamış olması. (kesinlikle yanlış anlamayın kullandığım telefon N4 olmasaydı N5 çıktığında yine ilk tercihim N5 olurdu ama benim almam 2013 model otomobilimi çöpe atıp 2014 model almak gibi bir şey olacağı için almadım :) ) 

Zaten bu saatten sonra mi3 dururken onun dışında bir cihaz almayı da pek düşünmem :)

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

@cantara O zaman en geç 1 ay diyebiliriz, bekliyorum merakla.
N4 kullanmadığım için bilmiyorum ben Xperia S modelinden geçtiğim için beni uçurmuştu cihaz. Ama sizin söylediğiniz şeyleri bir çok N4 kullanıcısı da söylüyordu forumlardan gördüğüm kadarı ile.
Bence Mİ-3 sizi kesmez N5 için düşünceleriniz böyle ise siz Mİ-3 S i bekleyin :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

pegasus1907 pid=1879 dateline=1400847265' Alıntı:
@cantara O zaman en geç 1 ay diyebiliriz, bekliyorum merakla.
N4 kullanmadığım için bilmiyorum ben Xperia S modelinden geçtiğim için beni uçurmuştu cihaz. Ama sizin söylediğiniz şeyleri bir çok N4 kullanıcısı da söylüyordu forumlardan gördüğüm kadarı ile.
Bence Mİ-3 sizi kesmez N5 için düşünceleriniz böyle ise siz Mİ-3 S i bekleyin :)
Bir aya bile kalmayabilir bence çünkü çok sıkı çalışıyorlar.  

Hocam MIUI ile geliyor olması bence donanımdan daha önemli. Kişisel fikrim bir telefonda 4 çekirdekli bir işlemci ve en az 1GB ram olduğunda, cihaz temel donanımsal işlevleri yerine getirebiliyor. (kamera, s-pen,knock gibi özellikler hariç elbette) Daha fazlası elbette daha iyi ama asıl farkı yaratan benim için yazılım. Nexus'lar donanım olarak ne kadar güçlü olsa da AOSP görünümü ve işlevleri günlük kullanım için bence ideal değil. Mutlaka bir custom rom'a ihtiyaç hissediliyor. Nexus 5'e official rom geldiğinde asıl tadından yemeyecek hale gelecek bence. 

Eski bir Sony kullanıcısı olarak... Sony'den Nexus'a geçince nasıl hissetiysem, Nexus'ta AOSP'den MIUI'ye geçince öyle hissetmiştim. Bir de sizinki official olacak... Kıskanmadım desem yalan olur :D

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3

cantara pid=1881 dateline=1400849621' Alıntı:
Bir aya bile kalmayabilir bence çünkü çok sıkı çalışıyorlar.  

Hocam MIUI ile geliyor olması bence donanımdan daha önemli. Kişisel fikrim bir telefonda 4 çekirdekli bir işlemci ve en az 1GB ram olduğunda, cihaz temel donanımsal işlevleri yerine getirebiliyor. (kamera, s-pen,knock gibi özellikler hariç elbette) Daha fazlası elbette daha iyi ama asıl farkı yaratan benim için yazılım. Nexus'lar donanım olarak ne kadar güçlü olsa da AOSP görünümü ve işlevleri günlük kullanım için bence ideal değil. Mutlaka bir custom rom'a ihtiyaç hissediliyor. Nexus 5'e official rom geldiğinde asıl tadından yemeyecek hale gelecek bence. 

Eski bir Sony kullanıcısı olarak... Sony'den Nexus'a geçince nasıl hissetiysem, Nexus'ta AOSP'den MIUI'ye geçince öyle hissetmiştim. Bir de sizinki official olacak... Kıskanmadım desem yalan olur :D
Heyecan yapmaya başladım ama :haha:

Üst Alt