Diğer MİUİ Reklam Engelleme (Kesin Çözüm)

sleepwalker_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MT
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
4
Atladığınız bir nokta var, wifiye bağlıyken dns işe yarıyor fakat wifi olmadığında mobil veri kullanırken dns adresi yüzünden telefonun veri iletişimi kesiliyor internet bağlantısı yok diyor. Bu çözüm sadece wifi kullanırken geçerli. ben hala her iki durumda (wifi / 4.5G) da işe yarayacak bir çözüm arayışı içerisindeyim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Atladığınız bir nokta var, wifiye bağlıyken dns işe yarıyor fakat wifi olmadığında mobil veri kullanırken dns adresi yüzünden telefonun veri iletişimi kesiliyor internet bağlantısı yok diyor. Bu çözüm sadece wifi kullanırken geçerli. ben hala her iki durumda (wifi / 4.5G) da işe yarayacak bir çözüm arayışı içerisindeyim
Root ile adaway kurmak asıl çözüm.
Mobil veri ile reklam engelleme işi Vodafone ile yasaklı. Vodafone reklam engellemeye izin vermiyor. Turkcell ve Türk Telekom sorunsuz.

TA2DF

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya Burçin
Cihazım
RN10P (sweet)
Meslek
Elo. Müh. (Emekli)
Konular
0
Bu handikap sâdece Vodafone için geçerli, çünkü, Vodafone yerli bir firma olmamasına râğmen, hiç anlam veremediğim bir gerekçe ile, "Özel DNS"in kullandığı protokol olan DoT (DNS-over-TLS/QUIC) / DoH (DNS-over-HTTPS) protokollerini blokluyor?! Dolayısı ile, bu işin mobil-veri ayağında benim gibi Vodafone kullanıcılarının ROOT ve/yâ VPN çözümlerinden başka şansı yok!.. Wi-Fi tarafında ise, imkânlar çok geniş, kişisel tercihlere göre onlarca çözüm üretilebilir. Meselâ; Bağlanılan Wi-Fi ağını otomatik yapılandırmak yerine, elle ayarlayarak, DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) IP ayarları yerine Statik-IP ayarına geçilerek, tercih edilen DNS sağlayıcısının sunduğu DNS-IP adres bilgieri buraya girilebilir. Bu durumda, bunun çalışabilmesi için, "Özel DNS" ayarının KAPALI olması gerekir (Otomatik ya da herhangi bir sunucu adı tanımlı iken, Statik-DNS ayarları AndroidOS tarafından göz-ardı edilir!).

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
DNS666 uygulaması ile deneyin. DNS ile engelleme yapıyor ama VPN üzerinden.
O da olmazsa çözüm root ya da operatör değiştirme :)

MrtAltg

Uzman Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat ALTUĞ
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
5
Veya Telefonunuza NexDns uygulamasını yükleyerek yapabilirsiniz Vodafoneda engellemeyi

Üst Alt