Diğer MİUİ Reklam Engelleme (Kesin Çözüm)

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Kesin Çözüm;

Xiaomi Cihazların tamamında yaşanan ve ROOT atılımına gidecek kadar can sıkan bir sorundur REKLAM.
''msa'' adlı uygulamayı kaldırmak bile çözüm olmuyor bazen, şahsen 2 yıldır bu yöntemi kullanıyorum ve cihazımda reklam görmüyorum.

Bu reklamlar yüzünden Cihazınızın garanti dışı bile kalmasını önemsemeyebilirsiniz ama çok kolay bir yöntemle ROOT olmadan reklamları engelleyebilirsiniz, host dosyasına falan ihtiyacınız yok.
Cihazınızda Ayarlar bölümüne girin orada ''Bağlantı ve Paylaşım'' sekmesini göreceksiniz o sekmeyi açın ve oradan Özel DNS adımını seçin
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Burada gördüğünüz gibi ''Özel DNS sağlayıcı sunucu adı'' adımında ''dns.adguard.com'' veya ''dns.google.com'' yazıp kaydedin cihazınızı yeniden başlatın.
Bunların haricinde bildiğiniz farklı bir DNS sunucu adresinide yazıp konuya ekleyebilirsiniz.

''Bağlantı ve Paylaşım'' adımını açtığınızda yukardaki gibi ''Özel DNS'' adımında artık yeni kaydettiğiniz DNS var ise cihazınızda ki reklamlara elveda diyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
HiddeNKinG 2 yıldır bu yöntemi kullanıyorum ve sonucu çok iyi
Reklam nedeniyle root yapan insanlara çözüm olacağından sabitlenmesini tavsiye ediyorum sevgi ve saygılar.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Rootsuz kullanıcılar için iş görür. Aslında oldukça popüler bir yöntemdi bir dönem ama adguard sunucuları sık sık çöktüğü için ilgi azaldı.
Rootlu kullanıcı olaraktan direkt MSA uygulamasını silip Adaway kuraraktan keyfim yerinde. Ayrıca artık Adaway rootsuz da çalışıyor VPN modunda reklam engelleme de çok iyi.

bayir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed ata
Cihazım
Xiaomi Mi10T
Meslek
Anestezi Teknikeri
Konular
11
Kesin Çözüm;

Xiaomi Cihazların tamamında yaşanan ve ROOT atılımına gidecek kadar can sıkan bir sorundur REKLAM.
''msa'' adlı uygulamayı kaldırmak bile çözüm olmuyor bazen, şahsen 2 yıldır bu yöntemi kullanıyorum ve cihazımda reklam görmüyorum.

Bu reklamlar yüzünden Cihazınızın garanti dışı bile kalmasını önemsemeyebilirsiniz ama çok kolay bir yöntemle ROOT olmadan reklamları engelleyebilirsiniz, host dosyasına falan ihtiyacınız yok.
Cihazınızda Ayarlar bölümüne girin orada ''Bağlantı ve Paylaşım'' sekmesini göreceksiniz o sekmeyi açın ve oradan Özel DNS adımını seçin

Burada gördüğünüz gibi ''Özel DNS sağlayıcı sunucu adı'' adımında ''dns.adguard.com'' veya ''dns.google.com'' yazıp kaydedin cihazınızı yeniden başlatın.
Bunların haricinde bildiğiniz farklı bir DNS sunucu adresinide yazıp konuya ekleyebilirsiniz.

''Bağlantı ve Paylaşım'' adımını açtığınızda yukardaki gibi ''Özel DNS'' adımında artık yeni kaydettiğiniz DNS var ise cihazınızda ki reklamlara elveda diyebilirsiniz.
Gayet başarılı bir paylaşım teşekkür ederim .

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
burada önemli olan eldeki cihazı etkilemeden ve adguard uygulamasını veya adaway uygulaması gibi uygulamaları kullanmaya gerek kalmadan reklamları kaldırmak.
malumunuz android kullanıcısı insanlar root sonrası çözülmesi güç ve madiyata dayalı büyük sorunlar yaşamakta o nedenle hiçbir zarar görmeden faydalanabilecekleri bu yöntemi paylaşmak istedim...

gecekondu1910

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Note, Max 3 128
Konular
14
Hocam her yerden reklamı kestim sadece GB WhatsApp tan kesemedim bunu denedim yine olmadi

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
115
magisk kullanmak istemediğim için ben de böyle bir yöntem arayışındayım. adguard dns cok güzel fakat bazen internete girmeyebiliyor bu da acil durum bir problem olduğunda oldukça büyük sorun yaratabilir. vpn olarak da kullanmak istemiyorum eğer öyle yapacak olsaydım zaten adaway yerine adguard tercih ederdim ki daha iyi diye. var mı bildiğiniz sorunsuz bir yöntem ?

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
DNS'ler reklam engelleme konusunda çok başarılı, onlarca listeye sahipler zira. Ancak ben bir türlü güvenemiyorum. Bütün internet trafiği buradan geçiyor sonuçta. Bu yüzden önce kendim için Turkish Ad Hosts Magisk Modülünü oluşturdum. Sonra çevremde hızlıca yayılınca githuba yükledim. Daha 1 yıl bile olmadan Adguard DNS listemi kullanmaya başladı. Tabi eklenmesini ben talep ettim.

DNS kullanmaktanda Magisk modülü ve Adaway kullanmayı tercih eder ve öneririm. Zaten DNS firmalarının Privacy Policy ve Disclaimer metinlerini okursanız, ki avukat olduğum için ben çok meraklıyım bu metinlere, zaten kendiniz DNS kullanmayı bırakırsınız.

VPN için de onlarca servisin hukuki metinlerini inceledim, beni sadece Proton ve Windscribe tatmin etti. Son 1 yıldır sadece Proton kullandığım için Windscribe hala aynı güvenlililikte mi emin değilim ama

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
115
DNS'ler reklam engelleme konusunda çok başarılı, onlarca listeye sahipler zira. Ancak ben bir türlü güvenemiyorum. Bütün internet trafiği buradan geçiyor sonuçta. Bu yüzden önce kendim için Turkish Ad Hosts Magisk Modülünü oluşturdum. Sonra çevremde hızlıca yayılınca githuba yükledim. Daha 1 yıl bile olmadan Adguard DNS listemi kullanmaya başladı. Tabi eklenmesini ben talep ettim.

DNS kullanmaktanda Magisk modülü ve Adaway kullanmayı tercih eder ve öneririm. Zaten DNS firmalarının Privacy Policy ve Disclaimer metinlerini okursanız, ki avukat olduğum için ben çok meraklıyım bu metinlere, zaten kendiniz DNS kullanmayı bırakırsınız.

VPN için de onlarca servisin hukuki metinlerini inceledim, beni sadece Proton ve Windscribe tatmin etti. Son 1 yıldır sadece Proton kullandığım için Windscribe hala aynı güvenlililikte mi emin değilim ama
çok güzel açıklamışsınız fakat magisk kullanmak şarjı yiyeceğini düşünceğimden istemiyorum telefonumun rootlu olmasını vpn ye gelicek olursak da sürekli açık ve durum çubuğunda da görünür olucak ekstradan bir yük bindiriyor gibi hissedeceğim

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
çok güzel açıklamışsınız fakat magisk kullanmak şarjı yiyeceğini düşünceğimden istemiyorum telefonumun rootlu olmasını vpn ye gelicek olursak da sürekli açık ve durum çubuğunda da görünür olucak ekstradan bir yük bindiriyor gibi hissedeceğim
O zaman kullandığınız romda system rw özelliği varsa güncel hosts dosyasını indirip system/etc klasörüne kopyalayın belirli aralıklarla.

Üst Alt