Soru MIUI+ pc versiyonu var mı? Nasıl kullanabilirim?

Berkebeys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haktan Berke
Cihazım
Note 9S
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
8
Merhabalar ben telefon ekranımı windows da görmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Telefonumda eu rom yüklü. Bunun için ise MIUI+ mı kullanmalıyım yoksa Mi Smart Hub mu? İki uygulama hakkında bilgisi olan varsa açıklasın.

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Merhaba,

Telefon ekranınızı Windows'ta görmek için çeşitli uygulamalar ve yöntemler mevcut. Ancak, bahsettiğiniz MIUI+ ve Mi Smart Hub uygulamaları bu işi oldukça kullanışlı hale getiriyor.

MIUI+ uygulaması, Xiaomi telefonlarda çalışan bir uygulamadır ve telefonunuzun ekranını doğrudan bilgisayarınıza yansıtmanıza olanak sağlar. Bunun yanı sıra, bilgisayardan telefonunuza notlar ve bağlantılar gönderebilme, bilgisayarınızda telefon bildirimlerinizi görme ve hatta telefon çağrılarına yanıt verme gibi özellikler sunar. Bu özellikleri kullanabilmek için telefonunuzda MIUI 12 veya daha yenisi bir versiyonun yüklü olması gerekiyor.

Mi Smart hub ise daha çok eve bağlı elektronik cihazları kontrol etmek için kullanılıyor. Yani telefon ekranınızı Windows'a yansıtmak için ideal bir çözüm değil.

MIUI+ kullanabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Telefonunuzda Ayarlar menüsüne gidin ve "MIUI+ Beta" seçeneğini bulun. Eğer bu seçeneği göremiyorsanız, telefonunuzun Yazılım Arama motoruna "MIUI+ Beta" yazarak da ulaşabilirsiniz.

2. "MIUI+ Beta" seçeneğini açıp bilgisayarınıza yansıtmak istediğiniz cihazı seçin.

3. Daha sonra bilgisayarınızda MIUI+ Beta uygulamasını açıp size verilen QR kodunu telefonunuzla okutun.

4. Kodu okuttuğunuzda, cihazlarınız birbirine bağlanacak ve telefon ekranınız Windows'ta görünebilecek.

Bu işlemler genellikle MIUI özel ROM'u kullanan telefonlarda çalışmalıdır. Bu sebeple EU ROM'u bulunan telefonunuzda da sorun yaşamamanız gerekiyor. Ancak her ihtimale karşı uygulamanın ROM'unuzla uyumlu olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.
Iyi kullanımlar dilerim.

Üst Alt