Yardım MİUİ Optimizasyonu Hakkında

EnesBurak2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MİUİ 10
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba arkadaşlar
Geliştirici seçenekleri altında yer alan miui optimizasyonu tam olarak nedir ?
- Yabancı forumlarda araştırdım stock android system managementine geçiliyor vesaire deniyor
- Yada Global ve Google play yüklü telefonlarda kapatılmalıdır deniyor ( Bu xiaominin çin uygulama ekosistemi için yapılmış bişeydir deniyor )
- Kapattığımda şarj sürem daha uzadı telefonum daha az ısınıyor diyen var
- Hiçbir işe yaramıyor diyen var
- Kapattığımda bildirimlerin geç gelmesi sıkıntısından kurtuldum diyen var.

Yani söyleyeceğim şudur ki net bir bilgi yok herkes farklı bir şeyler söylüyor ve burada nedir diye sorarsam muhtemelen yine yukarda yazdığım bilgilere ulaşabileceğiz ancak.
Daha doğru bir sonuç için herkes kapattığında veya açtığında ne yaşadığını yazarsa daha net bi bilgiye ulaşabiliriz diye düşünüyorum.
Yani siz kapattığınızda veya açtığınızda neler yaşadığınızı yazarsanız genel bir kanıya varmış oluruz.
Teşekkür ederim.

Tipix

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Android
Cihazım
Xiami.
Konular
5
Vancetti kurarken birşey olmuyor bende kullanıyorum uzun bir suredir vancet i yüklendikten sonra ac ama diğer turlu telefon yukarıdaki arkadaşların dediği gibi kasılmalar ara geçişlerde gecikmeler olabiliyor

Oyla:

Hamzaomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hamza
Cihazım
Mi8
Konular
0
Bende MIUI optimizasyonunu geçen gün YouTube vanced yüklerken öğrendim. Youtube vanced yüklemek için ne işe yaradığını bilmediğimden ya herro ya merro deyip kapattım. Sonra bir baktimki WhatsApp kişilerinin isimleri yazmıyor sadece numaraları yazıyor kimin kim olduğu belli değil. Sonra tekrar aktif ettim yine düzelmedi. En sonunda WhatsApp silip tekrar kurdum düzeldi.

Oyla:

EnesBurak2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Bende MIUI optimizasyonunu geçen gün YouTube vanced yüklerken öğrendim. Youtube vanced yüklemek için ne işe yaradığını bilmediğimden ya herro ya merro deyip kapattım. Sonra bir baktimki WhatsApp kişilerinin isimleri yazmıyor sadece numaraları yazıyor kimin kim olduğu belli değil. Sonra tekrar aktif ettim yine düzelmedi. En sonunda WhatsApp silip tekrar kurdum düzeldi.
Bahsettiğiniz durum optimizasyonu kapatmanın izinleri iptal etmesinden dolayı oluyor, aslında çözümü çok daha basit WhatsApp a girip sağ alttaki mesaj butonuna tıklasaydınız tekrar kişilere erişim izni isteyecekti ve kabul ettiğinizde normale dönecekti.

Oyla:

Hamzaomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hamza
Cihazım
Mi8
Konular
0
Bahsettiğiniz durum optimizasyonu kapatmanın izinleri iptal etmesinden dolayı oluyor, aslında çözümü çok daha basit WhatsApp a girip sağ alttaki mesaj butonuna tıklasaydınız tekrar kişilere erişim izni isteyecekti ve kabul ettiğinizde normale dönecekti.
Evet erişim izni istedi bende verdim ama düzelmedi. WhatsApp aero kullanıyorum belki ondan olmamış olabilir

Oyla:

EnesBurak2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Evet erişim izni istedi bende verdim ama düzelmedi. WhatsApp aero kullanıyorum belki ondan olmamış olabilir
Doğrudur hocam bendede aynısı olmuştu bu şekilde düzeltmiştim sadece birkaç saniye sürmüştü. Dediğiniz sebepten olabilir

Oyla:

berkaysun

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
redmi Note 9s
Konular
5
Optimizasyonu kapatınca acaba whatsapp bildirimlerinin geç gelme sorunu düzelir mi?
Şimdi kapatsam tekrar açtığımda bütün ayarlarım eski haline dönüyor mu?
Evdeki bulgurdan olmayalım sonra :)

Oyla:
Üst Alt