Rehber Miui Note Pro Root Atma Resimli

'Mi Note Pro' forumunda Babatoru42 tarafından 15 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. #1 Babatoru42, 15 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 16 Ağustos 2015
    Gerekli Dosyalar:

Adb Fastboot - Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    Twrp.img - Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    Supersu - Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

1. Yukarıdaki dosyaları indirin.
    2. Supersu dosyasını telefona atın.
    3. Telefonu kapatın ve ses kısma ve güç tuşuna basarak açın. Fastboot menüye girmiş olacaksınız.
    3. Cihazı USB ile PC'ye bağlayın.
    4. indirmiş olduğunuz Adb Fastboot dosyasını PC'ye kurun ve çalıştırın.
    5. Fastboot devices yazarak cihazınızın tanındığını görün.

6. TWRP zip dosyasını dışarı çıkarın. İçinden çıkan img uzantılı dosyayı Minimal ADB and Fastbootun kurulu olduğu dizine atın ve adı kolay olsun diye twrp.img yazın. (Bende kurulu olduğu dizin. C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot )
    7. Daha önce çalıştırmış olduğunuz Adb Fastboot dosyasın penceresine fastboot boot twrp.img yazın ve Enter'layin.
    8. Bu komut cihazınıza Recovery yüklemeden, cihazınızın bilgisayardaki TWRP Recovery ile açılmasını sağlayacaktır.
    9. TWRP çalıştıkdan sonra install yoluyla daha önce telefona göndermiş olduğumuz Supersu dosyasını bulun ve seçin.Ardından Swipe To Confirm Flash ok yönüyle ileri doğru sürükleyin.Sürükleme işleme sanırım 3 kere yapılıyor.

[​IMG]Bu komut cihazınıza Recovery yüklemeden, cihazınızın bilgisayardaki TWRP Recovery ile açılmasını sağlayacaktır.

10. Yükleme işlemi bittikden sonra rebort system deyin ve telefonunuzun açılmasını bekleyin.
    11.Telefonunuz açıldıkdan sonra isterseniz google play yolu ile [ROOT] Rashr - Flash Tool uygulamasını indirip birşey yüklemek istediğinizde Rashr aracılığı ile TWRP modu yeniden çalıştırabilir ve İnstall yolu ile yükleme yapabilirsiniz.

2. Ellerine sağlık. Görsel anlatım için ayrıca teşekkürler.

Babatoru42 bunu beğendi.
  3. Rica ederim faydalı olduysa ne mutlu bana.

wolfman bunu beğendi.
  4. Elinize sağlık Hocam

wolfman ve Babatoru42 bunu beğendi.
  5. Eline sağlık

wolfman ve Babatoru42 bunu beğendi.
  6. Rica ederim faydalı olduysa ne mutlu bana.

7. Elinize ve klavyenize saglik. Bu islemi bulmak icin cok ugrastiniz ya, bir daha unutmazsiniz. Anlatim icin tekrardan cok tesekkurler ;)

Babatoru42 bunu beğendi.
  8. Aynen öyle oldu ve en önemlisi mantığı çözmem oldu sanırım her cihaza artık bunu yapabilirim :)

9. Elinize sağlık hocam.
    Yanlış bir anlamayı ortadan kaldırmak için 8.adımı şu şekilde değiştirmemiz daha uygun olacaktır.
    8. Bu komut cihazınıza Recovery yüklemeden, cihazınızın bilgisayardaki TWRP Recovery ile açılmasını sağlayacaktır.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

10. Peki düzelttim dediğiniz gibi.

11. hocam resimler görüntülenmiyor bir bakar mısınız?

12. Şu anda bende bir problem yok, resimler görünüyor.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

13. Kendi açtığım konuyu düzenleyemiyorum neü kaybolmuş resimleri burda güncelledim.

14. twrp.img dosyası silinmiş yükleme imkanınız varmı acaba

15. Görselleri yenilerseniz çok memun olurum. Teşekkür ederim

16. #16 serdalm, 2 Nisan 2016
    Son düzenleme: 2 Nisan 2016
    twrp silinmiş.Ayrıca görseller de gitmiş :(

17. Hocam
    miui.com stabil rom yükleyip root yapmak istiyorum ama her denediğimde açılışta miui yazısında takılıp açılmıyor. Çözüm önerisi olan varmıdır.

18. Root dosyasını flashladıktan sonra wipe yapmayı denedinizmi?

MI NOTE Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. sağolasın

20. denedim ama yine olmadı :( mi yazısında takılıp kalıyor

21. #21 Aslankus, 20 Temmuz 2016
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Temmuz 2016
    dosya yok diyor linklerde..

miui note pro ya root atacak kimse yokmu.

lütfen ulaşın bana

22. #22 oguzhan5200, 21 Temmuz 2016
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Temmuz 2016
    valla kardeşim xiaomi.eu ve china developer romda root sıkıntısı yok ama china stabil sürüme root atamadım. atan varsa banada yardım etsin. adım adım herşeyi uyguluyorum, mi yazısında takılıp kalıyor.

23. Lütfen forumda açık alanda kişisel bilgi vermeyiniz.

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

24. bunların hepsini yaptım komut ekranında fastboot boot twrp.img yazdıktan sonra hala fastboot ekranında telefon nasıl twrp ye geçecek nasıl açılacak bi türlü yapamadım şu işi kafayı yedım 6 saattir.

25. Fastboot komutunun ekran görüntüsü atarsanız sorunu görürüz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...