Miui Nedir Ve Hangi Android Vesiyonlarında Kullanılır?

Gönüldaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gönüldaş
Cihazım
GM Discovery
Meslek
Grafiker
Konular
5
Arkadaşlar GM Discover 1 (16 GB ) kullanıcısıyım Miui ismini bir arkadaşımdan duydum fakat  oda bu konuda bilgisi yok. Bir arkadaşımız bu konuda açıklama yapar mı?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Miui, Mi User Interface yani Mi arayüzü kelimelerinden oluşmuş ve Xiaomi sirketi tarafından 4 sene kadar önce piyasadaki popüler cihazlar için çıkartılmış bir rom yani işletim sistemidir. Daha sonra kendi cihazlarını üretip onlarda da aynı romu kullanmışlardır. Şu anda kendi cihazları haricindeki cihazlar için, Cyanogen grubu Romları üzerinden portlanarak romlar oluşturulmaktadır. Genelde Kitkat tabanlıdır.
Tabi elbetteki birkaç cümle ile miui'yi anlatmak mümkün değil. Biraz araştıracak, okuyacaksınız. Herşeyini yazmaya kalksam, buna saatler değil günler yetmez.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Oyla:

Gönüldaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gönüldaş
Cihazım
GM Discovery
Meslek
Grafiker
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
chatin_62' Alıntı:
Miui, Mi User Interface yani Mi arayüzü kelimelerinden oluşmuş ve Xiaomi sirketi tarafından 4 sene kadar önce piyasadaki popüler cihazlar için çıkartılmış bir rom yani işletim sistemidir. Daha sonra kendi cihazlarını üretip onlarda da aynı romu kullanmışlardır. Şu anda kendi cihazları haricindeki cihazlar için,  Cyanogen grubu Romları üzerinden portlanarak romlar oluşturulmaktadır. Genelde Kitkat tabanlıdır.
Tabi elbetteki birkaç cümle ile miui'yi anlatmak mümkün değil. Biraz araştıracak,  okuyacaksınız. Herşeyini yazmaya kalksam, buna saatler değil günler yetmez.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Açıklaman için çok teşekkürler arkadaşım konu kilit

Oyla:
Üst Alt