Yardım Miui mı Project Sakura mı ?

selimcitil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
18
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.7 EEA
Telefon Modeli
Mi 10T Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar miui dan biraz sıkıldım. Mi 10T Pro kullanıyorum 12.5.7 EEA romundayım. sizce bu romda mı kalayım yoksa project sakura yı deneyebilir miyim ? Tavsiyeler üzerine Sakura'nın güncel sürümünü ve buna uygun kernel var mı varsa nasıl yüklenir ?

Not : tavsiye ettiğiniz başka romlar varsa ona da göz atabilirim..

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
selimcitil, Kernelin bir esprisi yok,zip dosyasını direk yükleyin tamamdır.

MIUI arayüzüne alistiysaniz aosp romda 24 saat duramazsiniz,tercih sizin...

Madde 3.13

Forum ara kısmını kullanabilirsiniz...

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
Mi 10T Lite cihazımda Project Sakura'yı bir süre deneyimledim. Genel anlamda memnunum, akıcı ve hoş bir arayüzü var. Bolca özelleştirmeli. Ama ben Pixel Exprerience öneririm. Uzun bir süredir kullanıyorum ve farklı bir rom'a da geçmeyi düşünmüyorum.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 10T Lite cihazımda Project Sakura'yı bir süre deneyimledim. Genel anlamda memnunum, akıcı ve hoş bir arayüzü var. Bolca özelleştirmeli. Ama ben Pixel Exprerience öneririm. Uzun bir süredir kullanıyorum ve farklı bir rom'a da geçmeyi düşünmüyorum.

Ayrıca stock kernel de gayet iyi bence.

Oyla:

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
ben redmi note 10 için Pixel Exprience, Bliss, CrDroid, Sakura, MMX_miui ve Dot os romlarını denedim, dot os açık ara şov yapıyor. Az önce baktım şarjdan çekeli 48 saat olmuş 4 saat 15dk ekran sürem var kalan şarjım yüzde 43. Arayüz büyük oranda android 12 ye benzetilmiş ve lagsız çalışıyor neredeyse. Miui romları aşırı hantal ve laglı çalışıyor aosp romlara göre. Sizin cihazınız için de benzer performansı verir mi bilmem ama denemeye değer bence.

Mi 10t pro için Dot Os

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
ben redmi note 10 için Pixel Exprience, Bliss, CrDroid, Sakura, MMX_miui ve Dot os romlarını denedim, dot os açık ara şov yapıyor. Az önce baktım şarjdan çekeli 48 saat olmuş 4 saat 15dk ekran sürem var kalan şarjım yüzde 43. Arayüz büyük oranda android 12 ye benzetilmiş ve lagsız çalışıyor neredeyse. Miui romları aşırı hantal ve laglı çalışıyor aosp romlara göre. Sizin cihazınız için de benzer performansı verir mi bilmem ama denemeye değer bence.

Mi 10t pro için Dot Os

Denemediğim tek aosp DotOs diyebilirim. Pixel Exprerience Plus ile arasında ki fark nedir?

Oyla:

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Denemediğim tek aosp DotOs diyebilirim. Pixel Exprerience Plus ile arasında ki fark nedir?
benzerlik nedir desek daha doğru olur. tüm arayüz farklı neredeyse. temelde ikisi de aosp tabanlı ve ikisi de pixel exprience kernel ile çalışıyor fakat nasıl oluyorsa dot os batarya ve akıcılık konusunda çok şey farkettiriyor.

Oyla:

PowerofAirx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T Lite
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
24
benzerlik nedir desek daha doğru olur. tüm arayüz farklı neredeyse. temelde ikisi de aosp tabanlı ve ikisi de pixel exprience kernel ile çalışıyor fakat nasıl oluyorsa dot os batarya ve akıcılık konusunda çok şey farkettiriyor.

Pixel Exprerience de 6-7 saat ekran süresi alıyorum ortalama, cihaz Mi 10T Lite.

Siz DotOs da ortalama kaç saat ekran süresi alıyorsunuz?

Oyla:

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Pixel Exprerience de 6-7 saat ekran süresi alıyorum ortalama, cihaz Mi 10T Lite.

Siz DotOs da ortalama kaç saat ekran süresi alıyorsunuz?
şuan yüzde 39 şarjım var şarjdan çekeli 48 saat olmuş, ekran süresi 4 saat 25 dakika şuan. Daha tam şarjla ne yaptığını anlayamadım bitmiyor batarya :D .

Oyla:

selimcitil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şuan yüzde 39 şarjım var şarjdan çekeli 48 saat olmuş, ekran süresi 4 saat 25 dakika şuan. Daha tam şarjla ne yaptığını anlayamadım bitmiyor batarya :D .
Mi 10T Pro da da aynı etkiyi yaratacak mı ama o da var

Oyla:
Üst Alt