Rom MIUI Mi Globe ROM Özellikleri ve Yükleme talimatı

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Türkçe ROM aramaya ve ROM türkçeleştirmeye SON!!!

Evet Arkadaşlar, uzun bir süredir denemek isteyipte, bir türlü yükleme ve deneme fırsatı bulamadığım Globe Rom ile karşınızdayım....

MiUI Mi GlobeROM, en yeni Xiaomi Akıllı Telefonları için kullanılabilen resmi olmayan bir özel yazılımdır. Zaten çok fazla mükemmel optimizasyona sahip olan Xiaomi.Eu çok dilli ROM'u temel alır!

Xiaomi.eu ROM basic Özellikler:
Durum çubuğunda arama etkin
Masaüstünde arama hareketi etkin (hızlıca yukarı doğru kaydır)
Dosya Gezgini'nde MiDrive'ı Etkinleştirdi
SMS uygulaması için manzara modu eklendi
Hava uygulamasındaki gündoğumu / gün batımı
Google uygulamaları entegre destekler
Hiçbir işe yaramaz Çince bloatware uygulamaları
Daha az arka plan işlemi nedeniyle daha fazla boş RAM
Hem sistem hem de üçüncü taraf uygulamaları için birleştirilmiş yassı stil uygulama simgeleri (ör. Resmi genel MIUI'nin aksine Play Store simgesini de düz)
Renkli simgelerle gelişmiş menü (sadece resmi MIUI bültenlerinde olduğu gibi değil)
Tam sistemin altında hiçbir Çin karakteri yok
Mi Video, Mi Müzik, Mi Radyo, Mi Tarayıcı: Hiçbir işe yaramaz Çin içeriği yok
Herhangi bir xiaomi.eu sürümüyle birlikte bootloader'ı yanlışlıkla flaşla kilitleme imkanı yok
Resmi MIUI Fansites ve MIUI Hayranları tarafından gerçek 26 dil çeviri eklendi
Ekranda telefonun sağ elini harekete geçirmek için Telefonu hızlıca kaydırın
T9 çevirici desteği eklendi
Screen-OFF animasyon eklendi
AB için optimize edilmiş GPS ayarları
Optimize edilmiş Pil tüketimi
Optimize edilmiş RAM tüketimi
Tema öğesi düzenleme modu
Deodexed

MiUI Mi globeROM basic Özellikler:
init.d Başlangıç komut dosyalarının desteği
Her açılışta zipaligned APK'lar
Batarya Tweaks
Performans Tweaks
RAM Tweaks
Temiz UI
Çin Uygulamaları Kaldırıldı
Daha Hızlı GPS Düzeltme
3 Yönlü Yeniden Başlatma Menüsü (Recovery ve Bootloader eklendi)
CPU ve Termal Tweaks

Bu MIUI Mi Globe ROM’u yükleyebilmeniz için, cihazınızın BL kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

• indirdiğiniz ROM'u Zip'li olarak Telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
  • Gelecek her türlü olumsuzluklara karşı korunmak için halihazırdaki sistemin yedeğini alın. TWRP’nin Backup bölümüne girip hepsini seçin ve yedeği alın.
  • Yedek işlemlerinden sonra Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edip Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.
  • Temizleme işleminden sonra Install kısmında kopyaladığınız ROM’u flaslayın.
  • Yükleme işleminden sonra TWRP’nin Reboot bölümüne girip System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.

Şimdi MiUI Mi globeROM Builder ile, mi-globe.com'dan birçok Uygulama, Özellik ve Mod ile paketlenmiş harika xiaomi.eu özelliklerine dayanan tamamen yeni bir ROM yaratma şansınız var.İstediğiniz modu seçebilir ve TWRP kurulumu için yalnızca bir tam ZIP Dosyası olarak indirebilirsiniz.

MiUI Mi globeROM ile xiaomi.eu temel özellikleri + Mi globeROM temel özellikleri + ROM Oluşturucu'da etkinleştirdiğiniz veya devre dışı bıraktığınız tüm özelliklere kavuşacaksınız!
"ROM Oluşturucu" ile kendi Romunuzu oluşturmaya başlayın ve seçip MiUI Mi globeROM'a uygulayabileceğiniz tüm özellikleri görün!

aaa.png
bbbb.png

Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler
WhatsApp Image 2017-11-01 at 14.49.16(1).jpeg WhatsApp Image 2017-11-01 at 14.49.16(2).jpeg WhatsApp Image 2017-11-01 at 14.49.16(3).jpeg WhatsApp Image 2017-11-01 at 14.49.16.jpeg WhatsApp Image 2017-11-01 at 14.49.17(1).jpeg WhatsApp Image 2017-11-01 at 14.49.17(2).jpeg WhatsApp Image 2017-11-01 at 14.49.17.jpeg

MIUI Mi Globe Rom
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Desteklenen tüm Xiaomi Cihazları

Rom'u sabah yükledim ve şu ana kadar bir sorun bulamadım....bildirimler sorunsuz geliyor ve rom akıyor

Ara ara başka rom'lara geçiyor olsam da, en uzun süre kaldığım rom bugüne kadar

Son düzenleme:

Ottoman

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ahmet
Cihazım
Mi6
Eline sağlık hocam tam yerinde ve güzel bir anlatım olmuş. Artık sen roma değil, rom sana bağlı olarak çalışacak, bu güzel işte :)

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
harun
Cihazım
mi5s
Emeğine sağlık abi. O en altta belirttiğin ayrıntı benim için de geçerlimi?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Eline sağlık hocam tam yerinde ve güzel bir anlatım olmuş. Artık sen roma değil, rom sana bağlı olarak çalışacak, bu güzel işte :)
Teşekkür ederim hocam....aynen....Son 1-1,5 aydır denediğim tüm MIUI Romlarda bazı sorunlar oluyordu ve hep değişik ve farklı Rom arayışına girdim.Bu ise EU bazlı ve ilave özellikleri olan ve ayrıca kendi mod'larınızı ekleyebileceğiniz bir ROM olması, bu rom'un cazibesini arttırıyor bana göre....Center Clock, Dolby, Viper4x vs gibi...

Emeğine sağlık abi. O en altta belirttiğin ayrıntı benim için de geçerlimi?

Teşekkür ederim hocam....bu sorunuza EVET diyebilmeyi inanınki çok isterdim;(

kimyagERdem

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi5
Türkçe ROM aramaya ve ROM türkçeleştirmeye SON!!!

Evet Arkadaşlar, uzun bir süredir denemek isteyipte, bir türlü yükleme ve deneme fırsatı bulamadığım Globe Rom ile karşınızdayım....

MiUI globeROM, en yeni Xiaomi Akıllı Telefonları için kullanılabilen resmi olmayan bir özel yazılımdır. Zaten çok fazla mükemmel optimizasyona sahip olan xiaomi.eu çok dilli ROM'u temel alır!

Xiaomi.eu ROM basic Özellikler:
Durum çubuğunda arama etkin
Masaüstünde arama hareketi etkin (hızlıca yukarı doğru kaydır)
Dosya Gezgini'nde MiDrive'ı Etkinleştirdi
SMS uygulaması için manzara modu eklendi
Hava uygulamasındaki gündoğumu / gün batımı
Google uygulamaları entegre destekler
Hiçbir işe yaramaz Çince bloatware uygulamaları
Daha az arka plan işlemi nedeniyle daha fazla boş RAM
Hem sistem hem de üçüncü taraf uygulamaları için birleştirilmiş yassı stil uygulama simgeleri (ör. Resmi genel MIUI'nin aksine Play Store simgesini de düz)
Renkli simgelerle gelişmiş menü (sadece resmi MIUI bültenlerinde olduğu gibi değil)
Tam sistemin altında hiçbir Çin karakteri yok
Mi Video, Mi Müzik, Mi Radyo, Mi Tarayıcı: Hiçbir işe yaramaz Çin içeriği yok
Herhangi bir xiaomi.eu sürümüyle birlikte bootloader'ı yanlışlıkla flaşla kilitleme imkanı yok
Resmi MIUI Fansites ve MIUI Hayranları tarafından gerçek 26 dil çeviri eklendi
Ekranda telefonun sağ elini harekete geçirmek için Telefonu hızlıca kaydırın
T9 çevirici desteği eklendi
Screen-OFF animasyon eklendi
AB için optimize edilmiş GPS ayarları
Optimize edilmiş Pil tüketimi
Optimize edilmiş RAM tüketimi
Tema öğesi düzenleme modu
Deodexed

MiUI globeROM basic Özellikler:
init.d Başlangıç komut dosyalarının desteği
Her açılışta zipaligned APK'lar
Batarya Tweaks
Performans Tweaks
RAM Tweaks
Temiz UI
Çin Uygulamaları Kaldırıldı
Daha Hızlı GPS Düzeltme
3 Yönlü Yeniden Başlatma Menüsü (Recovery ve Bootloader eklendi)
CPU ve Termal Tweaks

Bu MIUI Globe ROM’u yükleyebilmeniz için, cihazınızın BL kilidi açık, Root’lu ve TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

• indirdiğiniz ROM'u Zip'li olarak Telefonunuzun hafızasına kopyalayın.
  • Gelecek her türlü olumsuzluklara karşı korunmak için halihazırdaki sistemin yedeğini alın. TWRP’nin Backup bölümüne girip hepsini seçin ve yedeği alın.
  • Yedek işlemlerinden sonra Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edip Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.
  • Temizleme işleminden sonra Install kısmında kopyaladığınız ROM’u flaslayın.
  • Yükleme işleminden sonra TWRP’nin Reboot bölümüne girip System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.

Şimdi MiUI globeROM Builder ile, mi-globe.com'dan birçok Uygulama, Özellik ve Mod ile paketlenmiş harika xiaomi.eu özelliklerine dayanan tamamen yeni bir ROM yaratma şansınız var.İstediğiniz modu seçebilir ve TWRP kurulumu için yalnızca bir tam ZIP Dosyası olarak indirebilirsiniz.

MiUI globeROM ile xiaomi.eu temel özellikleri + globeROM temel özellikleri + ROM Oluşturucu'da etkinleştirdiğiniz veya devre dışı bıraktığınız tüm özellikleri kavuşacaksınız!
"ROM Oluşturucu" ile kendi Romunuzu oluşturmaya başlayın ve seçip MiUI globeROM'a uygulayabileceğiniz tüm özellikleri görün!

Ekli dosyayı görüntüle 14223
Ekli dosyayı görüntüle 14224

Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

MIUI Globe Rom

Desteklenen tüm Xiaomi Cihazları

Rom'u sabah yükledim ve şu ana kadar bir sorun bulamadım....bildirimler sorunsuz geliyor ve rom akıyor
Saat olayını nasıl çözdünüz hocam?eu romlarda bölge seçme ve saat bölgesini degistirme ayarları devre dışı olduğu için saat sıkıntı yaratıyordu. Mesela +3 saat dilimi secilmiyordu.

Bi de eu romda orjinal hava durumu widgetinda türkçe sikintiliydi. Örneğin hava açık yazmıyor o bölge boş kalıyordu. Bu romda nasıl durum?

aag1907

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
john
Cihazım
mi max
Üstteki mesajı yanlışıkla gönderdim ve silemedim kusura bakmayın :)

Öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Pure romlardaki gibi bir bildirim sistemi mevcut mudur bu romda ?Stok miui romlarından farkı nedir gözlemlediğiniz kadarıyla aktarabilir misiniz ? Ayrıca android versiyonu 9 stabil mi yoksa beta ama stabil kadar stabil midir :))

harunserefli

Emekli Yönetici
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
harun
Cihazım
mi5s
Biraz önce sitesine girdim rom için değişik bir yapısı var rom indirmeden önce soruyor istediğin modu ekleyip istediğini çıkarıyorsun sonra indirme linki veriyor hoşuma gitti değişik bir düşünce

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Saat olayını nasıl çözdünüz hocam?eu romlarda bölge seçme ve saat bölgesini degistirme ayarları devre dışı olduğu için saat sıkıntı yaratıyordu. Mesela +3 saat dilimi secilmiyordu.

Bi de eu romda orjinal hava durumu widgetinda türkçe sikintiliydi. Örneğin hava açık yazmıyor o bölge boş kalıyordu. Bu romda nasıl durum?
Saat olayı sorunsuz çalışıyor bunda
WhatsApp Image 2017-11-01 at 16.54.40.jpeg
Hava durumu widgeti için maalesef bir şey diyemiyeceğim, çünkü ben yıllardır ekteki uygulamayı kullanıyorum

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Biraz önce sitesine girdim rom için değişik bir yapısı var rom indirmeden önce soruyor istediğin modu ekleyip istediğini çıkarıyorsun sonra indirme linki veriyor hoşuma gitti değişik bir düşünce

Hocam güzelliği de burada zaten....İnşallah bazı arkadaşlarında bu roma geçtiklerinde, bildirim sorunları çözülmüş olur....

kimyagERdem

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi5

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Üstteki mesajı yanlışıkla gönderdim ve silemedim kusura bakmayın :)

Öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Pure romlardaki gibi bir bildirim sistemi mevcut mudur bu romda ?Stok miui romlarından farkı nedir gözlemlediğiniz kadarıyla aktarabilir misiniz ? Ayrıca android versiyonu 9 stabil mi yoksa beta ama stabil kadar stabil midir :))
Estağfurlullah rica ederim....bildirim sistemi derken neyi kast ettiğinizi tam olarak anlayamadım, ancak benim için olmazsa olmaz olan bildirimlerin kapalı ekrana düşmesi yeterli....diğer sorunuza gelince...Bu ROM EU bazlı, yani MIUI9 Beta nasıl çalışıyorsa, buda aynı şekilde çalışıyor gözlemlerim neticesinde

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Teşekkürler cevap için hocam. Miui8 zamanında denemiştim bazı takılmalar yaşamıştım. Siz özelleştirme bölümunden neleri seçerek olusturdunuz romu?
İlk mesajımda SS te var benim eklediklerim

aag1907

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
john
Cihazım
mi max
Estağfurlullah rica ederim....bildirim sistemi derken neyi kast ettiğinizi tam olarak anlayamadım, ancak benim için olmazsa olmaz olan bildirimlerin kapalı ekrana düşmesi yeterli....diğer sorunuza gelince...Bu ROM EU bazlı, yani MIUI9 Beta nasıl çalışıyorsa, buda aynı şekilde çalışıyor gözlemlerim neticesinde
Mesela mail bildirimleri.Ne yaparsan yap bildirimler ya geç geliyor ya da gelmiyor-du.Mail almak için illa programın içine girip refresh yapmak gerekiyordu.

Diğer bildirimlerde iki parmak ile bildirimi genişletiyorduk bu romda da aynı mı ?

Lineage OS tabanlı rom kullandıysanız bilirsiniz , saf romlarda bildirimlerin geç gelme ya da gelmeme problemi yoktu.

Özetle benim sıkıntım da bildirimlerdeydi :)

Stabil romu beklemek mi daha mantıklıdır yoksa bunu hemen kullanmak mı ?

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Mesela mail bildirimleri.Ne yaparsan yap bildirimler ya geç geliyor ya da gelmiyor-du.Mail almak için illa programın içine girip refresh yapmak gerekiyordu.

Diğer bildirimlerde iki parmak ile bildirimi genişletiyorduk bu romda da aynı mı ?

Lineage OS tabanlı rom kullandıysanız bilirsiniz , saf romlarda bildirimlerin geç gelme ya da gelmeme problemi yoktu.

Özetle benim sıkıntım da bildirimlerdeydi :)

Stabil romu beklemek mi daha mantıklıdır yoksa bunu hemen kullanmak mı ?
Ben G-Mail kullanıyorum ve bildirimler sorunsuz geldi bugün..L-OS çok kullandım ve kendileri AOSP tabanlı bir Custom ROM ve Stock romlarda olan bir çok özellikler zaman zaman çalışmıyor oluyordu....bunda ise bildirimler deneyimlediğim bu kısa süre zarfında sorunsuz geliyor...
Stabil Rom'u beklemek yada bunu denemek sizin bilebileceğiniz bir İş....ben olsam durmam denerdim mesela ve kendim gözlemlerdim...
Benim cihazım Mi Max 2 ve bu romdan şu ana kadar oldukça memnun kaldım ve bildirimler benim için önemli olduğundan, şimdilik başka bir maceraya ihtiyaç duymuyorum....belki başka bir cihazda farklı neticeler verebilir....örneğin çok değerli bir Üstadım, ki benden kat be kat daha bilgili ve tecrübeli olmasına rağmen, halihazırda kendi cihazı için Wifi haricinde mobil de iken bildirim alamama sorununu halen çözebilmiş değil....kendisine Mi Max 2 önerdim

aag1907

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
john
Cihazım
mi max
Ben G-Mail kullanıyorum ve bildirimler sorunsuz geldi bugün..L-OS çok kullandım ve kendileri AOSP tabanlı bir Custom ROM ve Stock romlarda olan bir çok özellikler zaman zaman çalışmıyor oluyordu....bunda ise bildirimler deneyimlediğim bu kısa süre zarfında sorunsuz geliyor...
Stabil Rom'u beklemek yada bunu denemek sizin bilebileceğiniz bir İş....ben olsam durmam denerdim mesela ve kendim gözlemlerdim...
Benim cihazım Mi Max 2 ve bu romdan şu ana kadar oldukça memnun kaldım ve bildirimler benim için önemli olduğundan, şimdilik başka bir maceraya ihtiyaç duymuyorum....belki başka bir cihazda farklı neticeler verebilir....örneğin çok değerli bir Üstadım, ki benden kat be kat daha bilgili ve tecrübeli olmasına rağmen, halihazırda kendi cihazı için Wifi haricinde mobil de iken bildirim alamama sorununu halen çözebilmiş değil....kendisine Mi Max 2 önerdim
Anladım hocam, çok teşekkür ederim.Şu an multirom kullanıyorum eu tabanlı, stabil çıkana kadar bununla devam etme düşüncesindeyim,

Ayrıca kafama takılan bir şey var biraz konu dışı olacak ama , 2 kasımda miui 9 stabil Hindistan'da dağıtılacak, bölge ayarlarını Hindistan olarak değiştirsek güncelleme alabilir miyiz sizce ?

harunserefli

Emekli Yönetici
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
harun
Cihazım
mi5s
Romun boyutu çok yüksek skorpi hocam sanki global rom gibi fazlalıkları ayrıştırma yapmamışlar sanırım

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Romun boyutu çok yüksek skorpi hocam sanki global rom gibi fazlalıkları ayrıştırma yapmamışlar sanırım

Ben kara cahilin tekiyim ve pek anlamam, ama rom gerçekten muhteşem ve BİLDİRİMLER sorunsuz geliyor Üstadım....haha--

Skorpi

Greeshan Rom ile Happy
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Rom gerçekten çok iyi...psikolojikmidir nedir bilmiyorum ama bana sanki diğer romlara göre çok daha hızlı gibi geldi....adeta uçuyor....
Kimseye de yükleyin ve deneyin diye tavsiyede bulunmayacağım, özellikle de Sayın kaizen Üstada (zaten belki de onun cihazı için yoktur bu romdan)

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!