Uygulama MIUI Lite/Express

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Cvp: MIUI Lite/Express

cantara pid=2986 dateline=1402482506' Alıntı:
By.TRabZonLu™ pid=2985 dateline=1402482225' Alıntı:
çeviri için teşekkürler hocam :) faydalı olcak, yeni sürümde neler değişti Türkçeye çevirip paylaşır mısınız.

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][Highlights]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Added support for categorizing notification messages
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Enhanced launch speed of Contacts & Phone & Home screen
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Enhanced smoothness of Settings page
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Enhanced efficiency of batch operation on contacts & call logs

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][New]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- New lockscreen style
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Added support for categorizing notification messages

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][Optimization]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Launch speed of Home screen
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Opening speed of Contacts & Phone
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Smoothness of Settings page
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Efficiency of batch operation on contacts & call logs

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][Fix]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Sometimes icons crowded in the middle and left empty space on the sides
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- It would crash after clicking Ok button when hiding apps in GN
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Time in lockscreen of devices having virtual keys in lockscreen was located too high
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- No time information on lockscreen of Lenovo K900
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- If reboot after installing MIUI Lite, messaging and contacts page would mix together
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- New lockscreen would crash in some 480P devices
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Perfect icons could not update
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Unfinished downloading tasks would say 'Download failed' after rebooting
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Select Torch in Toggle would crash
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Messaging would crash in opening when there's new unread notification messages
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Problems caused by stock SMS app receiving messages first in some devices
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- It would crash when moving icons from folders to home screen
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Dialing pad was flat in some devices
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- It would return to Themes after applying a theme
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- It would crash when choosing Toolbox in home screen editing mode in some devices
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Missed calls would not disappear from notification shade in Nexus 5
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- SMS & MMS would sync with stock messaging app in Android 4.4 devices
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Custom lockscreen would crash
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- It would constantly ask you to set MIUI Express as default messaging app when entering messaging app in Android 4.4 devices
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Call logs didn't show SIM 1 or SIM 2
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- When viewing contacts in stock system, it would say 'Contact doesn't exist' if choosing to view in MIUI Express
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Some devices could not receive MMS
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- It would crash after send cloud message
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Some devices would crash when syncing contacts
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Disabled phone searching function in Recent/Contacts/Directory
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- In systems newer than Android 4.2, clicking Airplane mode would enter airplane settings page for lack of permission
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Contacts would reappear after being deleted from phone and MiCloud
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Contacts in groups would become 0 after syncing with MiCloud
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Sometimes MIUI Express would crash after rebooting
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Sometimes folders would crash when being closed
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- It would crash when logging into MiCloud
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- Loading icon would appear twice when entering Messaging
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]- It would crash when opening messaging or a contact shortcut on home screen

Hocam neredeyse bir aydır konuyu güncellemedim çünkü zaten değişiklik listesi okunamıyorsa uygulama da kullanılmayacaktır diye düşündüm. Uygulama da Türkçe olduğunda tüm özellikleri ve güncelleme listelerini toplu olarak çevirmeyi düşünüyorum :)

hocam uygulamanın dil paketlerinde value-tr yanılmıyorsam var fakat niye Türkçe olmuyor onu anlamadım :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Evet hocam var. Hatta ben bu konuyu açarken, açayım sonra çeviririm diye düşünmüştüm ama içinde türkçe zaten hazırdı çeviremedim...

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

cantara pid=2989 dateline=1402484198' Alıntı:
Evet hocam var. Hatta ben bu konuyu açarken, açayım sonra çeviririm diye düşünmüştüm ama içinde türkçe zaten hazırdı çeviremedim...
az önce son sürümü kurdum fakat türkçe tek bir yer yok niye böyle oluyor anlamadım :S

DreDroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
31

By.TRabZonLu™ pid=2990 dateline=1402485507' Alıntı:
cantara pid=2989 dateline=1402484198' Alıntı:
az önce son sürümü kurdum fakat türkçe tek bir yer yok niye böyle oluyor anlamadım :S
  Hocam  bende Duvar Kağıdı ve Yeni İleti yazıları var türkçe Hea Bi de Kamera ve Galeri :D

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

Öncelikle sunum için teşekkürler ama gördüğüm kadarı ile yetersiz geldi, üstün körü şöyle bir baktım:
 Lock screent tema bölümünde online bölümüne girdiğimde açılan pencereyi kapatana kadar kafayı yiyor geri gelmiyor ilk sayfada bir döngü halinde sürekli aynı ilk sayfaya geliyor menü penceresi için sayfayı kapatmam gerekiyor.
 Mesaj bölümünde de aynı geri döngü hatası var sistem takıldığı zaman menüler önce üst üste geliyor sonra durduruldu hatası vererek kapatıyor.
 Bir çok yer halen çince görünmektedir, son olarak hava durumu eklentisi Weather BZ dururken başka birşey kullanmaları saçma olmuş ama ben hemen sistemde kurulu oldugu için onu seçtim menü renklerine de tam uyumlu çuk diye oturdu.:cool:
 Bu arada telefonum, Moto G şimdilik. Gerçi benim garanti takıntım yok gecen CyanogenMod 11 kurdum, pazar günü tekrar stock roma döndüm, şuan stok rom ile gayet hızlı ama aksiyon olsun diye next launcher, Nova launcher ve miui yükledim ama en hızlısı nova launcher tek geçerim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

KirkLee pid=5056 dateline=1404750620' Alıntı:
Öncelikle sunum için teşekkürler ama gördüğüm kadarı ile yetersiz geldi, üstün körü şöyle bir baktım:
 Lock screent tema bölümünde online bölümüne girdiğimde açılan pencereyi kapatana kadar kafayı yiyor geri gelmiyor ilk sayfada bir döngü halinde sürekli aynı ilk sayfaya geliyor menü penceresi için sayfayı kapatmam gerekiyor.
 Mesaj bölümünde de aynı geri döngü hatası var sistem takıldığı zaman menüler önce üst üste geliyor sonra durduruldu hatası vererek kapatıyor.
 Bir çok yer halen çince görünmektedir, son olarak hava durumu eklentisi Weather BZ dururken başka birşey kullanmaları saçma olmuş ama ben hemen sistemde kurulu oldugu için onu seçtim menü renklerine de tam uyumlu çuk diye oturdu.:cool:
 Bu arada telefonum, Moto G şimdilik. Gerçi benim garanti takıntım yok gecen CyanogenMod 11 kurdum, pazar günü tekrar stock roma döndüm, şuan stok rom ile gayet hızlı ama aksiyon olsun diye next launcher, Nova launcher ve miui yükledim ama en hızlısı nova launcher tek geçerim.

İnceleme için teşekkürler hocam :) 

Hazır launcher bahsi açılmışken bir de aviate denemenizi tavsiye ederim.

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

@cantara Bir süredir yoktum şimdi girince mesajınızı gördüm ama Launcher sanırım biraz bekleyecek hızlı giden telefon trafigime son olarak OnePlus one takıldı, Cm11s var ve 4.4.4 üzerinden bahsetmeye gerek yok sanırım çok stabil ve hızlı ama yinede gönlüm Oppo Find 7a'da kullandığım Color Os 1.2 sürümüne kayıyor ne yalan söyleyeyim. Mi3 kullanmış biri olarak köşeli ve biraz geniş gelmiştir telefon, üstüne oppo ve oneplus kullanan biri olarak ideal telefon boyutunun 4.7 veya 5" ideal boyut olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim Eğer mi4 elime geçer ise uzun süreli kullanacağım telefon olacagına eminim boyut olarak tam istediğim yerde birde miui ile diyecek birşey yok zaten.
[font=Verdana, Arial, sans-serif]aviate deneyeceğim.:yorumsuz:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ynt: RE: Cvp: MIUI Lite/Express

KirkLee' Alıntı:
@cantara Bir süredir yoktum şimdi girince mesajınızı gördüm ama Launcher sanırım biraz bekleyecek hızlı giden telefon trafigime son olarak OnePlus one takıldı, Cm11s var ve 4.4.4 üzerinden bahsetmeye gerek yok sanırım çok stabil ve hızlı ama yinede gönlüm Oppo Find 7a'da kullandığım Color Os 1.2 sürümüne kayıyor ne yalan söyleyeyim. Mi3 kullanmış biri olarak köşeli ve biraz geniş gelmiştir telefon, üstüne oppo ve oneplus kullanan biri olarak ideal telefon boyutunun 4.7 veya 5" ideal boyut olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim Eğer mi4 elime geçer ise uzun süreli kullanacağım telefon olacagına eminim boyut olarak tam istediğim yerde birde miui ile diyecek birşey yok zaten.

Maşallah hocam bu gidişle mi4'u hepimizden önce siz kullanacak gibisiniz :)

Aviate hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muaz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
Ynt: RE: Cvp: MIUI Lite/Express

KirkLee' Alıntı:
Abi oneplus'ı nerden buldun ya!? Adamlar 100er 150şer davetiye dağıtıyor sen nasıl bulabildin?

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4
@Muaz ben telefona Çin'den elden aldırdım davetiye bulamadığım için, telefona $340 verdim kargosuna 75TL birde hollanda üzerinden £46 vergi ödedim kayıt içinde toplamda 240tl ödedim biraz tuzluya geldi başka telefon alırsam aldığım fiyattan verecem ama pahalıya gelmiş olacak sanırım :yorumsuz:

Üst Alt