Çözüldü Miui kilit açık mı kapalı mı?

h_k_yavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
HAYRETTİN
Cihazım
XİOAMİ Mİ A1
Konular
9
Merhaba arkadaşlar. Redmi-8 telefonum var. Daha önce miui kilidini açmış root yapmış ve magisk yüklenmiştim. Ancak son güncellemeden sonra ekran görüntülerini vereceğim bir durum oluştu. Telefon açılırken halen unlock yazıyor sıkıntı yok.
Ancak OEM KİLİDİ aktif değildi şu anda aktif gözüküyor. Nedenini anlamadım. Rootlu mu diye baktım telefon halen Rootlu. Magisk den modül de yükleyebiliyorum.
OEM kilidi açılmış telefonun o kısmının aktif olmaması gerekmiyor mu?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhaba arkadaşlar. Redmi-8 telefonum var. Daha önce miui kilidini açmış root yapmış ve magisk yüklenmiştim. Ancak son güncellemeden sonra ekran görüntülerini vereceğim bir durum oluştu. Telefon açılırken halen unlock yazıyor sıkıntı yok.
Ancak OEM KİLİDİ aktif değildi şu anda aktif gözüküyor. Nedenini anlamadım. Rootlu mu diye baktım telefon halen Rootlu. Magisk den modül de yükleyebiliyorum.
OEM kilidi açılmış telefonun o kısmının aktif olmaması gerekmiyor mu?
Hocam konusu açılmıştı,ve daha önce sorulmuştu.Magisk cihazda Bootloader kilidinin açık olduğunu gizlediği için kapalı gözüküyor.Cihaz açılırken unlock yazıyorsa şayet kilit açıktır,korkunuz olmasın.Mi flash ile clean and lock yapılmadığı ve komut dosyasından komut verilmediği sürece Bootloader kilidi kendi kendine hiç bir suretle kapanmaz.

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
O kısım bootloader kilidinin açılması için onay verdiğinizi gösterir. O onayı vermeden bootloader açılmıyor. Yanlış bir durum yok yani hocam.

h_k_yavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
HAYRETTİN
Cihazım
XİOAMİ Mİ A1
Konular
9
Hocam konusu açılmıştı,ve daha önce sorulmuştu.Magisk cihazda Bootloader kilidinin açık olduğunu gizlediği için kapalı gözüküyor.Cihaz açılırken unlock yazıyorsa şayet kilit açıktır,korkunuz olmasın.Mi flash ile clean and lock yapılmadığı ve komut dosyasından komut verilmediği sürece Bootloader kilidi kendi kendine hiç bir suretle kapanmaz.
Çok teşekkür ederim. Forumda bulamadığım için sorma ihtiyacı duydum.

Üst Alt