Miui Hesabım Göçüyor

efsaneturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
Merhabalar arkadaşlar. Motorola photon 4g cihazıma miui 3.4.12 rom kurdum. Rom çok hoşuma gitti ancak problemler yaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Öncelikle romu ilk kurduğumda google playle problem yasıyorum. Youtube programını kurduğumda google hizmetleri yükelyin diyor. Google hizmetleri yüklediğimdede "[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]aynı paylaşılan kullanıcı kimliğini kullanan diğer uygulamalarla uyumlu değil" hatası alıyorum. Bu problem anladığım kadarıyla googleaps uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Bunun için hangi googleapps versiyonunu kullanmalıyım? Diğer problemim ise miui hesap açıyorum. Belli süre sonra bu hesap göçüyor ve ayarlar da hesaplar bölümünde miui hesabım görünmüyor bu sebeplede güvenlik merkezindeki bir çok uygulamada kayboluyor. Örneğin kara liste programını kullanmak istediğimde android.process.acore işlemi yanıt vermiyor hatası alıyorum. Bu sorunun çözümü nedir acaba? Son sorum power manage ayarıyla cihazımın performans ayarlarını değiştirebiliryorum ve bu sayede teli çok kullanmadığım zamanlarda şarj süresini baya uzatabiliyorum ancak her ayar değiştirmek istedğimde ayarlar menüsüne gitmek çok sıkıntı oluyor. Bununla ilgili ana ekrana ekleyebileceğim bir widget varmıdır? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cvp: Miui Hesabım Göçüyor

Hocam romu kurduktan sonra CWM'den gapps flashlamış mıydınız? Yoksa farklı bir yöntemle mi play yüklemesi yaptınız? Eğer gapps flashlamıysanız xda üzerinde rom konusunu bulun, orada mutlaka flashlanabilir bir gapps dosyası vardır onu yükleyin google ile ilgili sorunlarınız çözülecektir. (rom konusunu bulamazsanız ayarlar/telefon hakkında altındaki bölümün ekran görüntüsünü paylaşın biz bulmaya çalışalım.)

Power manage derken neyi kastettiğinizi pek anlayamadım hocam. Ayrıca yüklediğiniz bir uygulama mı yoksa romla beraber mi geldi? BU uygulama MIUI'de varsayılan olarak bulunan uygulamalardan biri değil...

Oyla:

efsaneturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

cantara pid=5040 dateline=1404731472' Alıntı:
Hocam romu kurduktan sonra CWM'den gapps flashlamış mıydınız? Yoksa farklı bir yöntemle mi play yüklemesi yaptınız? Eğer gapps flashlamıysanız xda üzerinde rom konusunu bulun, orada mutlaka flashlanabilir bir gapps dosyası vardır onu yükleyin google ile ilgili sorunlarınız çözülecektir. (rom konusunu bulamazsanız ayarlar/telefon hakkında altındaki bölümün ekran görüntüsünü paylaşın biz bulmaya çalışalım.)

Power manage derken neyi kastettiğinizi pek anlayamadım hocam. Ayrıca yüklediğiniz bir uygulama mı yoksa romla beraber mi geldi? BU uygulama MIUI'de varsayılan olarak bulunan uygulamalardan biri değil...
İlginize teşekkür ediyorum hocam. Gapps flaşlaşladım ama uyumlu olanını bulamadım zannedersem.
Rom dosyasının adı miui_v4.1.2_sunfire_3.4.12
Android Sürümü: 4.1.2 JZO54K
Resim ekleyemedim kusura bakmayın. Cihazımdaki rom bu rom. Eğer elinizde Gapps dosyası varsa link verebillirseniz çok sevinirim.
Power manage ayarlarda additional bölümü altında olan ve cihazın performansını ayarlıyabildiğiniz bir bölüm.Dediğiniz gibi elimdeki rom ile gelen birşeyde olabilir. 
Hocam birde benim sormak istediğim bir şey daha var. Bu miui nin son versiyonuna cihazımı nasıl güncelliyebilirim. 4.4.2 miui rom benim cihazımda da çalışırmı?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Hocam galiba sizin kullandığınız rom bu : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1673601

Yalnız rom yapımcısı uyumlu gapps ve rom dosyaları da dahil olmak üzere roma ilişkin herşeyi silmiş ve 1 yıldan bu yanan hiç güncelleme çıkartmamış. Yani rom yapımcısından bir şey beklememek lazım bu saatten sonra. Yine 4.1.2 uyumlu gapps dosyaları denenebilir diye düşünüyorum. 

MIUI'nin sizin cihazınız için verdiği resmi cevap herhangi bir official veya unofficial rom bulunmadığı yönünde. Yani elinizdeki rom bulabileceğimiz tek sürüm ve maalesef şu an için güncelleme şansımız yok. http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=18082

Eğer romun zip'li hali elinizdeyse bence kaybetmeyin çünkü bir daha bulamayabiliriz :)

Oyla:

efsaneturk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

cantara pid=5054 dateline=1404744237' Alıntı:
Hocam galiba sizin kullandığınız rom bu : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1673601

Yalnız rom yapımcısı uyumlu gapps ve rom dosyaları da dahil olmak üzere roma ilişkin herşeyi silmiş ve 1 yıldan bu yanan hiç güncelleme çıkartmamış. Yani rom yapımcısından bir şey beklememek lazım bu saatten sonra. Yine 4.1.2 uyumlu gapps dosyaları denenebilir diye düşünüyorum. 

MIUI'nin sizin cihazınız için verdiği resmi cevap herhangi bir official veya unofficial rom bulunmadığı yönünde. Yani elinizdeki rom bulabileceğimiz tek sürüm ve maalesef şu an için güncelleme şansımız yok. http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=18082

Eğer romun zip'li hali elinizdeyse bence kaybetmeyin çünkü bir daha bulamayabiliriz :)

Anladım Hocam elimde mevcut zaten çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Oyla:
Üst Alt