MIUI Haftalık Güncelleme 5.4.24

sismo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Redmi Note3g
Konular
1

selim632

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
redminote 3G
Konular
19
sedat27' Alıntı:
Merhaba
Mi4 te bir sorun yasiyorum. Telefon aramalarinda ekran kapanmiyor cogunlukla. Yaklasim sensoru calismiyor.sizde de varmi bu sorun? Bendeyse nasil cozulebilir? Tesekkurler

Buraya çağrı ayarlarından gir ve attığım resimde var zaten başka birşey sormak istersen dönebilirsin

selim632

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
redminote 3G
Konular
19

sedat27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sedat
Cihazım
MI4
Konular
9
selim632' Alıntı:
sedat27' Alıntı:
Merhaba
Mi4 te bir sorun yasiyorum. Telefon aramalarinda ekran kapanmiyor cogunlukla. Yaklasim sensoru calismiyor.sizde de varmi bu sorun? Bendeyse nasil cozulebilir? Tesekkurler

Buraya çağrı ayarlarından gir ve attığım resimde var zaten başka birşey sormak istersen dönebilirsin
Acik zaten...o kadar bilgimiz vardir...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
@sedat27 hocam öncelikle yakınlık sensörünü nemli bir bezle güzelce temizleyin. Üzerindeki yağ, kir gibi kalıntılar doğru çalışmasını engelliyor olabilir. Eğer işe yaramazsa ve ekran koruyucu kullanıyorsanız koruyucuyu sökün. Eğer bu da işe yaramazsa telefonunuzdan *#*#6484#*#* (veya  *#*#64663#*#* ) tuşlayın. Gelen ekranda 8. sırada yakınlık sensörü bulunuyor. Buraya girin ve parmağınızla telefonunuzun üst kısmını (hoparlör, kamera, sensörler vs. bulunan yeri) kapatın. Ortadaki tuşa basın ve yavaşça parmağınızı kaldırmaya başlayın. Ekrandaki değerin değişmesi gerekli. Eğer değişiyor ise sorununuz çözülmüştür. Değer değişmezse aynı işlemi bir kaç defa daha yeniden deneyin ve menüden çıkıp yeniden deneyin. Hala olmadıysa telefonunuzu kapatıp açın ve yeniden kalibre etmeye çalışın. :)

sedat27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sedat
Cihazım
MI4
Konular
9
cantara' Alıntı:
@sedat27 hocam öncelikle yakınlık sensörünü nemli bir bezle güzelce temizleyin. Üzerindeki yağ, kir gibi kalıntılar doğru çalışmasını engelliyor olabilir. Eğer işe yaramazsa ve ekran koruyucu kullanıyorsanız koruyucuyu sökün. Eğer bu da işe yaramazsa telefonunuzdan *#*#6484#*#* (veya  *#*#64663#*#* ) tuşlayın. Gelen ekranda 8. sırada yakınlık sensörü bulunuyor. Buraya girin ve parmağınızla telefonunuzun üst kısmını (hoparlör, kamera, sensörler vs. bulunan yeri) kapatın. Ortadaki tuşa basın ve yavaşça parmağınızı kaldırmaya başlayın. Ekrandaki değerin değişmesi gerekli. Eğer değişiyor ise sorununuz çözülmüştür. Değer değişmezse aynı işlemi bir kaç defa daha yeniden deneyin ve menüden çıkıp yeniden deneyin. Hala olmadıysa telefonunuzu kapatıp açın ve yeniden kalibre etmeye çalışın. :)
Hocam selam.onu yaptim zaten bazen var bazen yok. Kapatip acinca duzeliyor zaten. 2 aramanin birinda kapatmiyor ortalama.
Sensor temiz kilifin o kismi acik.uzun zamandir var kilif .sorun yeni oldu
Ayrica test icin numara falan cevirmiyorum.telefon hakkinda bolumunde kernel surumune 5-6 kere arka arka basinca geliyo

sedat27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sedat
Cihazım
MI4
Konular
9
Bu arada 5.1.5 te biraz daha iyi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
sedat27' Alıntı:

Hocam tahmin ediyorum yazılımsal... Siz yazdıktan sonra dikkat ettim ekran bende de kapanmıyor. 

Daha önce çağrı esnasında hiç hatalı dokunma olmamıştı ama bu hatayı fark ettikten sonra her çağrıda sorun yaşamaya başladım :D Kapaklı kılıf taktım şimdilik.  :huzurlu:

sedat27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sedat
Cihazım
MI4
Konular
9
cantara' Alıntı:
sedat27' Alıntı:

Hocam tahmin ediyorum yazılımsal... Siz yazdıktan sonra dikkat ettim ekran bende de kapanmıyor. 

Daha önce çağrı esnasında hiç hatalı dokunma olmamıştı ama bu hatayı fark ettikten sonra her çağrıda sorun yaşamaya başladım :D Kapaklı kılıf taktım şimdilik.  :huzurlu:
Olduguna uzuldum ama tek olmadigima sevindim:) bildirilmesi gerekiyor. Ben xiaomi eu da yazdim ama.bakalim

Üst Alt