MIUI Haftalık Güncelleme 4.5.16

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
MIUI HAFTALIK GÜNCELLEME 4.5.16

[youtube]Egpd10Blxwk[/youtube]

MIUI ROM 4.5.16 Yapılan Tüm Değişiklikler ve Güncellemeler

[Kilit Ekranı, Status Bar ve Bildirim Alanı]

• Yeni - Gelen aramalar veya mesajlar tam ekran bir uygulama çalışırken sadece status bar'da görüntülenecek, uygulamadan çıkmaya gerek kalmayacak. (5-13)

[Müzik]

• Optimizasyon - Sistem arayüzü optimize edildi ve bazı hatalar giderildi. (Nexus 7 II) (5-15)

[E-Posta]

• Yeni - Mail'e ek bir dosya eklerken küçük önizleme resimleri görüntülenmesi desteği getirildi. (5-15)
  • Yeni - Tek bir tıklamayla okunmamış mesajları, okunmuş olarak işaretleme desteği getirildi. (5-15)
  • Optimizasyon - WIFI bağlantısı olmadığında ekleri indirme iyileştirildi. (5-15)
  • Optimizasyon - Bir exchange hesabı kullanırken sunucu arama işlevi iyileştirildi. (5-15)
  • Optimizasyon - Ek dosyları indirirken yeterli hafıza olmaması durumunda işleme mantığı iyileştirildi. (5-15)
  • Optimizasyon - Taslak olarak kaydedilen mesajlar için işleme mantığı iyileştirildi. Artık mesaj sadece sunucu mesajı anlamlı olarak değerlendirdiğine kayıt edilecek. (5-15)
  • Optimizasyon - Sağa doğru kaydırma hareketinin Taslaklar, Giden Kutusu ve Gönderilen Öğeler altındaki işlevleri kaldırıldı. (5-15)
  • Optimizasyon - Ek dosyalarının ikonlarının ekranı ortalayarak gösterilmesi sağlandı. bmp. ve gif. dosyalarının gösterilmesi desteği getirildi. (5-15)
  • Optimizasyon - Gönderen ismi başında çıkan tekrar eden karakterler sorunu iyileştirildi.  (5-15)
  • Optimizasyon - Metin indirilirken görünen sistem arayüzü iyileştirildi.  (5-15)
  • Düzeltme - Yeni gelen e-mailler okunduğunda bile bildirim çubuğundan silinmeyen uyarı yazısı sorunu giderildi. (5-13)
  • Düzeltme - Mail'e eklenen resimlerin gösterilememesi sorunu giderildi. (5-15)
  • Düzeltme - Bir hesabın kaldırılması halide o hesaba ait tüm eklerin de silinmesi desteği getirildi. (5-15)
  • Düzeltme - Exchange hesabında bulunan E-Maillerin ayarlar altından otomatik senkronizasyon kapalı olduğunda bile alınabilmesi sağlandı. (5-15)
  • Düzeltme -  Sayfa yenilemenin veri kullanımını artırması sorunu düzeltildi. (5-15)
  • Düzeltme - Otomatik hesap ayarları başarız olduğunda hesabın eklenememesi sorunu giderildi. (5-15)
  • Düzeltme - Email ayrıntıları bölümünde kişi resmini tıklandığında kişi ayrıntılarına ulaşamama sorunu giderildi. (5-15)

[Tarayıcı]

• Optimizasyon - Web sitelerinin adres kısaltmalarını kullanma kabiliyeti getirildi. (Nexus 7 II) (5-14)

[Güvenlik]

• Düzeltme - Bazı durumlarda temizleyici uygulamasının çalışmama sorunu giderildi. (5-10)

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
RE:

Mi3 ün Türkiye gelmesi ile birlikte, bugüne kadar her hafta cuma günleri gönderdikleri güncellemelerin tamamı mı yeni alınacak cihaza tek kalemde indirilecek.Ben bu konu için merak etmemde ki gaye, telefon alındıktan sonra mı gelen güncellemelerden faydalınıcaz.Çünki neredeyse mi3 bir yıldır güncelleme alıyor sanırım.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cvp: MIUI Haftalık Güncelleme 4.5.16

MGM Barut pid=1405 dateline=1400264801' Alıntı:
Mi3 ün Türkiye gelmesi ile birlikte, bugüne kadar her hafta cuma günleri gönderdikleri güncellemelerin tamamı mı yeni alınacak cihaza tek kalemde indirilecek.Ben bu konu için merak etmemde ki gaye, telefon alındıktan sonra mı gelen güncellemelerden faydalınıcaz.Çünki neredeyse mi3 bir yıldır güncelleme alıyor sanırım.

Hocam galiba tüm güncellemler Türkiye için tek bir pakette sunulacaktır. Zaten bir başka boyut da dil sorunu. Türkiye'de telefonlar çince veya ingilizce olan orjinal dil ile satılamayacaktır. Dolayısıyla telefonlar bizde satışa sunulmadan önce hem tüm güncellemelerin, hem de tam bir dil paketi olan sürümün yüklenmesi gerekir diye düşünüyorum.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şöyle bir durum da olabilir. Xiaomi artık globalleşiyor. Bilindiği gibi Çin yanında Malezya ve Singapur'da satışlar başladı, ardından da diğer ülkelerde başlayacak. Bundan sonra çıkacak olan romlar tüm bu ülkelerin dilleri eklenerek çıkarılabilir. Çünkü her ülkede telefonların tekrar açılıp rom yüklenerek yeniden paketlenmesi ciddi bir iş yoğunluğu getirir.

Sent from my Nexus 7 using TapatalkPro

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Evet hocam ben de aynen öyle olacağını düşünyorum. İlk aşamada Türkiye'ye gönderilecek parti'nin üretim süreci sonrasında yazılım yüklenirken türkçe desteği olan rom yükleneceğini daha sonra ise OTA güncellemelerinde Türkçe'nin de dahil edileceğini sanıyorum.

Telefon ilk açldığında çince karakterler görülmesi firma itibarı açısından sorun yaratabilir dolayısıyla her durumda paketlenmeden önce telefonda Türkçe'nin olması zorunlu bana göre.

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78

Anladım,siz kendi görüşünüzü bildirmişsiniz. bu konunun resmi olarak yetkililerle bir görüşülmesi daha iyi olrdu.Telefonlar gelipde alanlar şimdiden hazırlıklı olurlardı,birde gümrükten el altından getirenler bu telefonları nasıl kullanmaktalar,güncellemeden mi? teşekkürler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Hocam Xiaomi yetkilileri son ana kadar sürpriz yapmayı seviyorlar. Dolayısıyla kesin cevabı telefonu elinize almadan önce bulmanız pek olası değil. (Bize söylemiş olsalar bile bu tarz bilgileri kamuya açık bir şekilde maalesef paylaşamıyoruz.)

Fakat Malezya'da ayın 20'sinde satışa çıkacak olan mi3'lerde malay ve mandarin dillerinin olacağı bilgisi sızdırıldı. Dolayısıyla söylenmesinde her hangi bir sakınca görmüyorum fakat tam olarak hangi dillerin (örneğin hintçe olacak mı) olacağı kesinleşmedi. Buradan da Türkiye'de satışa çıkacak olan telefonlarda Türkçe'nin de bulunacağı soucunu çıkartabiliriz diye düşünüyorum.

Umarım anlatabilmişimdir hocam :)

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Türkçe kullanma kılavuzu, garanti vs ülkemizin şartlarına uymak zorundalar. Yasal prosedürü tam bilmiyorum fakat sms mesjlarında, Türkçe karakterleri destekleme zorunluluğu var bundan dolayı TR dil seçeneği olmak zorunda diye düşünüyorum.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Mi2 dgüncellemesi askıya alınmış, boot kısmı ile ilgili bir sorun varmış. Güncellemeyi kuranların 4.5.9 sürümüne dönmesini öneriyorlar.

alptimucin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Arkadaşlar mi3 kullanıp 4.5 ve sonrası multilanguage güncellemelerini yapan varmı? Telefonum otg yi görmüyor. Mail uygulamasına hotmail hesabını kuruyorum gelen kutusunda bir şey göstermiyor. Telefonu güncelleme uygulamasından ve ses açma güç düşmesinden dahil olmak üzere güncelledim ve Format attım fakat durum hala aynı. Baş belası oldu kendi adıma 4.5 sürümleri

MI 3W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt