MIUI Haftalık Güncelleme 4.10.31

doktor42

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
1
Ynt: RE: Cvp: MIUI Haftalık Güncelleme 4.10.31

cantara' Alıntı:
MGM Barut pid=12134 dateline=1414751605' Alıntı:
Hocam teşekkürler,bu güncellemede epey düzeltme var,sanırım V6 stabil hale geliyor gibi gibi.

Evt hocam düzeltmeler çok ama açıkçası pek işe yarayanı yok... Ben v5'le devam edeceğim. :(

proton252 pid=12142 dateline=1414756103' Alıntı:
Teşekkürler hocam, güncellemeler sadece mi3 ve mi4 için, diğer telefonlarını unuttu Xiaomi.

v5'i artık geliştirmiyor desek daha doğru olacak galiba hocam. Geliştiriciler de v6'nın sorunlarından haberdardır diye tahmin ediyorum dolayısıyla ağırlığı oraya vermeleri bence son derece normal :)
Hocam benimki bu haftaki güncellemeyi otadan buldu....sizinkide aynımı

doktor42

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
1
Ynt: MIUI Haftalık Güncelleme 4.10.31

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Buda ekran görüntüsü

etahirs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin Tahir
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
Ynt: RE: Cvp: MIUI Haftalık Güncelleme 4.10.31

cantara' Alıntı:
proton252 pid=12174 dateline=1414772658' Alıntı:
@cantara, ağırlık v6'da evet, yalnız v6 sadece iki model için var diğerleri ne olacak ?
Mi3 ve mi4 de seneye aynı duruma düşecek, kitkat v6'da çakılıp kalacak :D

Aynen sizin gibi düşünüyorum hocam... Bence yazılım anlamında MIUI'nin en güzel özelliklerinden biri donanım yetersiz kalana kadar sürekli olarak güncel olmasıydı. Daha önce pek çok cihazda karşılaştığımız üzere MIUI hep günceldi. Ne zaman ki cihazın donanımı yeni özellikleri artık kaldıramıyorsa o zaman destek de kesiliyordu, Fakat Xiaomi'nin kendi cihazlarından bile desteği kestiği bu anlamsız politikası ciddi anlamda kullanıcı kaybetmesine sebep olacaktır...

Kendi adıma ICS'den bu yana androidde belirgin bir fark görmüyorum. Yani cihaz 4.0'la da çalışsa, 4.4 de kullansa çok büyük sorun değil ama Android L ile birlikte çok fazla şey değişti. Android çok farklı bir görünüme büründü. Android L vermeyen firma piyasadan silinmeyi hak eder bence.

Diğer yandan -bunu arkadaş tavsiyesi (kesinlikle teselli değil) olarak alın- sıkmayın canınızı, emin olun v5, v6'ya göre kat be kat daha üstün ve kullanışlı. Siz zaten sık ROM değiştirirsiniz. v6'ya en fazla iki gün dayanabilirdiniz :D
Hocam söylediklerinize katılıyorum. Eski telefonum sony-ericsson arc s'di. Sony bile güncelleme vermiyordu ben miui ile tanıştım. Sonuçta miui'nun üstün özellikleri bu sayede gördüm ve bu nedenle bugün Mi4 kullanıyorum.
Ancak V6ya 2 gün dayanırsınız kısmına katılmıyorum, çok eksiği var ama ben kullanmaktan çok zevk alıyorum, sadece ilk bi 5-10 gün zor oluyor:)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cvp: MIUI Haftalık Güncelleme 4.10.31

doktor42 pid=12239 dateline=1414867841' Alıntı:
Hocam benimki bu haftaki güncellemeyi otadan buldu....sizinkide aynımı

Hocam ben şu anda v5 kullanıyorum, v6'ya ısınamadım...

etahirs pid=12257 dateline=1414893457' Alıntı:
Hocam söylediklerinize katılıyorum. Eski telefonum sony-ericsson arc s'di. Sony bile güncelleme vermiyordu ben miui ile tanıştım.  Sonuçta miui'nun üstün özellikleri bu sayede gördüm ve bu nedenle bugün Mi4 kullanıyorum.
Ancak V6ya 2 gün dayanırsınız kısmına katılmıyorum, çok eksiği var ama ben kullanmaktan çok zevk alıyorum, sadece ilk bi 5-10 gün zor oluyor:)

Aslında ben de tam olarak Xperia 2011 serisini kast etmiştim hocam, beni en iyi siz anlarsınız :) O dönem ARC, ARC S, Neo, Pro, Ray, Neo V kullanıcılarından tanıdıklarımın neredeyse tamamı cihazlarını değiştirse de MIUI'den vazgeçemedi. Hala görüştüklerim ise ya bir şekilde mi telefon aldılar ya da Xaomi'yi dört gözle bekliyorlar. Bu derece popüler olmasının asıl sebebi bence bu.

v6 için ise... ARC S kullanıcısı olduğunuza göre muhtemelen v4'ten v5'e geçişi hatırlıyorsunuzdur. Aslında ben v5'ten v6'ya geçişin de benzer şekilde olmasını beklemiştim ve beklentimi çok yüksek tutmuştum. Belki de hayal kırıklığımın asıl sebebi budur...

etahirs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin Tahir
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
Kesinlikle katılıyorum beklenti büyük ama beklenti konusunda haklı olduğumuzu düşünüyorum. Miui bunu başarabilir.

Üst Alt