MIUI G2 installation aborted hatası

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
2 gündür deniyorum ama olmadı bi türlü. 20c stock kitkat yüklü iken towelroot ile rootlayıp supersu yüklüyorum gplay'den. Sonra autorec ile twrp yükleyip philz flashlıyorum. jb bootloader kk basedan flashladım yine olmadı. Yaptıklarım sırasıyla:
wipe data factory reset
wipe cache partition
wipe cache.

Ama bi türlü olmadı sürekli installation aborted hatası alıyorum. Sonra telefon açılmıyor bi daha stock rom atıyorum. Neyi eksik yapıyorum anlamadım. Bi yükleyemedim şu romu. Bi ara biraz ilerledi checking md5 falan ondan sonra untrusted.zip yes no geldi. Yes dedim tekrar aborted hatası aldım. Ne yapmam gerek acaba?

Edit: Denediğim rom v6 bu arada. 5.5.8 yazan resmi siteden indirme 884 mb boyutunda.

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
chatin_62' Alıntı:
Dosya indirmenize gerek yok. Sizdeki dosyanın md5 hash değerini forumdakiyle karşılaştırınca eğer aynı değeri alıyorsanız sorun indirmekle alakalı değil demektir. Farklıysa o zaman Mega'dan indirirsiniz.
Ancak bugün cuma. Yeni versiyon gelirse onu yüklemeniz daha doğru olur. 2 saat öncesine kadar yayınlanmamıştı.
Yükleyecek fırsatım olmadığı için anlatımını yapamadım.  

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

mega dosyasıyla sizin md5 tutuyor ama miui sitesindeki tutmuyor. ben de mega'dakini flashlamayı deneyeceğim bu sefer. bakalım ne tarz bi hata çıkacak bu sefer.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şimdi eve gelebildim. şöyle yazmışım.

Resmi siteden romu indirmek mümkün olmadı. XDA'dan okuduğum kadarıyla da Avrupa ülkelerinden indirmek büyük sorun. 2 alternatif link verilmiş.

https://docs.google.com/uc?id=0B7oC2olSojE5aVJWdTJ4VWNRS3c&export=download

https://mega.co.nz/#!WwJUVbDK!Mw0LlG63rdEjEIcZtEzKCT89kF0zlTe1aXLVDzeejW4

md5: efb9661f5176ab57751de8b33d36fb36

Herhangi bir linkten indirilebilir. Ben de Mega hesabıma romu ekledim. Sorun olur ve bandwith aşımı hatası alınırsa haberim olsun, benim linki koyarız.

Bu arada çok teknik bir sorum olacak. Şu her yerde önümüze çıkan ve rom yüklerken herkesin başına bela olup, cihazların bootloop'a girmesine neden olup, saatlerce uğraştıran bumped, loki, JB Bootloader, KK Bootlader v.b. konuları etraflıca bana anlatabilecek bir arkadaş var mıdır? Bunlar nedir, niçin bazı romları yüklemek isterken bumped olması gerekiyor, niçin bazılarını yüklerken loki olması. Niçin bazı romları yüklerken JB Bootloader olması gerekiyor da bazılarını yüklerken KK bootloader olması. v.b. Bu aralar çok yoğun olduğum için etraflıca araştıracak vaktim yok. Ben de biraz hazıra konayım diyorum. Olmaz mı? [sm=icon_smile_big.gif]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Oyla:

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
Romu yükledim ama googleplay flashlamayı unuttum :( klavye sıkıntılı google klavye çalışmadı swiftkey deneyeceğim. recovery moda giremiyorum ne yazık ki. keşke aklımdan çıkmasaydı :D

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
kenjii' Alıntı:
Romu yükledim ama googleplay flashlamayı unuttum :( klavye sıkıntılı google klavye çalışmadı swiftkey deneyeceğim. recovery moda giremiyorum ne yazık ki. keşke aklımdan çıkmasaydı :D
Hangi romdayken, hangi recovery'yi, nasıl yüklediniz?
Recovery için diger alternatifleri deneyin. Birazdan bulur buraya eklerim.

Şu alternatifleri deneyebilirsiniz.

JB Bootloader:
Ses Kısma+Power
LG logosu gelince 
Ses Kısma+Power

yada

Kitkat Bootloader:
Ses Kısma+Power
LG logosu gelince
Ses Kısma+Ses Açma

yada bazı kişiler şöyle girebildiklerini yazmışlardı:

Ses Kısma+Power 
LG logosu gelince 
Ses Açma+Power

Oyla:

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
chatin_62' Alıntı:
kenjii' Alıntı:
Hangi romdayken, hangi recovery'yi, nasıl yüklediniz?
Recovery için diger alternatifleri deneyin. Birazdan bulur buraya eklerim.

Şu alternatifleri deneyebilirsiniz.

JB Bootloader:
Ses Kısma+Power
LG logosu gelince 
Ses Kısma+Power

yada

Kitkat Bootloader:
Ses Kısma+Power
LG logosu gelince
Ses Kısma+Ses Açma

yada bazı kişiler şöyle girebildiklerini yazmışlardı:

Ses Kısma+Power 
LG logosu gelince 
Ses Açma+Power

yardımlarınız için çok teşekkürler. swiftkey ile google installer indirip çözdüm sorunu. bazı yerler türkçe bazı yerler çince tek sıkıntım o. Edit: bir de benim rehberim google play hesabıma kayıtlıydı. şu an rehbere erişemiyorum. senkronize edebilir miyiz?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Google hesabınızı girince normalde gelmesi lazım. Google framework ve play service yüklemeyi deneyin yada rehber ayarlarından görünüm ayarlarına girip google seçili mi kontrol edin.

Oyla:

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
chatin_62' Alıntı:
Google hesabınızı girince normalde gelmesi lazım. Google framework ve play service yüklemeyi deneyin yada rehber ayarlarından görünüm ayarlarına girip google seçili mi kontrol edin.  

tamamdır şu an sorunsuz kullanıyorum. yardımlarınız için teşekkürler. sizi de uğraştırdım kusura bakmayın.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
kenjii' Alıntı:
chatin_62' Alıntı:

tamamdır şu an sorunsuz kullanıyorum. yardımlarınız için teşekkürler. sizi de uğraştırdım kusura bakmayın.
Rica ederim.
Ben sadece olasılıkları sıraladım. Eğer sizler de yaşadığınız sorunları nasıl çözdüğünüzü yazarsanız aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar daha kolay çözüme ulaşırlar.

Oyla:

kenjii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muharrem
Konular
1
Cihazda 4.4.2 20c sürümü vardı. Root atıp autorec ile twrp yükledim sonra sizin dediğiniz gibi 2.8.6.1 sürümünü flashladım recoveryden. Sonra jb bootloader kk baseband (wipeları unutmamak lazım tabi) ve romu flashladım son olarak. Tabi bi klavye apk'si lazım zira kendi klavyesi pek tutarlı değil bizim için.

Oyla:
Üst Alt