Rom Miui EU 14.0.3.0 - A12 [Saf EU Rom]

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Merhaba. Kakathic isimli geliştiricinin k30 prodan portladığı ve sorunsuz olarak paylaştığı romu sizlerle paylaşmak istiyorum.
Modsuz, saf EU romdur. Romu kendim kullanıyorum ve oldukça memnunum. Şarj süresi de oldukça iyi.

Romda herhangi bir sorun yoktur.

İndirme linki:

Ekli dosyalar

• photo_2023-04-14_16-43-02 (2).jpg
    photo_2023-04-14_16-43-02 (2).jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 311
  • photo_2023-04-14_16-43-02.jpg
    photo_2023-04-14_16-43-02.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 299
  • photo_2023-04-14_16-43-03.jpg
    photo_2023-04-14_16-43-03.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 302
  • photo_2023-04-14_16-43-04.jpg
    photo_2023-04-14_16-43-04.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 282

mkaradag

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Merhaba. Kakathic isimli geliştiricinin k30 prodan portladığı ve sorunsuz olarak paylaştığı romu sizlerle paylaşmak istiyorum.
Modsuz, saf EU romdur. Romu kendim kullanıyorum ve oldukça memnunum. Şarj süresi de oldukça iyi.

İndirme linki:

Uzun zamandır kullanıyorum ve oldukça memnunum bu romdan.

dumert09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
0
merhaba. twrp ile mi kuruluyor? teşekkürler.

TiRaNTx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ekrem
Cihazım
redmi pro
Konular
5

İndirme linki:

Mevlüt hocam selamlar, ortak rom konusundaki linkten geliyorum.
Telefonum mi9tpro 6/128 Telefonum miui global 12.0.6 kararlı sürüm yüklü.
Güncelleme gelmiyor zaten uzun zamandır, şarj soketi sorunundan dolayı pc ye bağlanmıyordu şimdi onuda değiştirdim artık güncelleme yapabilirim.
Kurulum rehber konusundaki gibi mi olacak? Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Düzeltme telefonu Global Kararlı V12.5.2.0 yükselttim şimdi bu eu rom için nasıl yapabilirim? Dosylara farklı gibi duruyor mi flash kullandım yüklerken

Son düzenleme:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
merhaba. twrp ile mi kuruluyor? teşekkürler.
Evet hocam. Fakat orangefox kullanmanızı tavsiye ederim.

Mevlüt hocam selamlar, ortak rom konusundaki linkten geliyorum.
Telefonum mi9tpro 6/128 Telefonum miui global 12.0.6 kararlı sürüm yüklü.
Güncelleme gelmiyor zaten uzun zamandır, şarj soketi sorunundan dolayı pc ye bağlanmıyordu şimdi onuda değiştirdim artık güncelleme yapabilirim.
Kurulum rehber konusundaki gibi mi olacak? Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Düzeltme telefonu Global Kararlı V12.5.2.0 yükselttim şimdi bu eu rom için nasıl yapabilirim? Dosylara farklı gibi duruyor mi flash kullandım yüklerken

Merhaba hocam. Bu rom fastboot değil. Recovery ile yüklenebilir:

Bu konuda anlatıldığı gibi twrp yüklemeniz gerekir.

* Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
* TWRP ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
* İndirdiğiniz romu cihazınıza aktarınız.
* TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokunun ve cihazınıza aktardığınız rom dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.

umut1480

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
umut
Cihazım
not 8 pro
Konular
0
Hocam inmiyor rom mega da

TiRaNTx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ekrem
Cihazım
redmi pro
Konular
5
Evet hocam. Fakat orangefox kullanmanızı tavsiye ederim.

Merhaba hocam. Bu rom fastboot değil. Recovery ile yüklenebilir:

Bu konuda anlatıldığı gibi twrp yüklemeniz gerekir.

* Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
* TWRP ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
* İndirdiğiniz romu cihazınıza aktarınız.
* TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokunun ve cihazınıza aktardığınız rom dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot yaptım miui ekranında kaldım tekrar twrp ye mi girmem lazımdı? Birde imei gidermi giderse nasıl geri imei atarız varmı bir yolu

Adım adım yazıyorum ki benim gibi ilk yapan kişilerin kafası karışıp batırmasınlar :D

Düzeltme : Telefon sıfırlandı tekrar miui 12.5 ile açıldı sıfırlandı.
Düzeltme 2: Tekrar twrp yükleme aracıyla twrpye ulaştım. Şöyle oldu telefon miui12.5 ile açıldı kurulum ekranı tamamlayıp kapattım telefonu fastboot modunda tekrar açtım. twrp yükleme aracıyla gerekli seçeneklerden twrpye girdim. Ardından tekrar Wipe -Format Data / Yes yapıp yeniden başlatmadan geri tuşuyla ana ekrandan yine Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data seçip bu adımı da tamamladım. Ardından bilgisayarda bir türlü romu telefona atamadım. Bunun ininde telefonun yeniden başlaması gerekiyormuş. Neyse kapattık yine fastboot modeunda yine araç ile twrp yükledim açıldı ve artık rom dosyasını kopyalayabiliyordum.. Kopyalama bitince install üzerinden romu gösterip sağa kaydırıp yükledim umarım güzel olur. 14 yüklememdeki ana sebep tekrardan xiaominin arama ve mesajlaşma uygulamasını kullanmak ayrıca 14 ü denemek bakalım ne olacak .
Bu arada imei gitmiyor
Herşey için teşekkürler mevcetin hocam.

Not1: twrp ye girmek için telefon kapalıyken güç tuşu ve ses artırmaya birlikte basıp twrp açılınca bırakıyormuşuz ben ilk yaparken bunu bilmiyordum farklı bir yere girmiştim. O yüzden aracı kullanarak tekrar tekrar giriş yapabilmiştim ama bu şekilde girilebiliyormuş.
Not2: Tüm mesajları birleştirdim diğer mesajlar silinirse kalabalıklık olmasın

İlk kullanım sonrası:

1) Telefon biraz yavaşladı gibi açılış ve programların açılması vs 12.5 e göre yavaş kaldı. Sanki telefonda bir kasıntı var gibi.
2) Whatsapp ta kişi isimleri yüklenmesi çok geç oluyor. Bazende sadece numara görünüyor kapatıp tekrar açıyorum.
3) Arama sırasında telefon kulağa gittiğinde ekranın kapanması lazım ama kapanmıyor. Yakınlık sensörünü kapatıp açtım düzelmedi. Çekirdek sürümden girip test yaptım sensör çalışıyor. Garip gerçekten acaba dedim xiaomi uygulamasında mı sıkıntı var dönüp google aramasını kullandım ondada aynısı.

Acaba xiaomi yedekten geri yükle yaptım ondanmı oldu çözemedim. Tekrar formatlayıp deneyeyim sıfır kurulum olarak nasıl olacak bakalım.

-------------------------------------------------------------------------------------------
SONUÇ:

Evet dünden beri bakınıyorum en zor olanı kullandığım programları tekrardan yüklemek oluyor.
Yeni kurulum şeklinde yaptım bir sorun yok yakınlık sensörüde çalışıyor ama xiaomi yedeği geri yüklemedim zira telefon sapıtıyor..

Rom kullanımında bir sorun yok şimdilik sadece eskiye göre alışmış olduğunuz şeylerin olmaması veya değişmiş olması biraz garip hissettiriyor genel anlamda gayet akıcı ve stabil görünüyor ayrıca güncel olması bir hoş :)

Öncedende dediğim gibi sıfır cihaz gibi kuruluym yapın önceki xiaomi bulutta veya bilgisayara aktardığınız yedeği yüklemeyin. Zaten google hesabınızı girdikten sonra programlarınız yükleniyor geriye kalan kısım sadece ayar yapacaksınız temanız varsa ona bakacaksınız zil sesleri vs. Benim için en önemli olan takvim deki hatırlatmalardı onuda google girince geldi başkada bir sorunum kalmadı.
Geriye kalan tek şey zevkle kullanmak :)

Ekleme: Widgetler bir tülü ekleyemedim ana ekrana. Şimdilik sorunum bu çözüm arıyorum.

Ekleme2: Biraz önce deneme yaparken widget olayını çözdüm arkadaşlar. Ana ekran ayarlarında ana ekran düzenini 4x6 yaptıktan sonra widgetleri yerleştirdim. Sonra tekrardan istediğiniz düzene dönebilirsiniz. Ama yerleştirmek için ilk önce 4x6 oranında yapmak lazım. Ufak bir bug gibi birşey.

Son düzenleme:

arm0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
3

İndirme linki:

merhabalar, benim mi 9t pro cihazıma bunu kurduktan sonra redmi yazısı ile açıldı.
Bu normal mi?
İlk xiaomi telefonum olduğundan mi olan telefonun redmi ile açılması garip geldi.

Üst Alt