Miui Etkinleştirme Sorunu

Adem Şahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
13
Herkese merhaba ,

Arkadaşlar telefonum Redmi Note 3 Pro. Dün bir arkadaş aracılığıyla telefona developer rom yükledik. Cihaz açılışta standart miui hesap ekranına geldi. Giriş yapmaya çalıştığım zaman şifremi kabul etmedi. Daha sonra dikkat ettiğimde orada son rakamları görünen ıd ile benim kendi ıd numaramın uzaktan yakından alakası olmadığını fark ettim. İşin garip yanı şu ben bu telefonu mağazadan gidip aldığımda hiçbir şifre vs yoktu. Direkt olarak cihazı açtım ve kendi hesap bilgilerimle giriş yaptım. Yani başka bir kişiye ait ıd olması ihtimali çok ama çok düşük. Ondan sonra tekrar global stable versiyona geçtim. Aynı sorun onda da devam ediyor. Bu arada cihazın bootloader kilidi kapalı.

İnternette yaptığım araştırmalarda çok bir şey bulamadım. Sadece birkaç kişi çözümü var yazmış ama ne olduğunu yazmamış. Bu sorunun çözümü nedir. Allah aşkına yardımcı olun kafayı yemek üzereyim. Telefonsuz kaldım bildiğiniz :(

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Çözümü qcn değiştirmek, cihazın seri numarası da qcn ile değişeceğinden ve sistemde seri No üzerinden mi hesabı sorgulaması yapıldığından sorun çözülüyor.

Adem Şahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sizden haber bekliyorum bugün halledebilirsek çok memnun olurum.

İyi bayramlar

Adem Şahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
"Zenex" hocam sağolsun baya uğraştırdım kendisini ama sorunumu çözdü. Teşekkürler hocam :)

nekre

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erken nekre
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Zenex hocam aynı sorun bende de var lütfen yardımcı olursan çok sevinirim kaç gündür forum forum dolaşıyorum.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Zenex hocam aynı sorun bende de var lütfen yardımcı olursan çok sevinirim kaç gündür forum forum dolaşıyorum.
Özel mesajdan cihaz bilgileriniz ile size ait olduğunu kanıtlayacak birkaç döküman (satın aldığınıza dair belge vs.) gönderin lütfen.

Üst Alt