Rehber MIUI Çoklu Dil Rom Desteği.

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
Buyurun arkadaşlar,Xda da yayınlanmıştır.Xda ya teşekkürler.

Konu DH de   adlı arkadaşdan alınmıştır,çok teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/m_84641562/mpage_418/f_//tm.htm#94653215

Not : Konuya uzmanlar inceleyip sabitleyebilirler. 

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98
Cvp: MIUI Çoklu Dil Rom Desteği.

üstat paylaşım için teşekkürler ama konuyu biraz açarsanız sevinirim.

Çoklu dil rom desteği nedir?
Kullanıcıya ne sunar?
Paylaştığınız linkte ki dosyalar nedir? Nasıl kullanılır?

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78

siranusta pid=5545 dateline=1405413886' Alıntı:

Kullanıcıya ne sunar?
İçerisinde Türkçe Dil desteğide bulunan ve telefonlara uygulanan MIUI rom.Verdiğim linklerde ki forum larda paylaşıma açılmış bir konu siranusta hocam.Telefonunuzun markası Xiaomi model değil ve bu MIUI rom unu kullanmak istiyor isen ayrıca Türkçe olmasını istiyorsanız bu rom u kullanabilirsiniz.Umarım faydalı olmuşumdur.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

MGM Barut pid=5546 dateline=1405419268' Alıntı:

Kullanıcıya ne sunar?
İçerisinde Türkçe Dil desteğide bulunan ve telefonlara uygulanan MIUI rom.Verdiğim linklerde ki forum larda paylaşıma açılmış bir konu siranusta hocam.Telefonunuzun markası Xiaomi model değil ve bu MIUI rom unu kullanmak istiyor isen ayrıca Türkçe olmasını istiyorsanız bu rom u kullanabilirsiniz.Umarım faydalı olmuşumdur.
Hocam affınıza sığınarak konudan bende birşey anlamadığımı belirtmek isterim. Sanırım sorun başlık seçimi. Yazılanlara baktığımda Xiaomi.eu sitesinin haftalık olarak sunduğu multiromların linkini görüyorum (XDA lafı geçmiş ama link Xiaomi.eu'nun linki). Yani MIUI'nin çıkardığı romlara çoklu dil desteği eklenerek sunulan romların linki var. Bu durumda;
"Çoklu dil rom desteği" başlığı yerine "Çoklu dil destekli romlar burada" gibi bir başlık sanki biraz daha anlaşılır olacak. Ayrıca başlığa uygulama demişsiniz. Rom olarak düzeltmek gerekir diye düşünüyorum. Çünkü bunlar uygulama değil rom dosyalarıdır. 

Son olarak, verilen bu linkin ömrü 1 hafta olduğundan bu link yerine şu linki vermek daha doğru olacak diye düşünüyorum:

Bu link direkt olarak o günkü en güncel linklerin olduğu konuya yönlenmektedir. Konuda bazı ek bilgiler de veriliyor. Daha önce bu konu içinde tablo halinde romlar sunuluyordu. Şimdi artık bir FTP'ye yönlendiriliyor.

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78

chatin_62 pid=5548 dateline=1405421332' Alıntı:
MGM Barut pid=5546 dateline=1405419268' Alıntı:

Kullanıcıya ne sunar?
Hocam affınıza sığınarak konudan bende birşey anlamadığımı belirtmek isterim. Sanırım sorun başlık seçimi. Yazılanlara baktığımda Xiaomi.eu sitesinin haftalık olarak sunduğu multiromların linkini görüyorum (XDA lafı geçmiş ama link Xiaomi.eu'nun linki). Yani MIUI'nin çıkardığı romlara çoklu dil desteği eklenerek sunulan romların linki var. Bu durumda;
"Çoklu dil rom desteği" başlığı yerine "Çoklu dil destekli romlar burada" gibi bir başlık sanki biraz daha anlaşılır olacak. Ayrıca başlığa uygulama demişsiniz. Rom olarak düzeltmek gerekir diye düşünüyorum. Çünkü bunlar uygulama değil rom dosyalarıdır. 

Son olarak, verilen bu linkin ömrü 1 hafta olduğundan bu link yerine şu linki vermek daha doğru olacak diye düşünüyorum:

Bu link direkt olarak o günkü en güncel linklerin olduğu konuya yönlenmektedir. Konuda bazı ek bilgiler de veriliyor. Daha önce bu konu içinde tablo halinde romlar sunuluyordu. Şimdi artık bir FTP'ye yönlendiriliyor.
Konuyu alıntılı olarak verdiğimi belirttim ve ayrıca uzman arkadaşların (sizlerin) inceleyip gerekli kısıma taşımalarını belirtmiştim.Bu arada Adminler konuyu taşıyabilirler.Sizlerin bu konuda engin bilgilerinize saygı duymakla beraber idialı olmadığımı belirtirim.Sadece konuyu yardım edebilir miyim diye eklemiştim.

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98

yok yav ne engin bilgisi, hiç bir şey bildiğim yok öğrenmek için konuyu açmanızı istemiştim ben. yoksa bi halt bildiğimden dolayı değil.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam asla sizi üzmek için birşey yazmadık. Konuyu açan kişiler yada yöneticiler başlığı ve mesaj içeriğini değiştirebiliyor. Bizim buna yetkimiz yok. Bu yüzden size yazdık. Mesajınızı ve başlığınızı kendiniz değiştirebilirsiniz. 

Ayrıca kimsenin en çok, en iyi ben biliyorum demeye hakkı yok. Profesör de olsa bir insanın 3-5 yaşındaki bir çocuktan bile ögrenebileceği çok şey olabilir. 
Sizin bildiğiniz ama bizim bilmediğimiz nice şeyler var. Sizin paylaşımlarınızı zevkle takip ediyorum. Forumların varoluş sebebi de zaten bu değilmidir?

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
siranusta pid=5557 dateline=1405430558' Alıntı:
yok yav ne engin bilgisi, hiç bir şey bildiğim yok öğrenmek için konuyu açmanızı istemiştim ben. yoksa bi halt bildiğimden dolayı değil.

chatin_62 pid=5563 dateline=1405438642' Alıntı:
Hocam asla sizi üzmek için birşey yazmadık. Konuyu açan kişiler yada yöneticiler başlığı ve mesaj içeriğini değiştirebiliyor. Bizim buna yetkimiz yok. Bu yüzden size yazdık. Mesajınızı ve başlığınızı kendiniz değiştirebilirsiniz. 

Ayrıca kimsenin en çok, en iyi ben biliyorum demeye hakkı yok. Profesör de olsa bir insanın 3-5 yaşındaki bir çocuktan bile ögrenebileceği çok şey olabilir. 
Sizin bildiğiniz ama bizim bilmediğimiz nice şeyler var. Sizin paylaşımlarınızı zevkle takip ediyorum. Forumların varoluş sebebi de zaten bu değilmidir?

Teşekkürler, siranusta ve chatin_62 üstadlarım. Ben android konusuna henüz yeni başladım ve bunada siz çok kiymetli arkadaşlarım vesile oldunuz siz cesaretlendirdiniz,henüz emekleme dönemindeyim fakat sizlerin uyarıları ve bilgilerine herzaman ihtiyacım olucaktır.

ishan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Hangi telefon için kullanıyoruz.. Ben note3 kullanıyorum. Ve kullandığım miui rom ingilizce

SM-N900 cihazımdan gönderildi

ishan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Düzeltme.....siteye girip baktığımda telefon modelleri olduğunu gördüm.. Benim telefon için multi yok anlaşılan

SM-N900 cihazımdan gönderildi

Üst Alt