Rehber MIUI Bölge Sorunu Düzeltme -TWRP+ROOT-

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
rootsuz yapmak istiyoruz
twrp kurulu , başka yöntem yokmudur

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
rootsuz yapmak istiyoruz
twrp kurulu , başka yöntem yokmudur
TWRP'den dosyayı flashlayın. Daha sonra yine TWRP'deyken dosya yöneticisi ile system klasörü içerinde yer alan build.prop dosyasını bilgisayarınıza alın. Konu içerisinde anlatılan değişiklikleri yapın ve tekrar telefonunuzda aynı dizine kopyalayın. (Eskisi ile değiştirin) TWRP üzerinden reboot dediğinizde düzelmesi gerekir.

Hem sorun bende olmadığı hem custom rom kullandığım hem de cihazımda root yetkisi olduğu için yazdıklarımı test etme şansım maalesef yok. Her hangi bir sorun olması ihtimaline karşı buildprop dosyasını değiştirmeden önce mutlaka yedeğini almanızı tavsiye ederim.

semih.1905

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bildiğiniz gibi MIUI Beta romlarına bölge değiştirme seçeneğini kaldırdı bu paylaşacağım dosya ile bu sorunu da ortadan kaldıracağız.

Bölge kısmına girince otomatik olarak atıyordu.

Ben kendim MIUIPRO 8.9.13 üzerinde sizlere göstereceğim.

Herhangi bir MIUI tabanlı romlarda çalışır.

Başlayalım

İlk olarak "MIUIBölgeTamiri.zip" dosyasını telefona indiriyoruz ve TWRP üzerinden normal bir şekilde flash'lıyoruz

"TWRP-İnstall-Dosya konumuna gidin - MIUIBölgeTamiri.zip seçin ve "Swipe to confirm flash" yapın ve telefonu yeniden başlatın

Ardından herhangi bir "build.prop" dosyası düzenleme aracı indirin Play Store üzerinden önerim "BuildPropEditor"

Yüklediğiniz programda görselde ki adımları uygulayın.

Şu komutu arayın "ro.miui.region"

Burada "Value" yazan yeri değiştireceğiz hangi ülkeyi yapmak istiyorsak o ülkenin kısaltmasını gireceğiz en aşağıya "Ülke kısaltmaları" olarak ekleyeceğim oradan bakıp istedeğiniz Kısaltmayı girebilirsiniz ama bunu telefondaki "Bölge" kısmında yazan ülkelerden seçin sıkıntı çıkmaması adına zaten sıklıkla kullanılan bir kaç ülke var.

Örn: Burada "RU" yazıyordu "Rusya" yani onu "Türkiye" yapmak için "TR" yapıyoruz ve "Save" basıp programdan çıkıyoruz ardından cihazı yeniden başlatıyoruz ve operasyon bitmiş oluyor hayırlı olsun :D

"Bahamalar" yazdığına bakmayın elim deydi o sırada :D görüldüğü gibi "Türkiye(sistem)"
Merhaba hocam konuyu hortlatıcam ama bütün bu işlemleri yaptım bölge kısmanda sayenizde problem kalmadı fakat bölgeyi Hindistan yaptım (bizim geliştirici arkadaşlar temalarını Hindistan bölgesinden atıyor) tema mağazasına giriş yaptığımda aramalar sonuçsuz kalıyor

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Merhaba hocam konuyu hortlatıcam ama bütün bu işlemleri yaptım bölge kısmanda sayenizde problem kalmadı fakat bölgeyi Hindistan yaptım (bizim geliştirici arkadaşlar temalarını Hindistan bölgesinden atıyor) tema mağazasına giriş yaptığımda aramalar sonuçsuz kalıyor
Tema uygulamasının verisini temizleyip deneyin.

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Xiaomi.eu beta rom kullanıyorum. Cihaz mi6 eğer bölgeyi değiştirirsek yüz ile kilit açma iptal oluyor. Bilginize.

KARABEY3620

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
soner
Cihazım
redmi note 5
Konular
47
Hocam bende bölge hala china değiştirme gibi bir seçenekte yok

1231243