Rehber Miui Bloatware, Android Sistemi Pil Tüketimi ve Gizlilik (Güncel Çözüm)

25murat05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
narte
Cihazım
band 2
Konular
1
İşin ilginç yani fingerprint yani parmak izi okuyucu servisi de veri gönderme işlemi yapıyor yani anladığım kadarıyla arama bölümüne fingerprint yazın veri kullanımına bakın derim. Ayrıca bu bilgiler için teşekkür ederim. O zaman MIUI romlarının güvenilirliğinin gözden geçirilmesi gerekir sağlam veri göndermeyen bir custom rom var mı mi5 için ?
Evet veri miktarı artmıştı ve temizledim durdurdum. Suanlik sıkıntı yok parmakizi çalışıyor.bunu da kaldıralım olmadı program ile.
Kesinlikle bize ham güvenilir bir rom lazım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
İşte bu beklenen cevap teşekkür ederim. Sizler yüzde kaç kullanıma kadar düşürdünüz android sistemi. Ve ilk sayfaya ekliyor musunuz deneyip sorun görmediklerinizi?
Son olarak silecegimiz şeyin yedeğini almak mümkün mü? Baktık problem çıkıyor geri yükleyip sorunu çözelim

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam ben konuda da belirttiğim gibi öncesinde %18-23 aralığındaki bir pil tüketimi alıyordum Android Sisteminden. Şimdi %9-13 aralığında. Yani yarı yarıya bir tüketim söz konusu. Gerçekten fark etti. Herkeste de fark edecektir.
Adb Topla programı üzerindeki ilk başta ekrana gelen herşeyi sorunsuzca silebilirsiniz. Programda da belirttiği gibi o liste haricinde silmek için programa eklediğiniz harici uygulamaları silmeniz birtakım problemler yaratabilir. Mesela Find Device ve Güvenlik uygulamasını silmemeniz gerekiyor. Cihaz bootloopta kalır. Tekrar rom yüklemeniz gerekir. Konuda liste haricinde sildiklerimi belirtmiştim. Ben bir risk aldım, ve sonucunda hiçbir problem yaşamadım. Konuda liste haricinde silinebilecek birkaç program ekledim. Silmek istediğiniz programların adlarını da App Ops programından o uygulamayı bulup, ekrandaki "com.xxx.xxx" formatındaki adın aynısını programda yeni silinecek uygulama ekle butonuna yazıp silebilirsiniz.
Xiaomi ADB Fastboot Topla programının son sürümünde silinen uygulamaları geri yükleme seçeneği eklendi.

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
İşin ilginç yani fingerprint yani parmak izi okuyucu servisi de veri gönderme işlemi yapıyor yani anladığım kadarıyla arama bölümüne fingerprint yazın veri kullanımına bakın derim. Ayrıca bu bilgiler için teşekkür ederim. O zaman MIUI romlarının güvenilirliğinin gözden geçirilmesi gerekir sağlam veri göndermeyen bir custom rom var mı mi5 için ?
Ya miui ile savaşacağız, ya da custom roma geçeceğiz. Bu arada sakın MIUI böyle diğerleri böyle değil diye algılamayın. Dünya artık böyle. Bugün Google senin hangi saatte, nerede olduğunu, kimlerle konuştuğunu, ne kadar konuştuğunu, hangi resimleri çektiğini, neyi araştırdığını, kimle mesajlaştığını vs. zaten biliyor. Bu imkan ellerinde var. Bu verileri gayriresmi şekilde kullanıp, verileri satıp, işleme imkanı ellerinde var. Ancak burada biz Google satıyor, ediyor gibisinden kanıtlayacak ispat edecek herhangi bir delilimiz yok. Zaten herkes böyle bir ispat içerisinde olsa Google denen bir firma kalmaz ortada. Bu içerisinde özelinizin olduğu, kimseye paylaşmadığınız değerlerinizin olduğu evinizin anahtarını birilerine emanet etmek gibidir. Kontrol edince eve giriş-çıkış da yapılmış. Bu eve girecek kadar yetkili durumda, ve herşeyi emanet ettiğimiz bir anahtar sahibi. Biz yokken dahi eve giriyor, çıkıyor. Bizden birisi olmuş. Fotoğraflarımızı emanet etmişiz (Google Fotoğraflar), önemli verilerimizi emanet etmişiz (Google Drive) vs.

Son düzenleme:

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Ellerinize, emeğinize sağlık hocam..
Google hesabı ve mi hesabı dışında bütün hepsini ne var ne yok hepsini silerim ben.. Titanium backup işimi görüyor..
Ama mesajınızın bi kısmında belirttiğiniz gibi, bazı uygulamaları silince telefon açılmıyor, mi ekranında kalıyor, dondurmak mantıklı geliyor kulağa
Teşekkürler hocam.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Cihazı Bul özelliğini kapatmama, hesabımı kapatmama, hesapla telefon ilişkilendirmesini silmeme rağmen hala bu uygulama çalışıyor. Ve konum bilgimi 3 dk. önce istemiş durumda. Şuan bunu kapatmaya çalışıyorum. Konuya ADBTools ile silebileceğiniz birkaç bloatware daha eklendi.

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Cihazı Bul özelliğini kapatmama, hesabımı kapatmama, hesapla telefon ilişkilendirmesini silmeme rağmen hala bu uygulama çalışıyor. Ve konum bilgimi 3 dk. önce istemiş durumda. Şuan bunu kapatmaya çalışıyorum. Konuya ADBTools ile silebileceğiniz birkaç bloatware daha eklendi.
Hocam yanlışım varsa lütfen düzeltin..
Her kapatmak istediğimiz uygulama romun içinde apk olarak var dimi?
Eğer var ise, madem kapatamıyoruz, romu yüklemeden, rom dosyasından silip öyle yüklersek olur mu? Büyük ihtimalle cihaz mi ekranında kalır gibi geliyor ama ne bileyim aklıma geldi

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Hocam yanlışım varsa lütfen düzeltin..
Her kapatmak istediğimiz uygulama romun içinde apk olarak var dimi?
Eğer var ise, madem kapatamıyoruz, romu yüklemeden, rom dosyasından silip öyle yüklersek olur mu? Büyük ihtimalle cihaz mi ekranında kalır gibi geliyor ama ne bileyim aklıma geldi

Hocam güzel fikir, yalnız öyle de maalesef olmuyor. Rus forumlarında aynı bahsettiğiniz mevzu vardı. Bazıları miui içerisinde bu uygulamaların olup olmadığını kontrol edip, bootloop olmasını sağlayan bir kod olduğunu konuşuyorlardı.

322503

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
25murat05
Cihazım
Mi 6
Konular
13
merhaba.google play çalışmıyor?sizce hangi işlemi geri almam lazım fikriniz var mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

xiaomi adb tools geri getirme seçeneği var bu fotograftaki gibi..

Ekli dosyalar

• dadasdad.png
    dadasdad.png
    101 KB · Görüntüleme: 91

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Allah'ın selamı üzerinize olsun.

Benden bu kadar, deneyimlerinizi mutlaka beklerim. Sonucunu görmek isterim.

*Yazı bana aittir. besiktaslikrmz

üstad teşekkürler
Bu uygulamanın nasıl kullanılacağı ile ilgili bir anektod ekleyebilirmisiniz?
Ayrıca sanırım sadece Mi stock veya costum romlarda işlem yapabiliyor.

Yakubp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Mi 9 T PRO
Meslek
İmam
Konular
11
merhaba.google play çalışmıyor?sizce hangi işlemi geri almam lazım fikriniz var mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

xiaomi adb tools geri getirme seçeneği var bu fotograftaki gibi..

store service sildiyesen geri yükle ondandır

Üst Alt