Yardım Miui Betadayım Yeni Güncelleme Gelmiyormuş Ne Yapmalıyım?

yekazazli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
e K
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Merhaba, Mi 6 Miui 10 Global 9.6.27 betadayım. Daha güncelleme gelmeyecekmiş. Kararlı sürümü yüklemek istiyorum. Ama hata veriyor. Başka sürüm de yok. Ne yapacağımı bilmiyorum.

firatcak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
FIRAT
Cihazım
Mi6
Konular
0
Fastboot için twrp yada bl kilidini açmak gerekiyormu bilmiyorum hocam o yüzden hiç girmedim fastboot ile temiz kuruluma. twrp yada bl kilidini açmak Sanırım gerekiyor değilmi?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kilit açmadan da fastboota girebilirsiniz ama Miflash ile Rom yükleyemiyorsunuz...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bende sizin gibi betadaydım. Fastboot yöntemiyle temiz kurulum yaparak 10.4.2 ye geçtim (Stabil Stock Rom). MIUI 11 gelmesini bekleyeceğim.
10.4.2 sürümü sıkıntıları nedeniyle kaldırıldı, geri çekildi. Şu an 10.3.4 sürümü en güncel gözüküyor.
10.4.2 sürümünde ben anlık kapanmalar ve bataryanın çok çabuk tükenmesi durumlarını yaşadığım için 10.3.4 e geri döndüm, şu an tüm sorunlarının hepsi ortadan kalktı.

Oyla:

abrahamaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Lenovo P1
Konular
4
Kilit açmadan da fastboota girebilirsiniz ama Miflash ile Rom yükleyemiyorsunuz...

10.4.2 sürümü sıkıntıları nedeniyle kaldırıldı, geri çekildi. Şu an 10.3.4 sürümü en güncel gözüküyor.
10.4.2 sürümünde ben anlık kapanmalar ve bataryanın çok çabuk tükenmesi durumlarını yaşadığım için 10.3.4 e geri döndüm, şu an tüm sorunlarının hepsi ortadan kalktı.
Teşekkür ederim hocam, anladığım kadarıyla twrp bl kilidi ile uğraşmadan miflash ile güncel kararlıyı yükleyebiliyoruz.

Oyla:

firatcak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
FIRAT
Cihazım
Mi6
Konular
0
Teşekkür ederim hocam, anladığım kadarıyla twrp bl kilidi ile uğraşmadan miflash ile güncel kararlıyı yükleyebiliyoruz.

Tam okumadınız sanırım, mi flash ile kilit açık olmadan işlem yapılmıyor

Oyla:

yekazazli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
e K
Cihazım
Mi 6
Konular
7

Evet bende onu yapıcam.
[DENEDİM OLMADI] BL KİLİDİ ŞART!

Tam okumadınız sanırım, mi flash ile kilit açık olmadan işlem yapılmıyor
Hayır bl kilidi gerekmiyor. Eğer custom roma geçerseniz bl kiliti gerekiyor. Rehber - Xiaomi Tool İle Bootloader Kilidini Açmadan Rom Kurma Bir inceleyin isterseniz.
[DENEDİM OLMADI] BL KİLİDİ ŞART!

Son düzenleme:
Oyla:

survivor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SY
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Cihazı unlock etmeden mi flash ile yükleme yapamazsınız. Farklı toollar var ama brick riski daha yüksek. Tabi risk size ait. Bu arada ben cihazın unlock ettim hayatımda bir şey değişmedi. Find phone özelliğini falan kullanabiliyorum sim aktivasyonunu yapabildim.

Oyla:

yekazazli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
e K
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Cihazı unlock etmeden mi flash ile yükleme yapamazsınız. Farklı toollar var ama brick riski daha yüksek. Tabi risk size ait. Bu arada ben cihazın unlock ettim hayatımda bir şey değişmedi. Find phone özelliğini falan kullanabiliyorum sim aktivasyonunu yapabildim.
Sağolun bende kilidi açmadan olmayacağını anladım ve o yüzden şu anlık bu sürümde kalıcam ileride değiştiririm.

Oyla:
Üst Alt