Soru Miui arayüzü hakkında

Musenna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
1
Urfa'dan herkese selamlar arkadaşlar forumunuza bir kaç gün evvel üye oldum ve dün itibariyle Redmi Note 4 alarak miui dünyasına ve aranıza katıldım. Forumunuzu çok beğendim emeği geçenlere teşekkür ederim. Açıkçası miui arayüzü ilk defa tanışanlar için -velev ki android kullanıcısı olsun- alışması zaman alıyor. Çünkü arayüzü ile bir nevi ios u andırıyor, özellikle launcher kısmı başta olmak üzere arama kaydı ve kişilere dokunulduğunda doğrudan arama yapması gib... Bununla birlikte görüşme sesi kalitesi olarak samsung note 4 ten daha kaliteli bir sesi var ayrıca SGS note 4 te yaşadığım şebeke sıkıntıları ki arandığın zaman ulaşılmama derdi yok - malum sgs note 4 lerde samsungun kabul etmediği şebeke sıkıntısı var-

Bu arada miui arayüzünde normalde sürekli kullandığım kısayolları bulamadım. Mesela bir ses dosyasını açtığımda bildirim çubuğunda müzik çaların kısayolları çıkmıyor, metin yazarken clipboard çıkmıyor. Kilit ekranında bildirimler dokununca genişleme gibi özellikleri nasıl aktif edebilirim.

Ayrıca sunu merak ediyorum, miui launcher yerine Nova kullanmayı tavsiye eder misiniz? Cihaz performansını etkiler mi? Yoksa genel olarak stok kullanmayı mı önerir siniz?

Musenna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
1
Bahsettiğiniz olay LG de var, miui de yok. Mecburen başka bir uygulama ile halledeceksiniz, varsa öyle bir uygulama
Evet samsung'larda da var, miui'de yok. mecburen Üçüncü parti uygulamalarla haledeceğim

gibi

Oyla:

ozergul

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özer
Cihazım
redmi note 3
Konular
28
öncelikle hayırlı olsun...
miui de bildirim genişletme yok... var da, ben yok diyorum çünkü olmaz olsun yani böyle bildirim genişletme eziyetten başka birşey değil :D. ha ben bildirimleri nasıl genişletirim derseniz iki parmağınızla bildirimin üzerine gelip fotoğrafa zoom yapıyormuş gibi yapın.. parmaklarınız benim gibi biraz iriyse zorlanırsınız...

Oyla:

kavih

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gazi Giray
Cihazım
HTC ONE M8
Konular
0
benim de bir sorum olacak miui arayüzüyle ilgili. mi 6 cihazım henüz elime gelmedi ve internetteki görüntülerde gördüğüm bu sıkıntı güncellemelerle çözülmüş müdür bilmiyorum.

malum, miui ios'a benziyor. siz, miui'yi kullanırken uygulama ikonları nasıl görünüyor? yani, stock app'ler haricinde yüklenen uygulamaların arka planının şeffaf olmadığı, uygulama ikonlarının küçük karecikler hâlinde ekranda yer aldığını gördüm. öyle olunca da çok çirkin görünüyor, görsel olarak. sizde de bu durum böyle mi? galiba, temayı kurcalayıp bunu düzeltmek mümkünmüş ancak böylesi basit bir şeyi eğer hâlen devam ediyorsa neden düzeltmiyorlar?

Oyla:

Musenna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
1
öncelikle hayırlı olsun...
miui de bildirim genişletme yok... var da, ben yok diyorum çünkü olmaz olsun yani böyle bildirim genişletme eziyetten başka birşey değil :D. ha ben bildirimleri nasıl genişletirim derseniz iki parmağınızla bildirimin üzerine gelip fotoğrafa zoom yapıyormuş gibi yapın.. parmaklarınız benim gibi biraz iriyse zorlanırsınız...
Çok teşekkür ederim. Evet bildirim genişletme sanırım diğer cihazlardaki gibi pratik değil. İnşallah ileriki güncellemelerde çözüm bulunur diyelim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Musenna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
1
benim de bir sorum olacak miui arayüzüyle ilgili. mi 6 cihazım henüz elime gelmedi ve internetteki görüntülerde gördüğüm bu sıkıntı güncellemelerle çözülmüş müdür bilmiyorum.

malum, miui ios'a benziyor. siz, miui'yi kullanırken uygulama ikonları nasıl görünüyor? yani, stock app'ler haricinde yüklenen uygulamaların arka planının şeffaf olmadığı, uygulama ikonlarının küçük karecikler hâlinde ekranda yer aldığını gördüm. öyle olunca da çok çirkin görünüyor, görsel olarak. sizde de bu durum böyle mi? galiba, temayı kurcalayıp bunu düzeltmek mümkünmüş ancak böylesi basit bir şeyi eğer hâlen devam ediyorsa neden düzeltmiyorlar?
Şimdiden cihazınız hayırlı olsun. Bildiğim kadarıyla Görselleri temalarla dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3

Temaya göre değişiyor, bazı temalarda dediğiniz olay var bazılarında yok. Uygulamalar arasında da değişiklik var. Örnek WhatsApp simgesi arkası gölgeli(sizin bahsettiğiniz gibi) haber7 simgesi normal.

Oyla:

kavih

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gazi Giray
Cihazım
HTC ONE M8
Konular
0
Eyvallah, teşekürler bilgi için. Uygulamadan uygulamaya değişmesi doğal. Amma aslında stabil olması için çok kullanılan uygulamaların kolayca entegre olabilmesi lazım. Bildiğim kadarıyla ios'ta da yeni uygulama olunca bir süre benzer bir durum olabiliyor ancak hemen hemen birçok uygulama için böyle bir durum söz konusu olmuyor.

Tema meselesine gelince aslında bu durum temadan bağımsız olması lazım. Ancak Xiaomi, Android'de ios görünümü yapmaya çalıştığı için bunu tamamen tema üzerine kuruyor. Aslında bu çok sağlıklı değil.

En azından default temada böyle bir sıkıntı olmaması lazım, diye düşünüyorum.

Oyla:

Musenna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
1
Ekran görüntüsü aldığımız zaman, aldığımız ekran görüntüsüne tıkladığımızda (ki bir kaç saniyede tıklamamız gerekiyor) kaydır seçeneğiyle ekran görüntüsünü büyütebiliyoruz. Çok pratik bir özellik. Fakat Facebook uygulamasında bunu yaptığımızda resmi bozuyor bir çözümü var mıdır?

Normalde Facebook uygulamasında 15 resimlik bir gönderiyi açtığımızda alt alta 15 resim çıkar, ilk resmin ekran görüntüsünü aldığımızda kaydır seçeneğiyle bütün resimleri tek dosya haline getirebiliyoruz.

Oyla:

Musenna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
1
BİR BUG: Uyku modu Hatası
Redmi Note 4 modeli kullanıyorum Global 8.2 Kararlı sürüm yüklü, az önce farkettiğim bir bug'tan bahsedecektim. Diyelim ekranın kapanmasına engelleyen bir uygulama açtınız (uygulamayı kapatmadınız) ve bir süre sonra power tuşuna bastınız ve ekranı kapattınız, sonrasında power tuşuna basıp kilit ekranını görüntülerseniz cihaz uyku moduna geçmiyor ve siz ekranı kapatana kadar veya kilidi açana kadar öylece kalıyor

Oyla:

Admin

Elit Üye
Elit Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Admin
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Prof.