Kernel MIUI A10 destekli Chaeyoung Kernel Surya (Poco X3 NFC için en iyi oyun performansı)

147hasan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Gm discovery
Konular
0
Merhaba Ghost Touch bu cihazların kronik sorunu maalesef. Isınma ile daha da tavan yapabilir.

Öncelikle kullandığınız kılıfa dikkat edin koruyucu cama kenardan baskı yapıyorsa kılıf da sebep olabilir.

Alternatif olarak bu konuyu göz atabilirsiniz ancak dikkatli olun.
Daha önce yoktu bu kernel attıktan sonra başıma geldi ama deneyeceğim.

147hasan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Gm discovery
Konular
0
Merhabalar kafeinsiz bey, denedim olmadı, ghost touch devam ediyor bu yüzden kerneli değiştireceğim😬

yusufgur125

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Gür
Cihazım
Poco x3
Konular
4
hocam merhabalar romu ve kerneli yükledim pubg de 30-40 fps arası geziyordu ve jiroskopu ayarlardan açmama rağmen açılmadı saygılar

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
hocam merhabalar romu ve kerneli yükledim pubg de 30-40 fps arası geziyordu ve jiroskopu ayarlardan açmama rağmen açılmadı saygılar
Jiroskop ile alakalı bir sorun olduğunu ilk kez duydum doğrusu. Şu an aktif olarak X3 NFC kullanmadığım için yardımcı olamıyorum.

Game Unlocker modülü ile 60 veya 90 FPS kilidi açmak faydanıza olur ancak. Cihaz 45 FPS ile sınırlı olduğu için düşük FPS değeri alıyorsunuz modül de gerekli.

yusufgur125

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Gür
Cihazım
Poco x3
Konular
4
Jiroskop ile alakalı bir sorun olduğunu ilk kez duydum doğrusu. Şu an aktif olarak X3 NFC kullanmadığım için yardımcı olamıyorum.

Game Unlocker modülü ile 60 veya 90 FPS kilidi açmak faydanıza olur ancak. Cihaz 45 FPS ile sınırlı olduğu için düşük FPS değeri alıyorsunuz modül de gerekli.
jiroskop sorunu yeniden başlatınca gitti ama kendim pocoya alışık olduğum için beğenmedim romu 12.5.5 sürümüne güncelledim magisk modülü ile 60-70 arası fps alıyorum şuanda

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
jiroskop sorunu yeniden başlatınca gitti ama kendim pocoya alışık olduğum için beğenmedim romu 12.5.5 sürümüne güncelledim magisk modülü ile 60-70 arası fps alıyorum şuanda
Kullandığınız cihaz için gayet iyi değerler bu seviyede performans alırken farklı arayışa gerek yok aslında.

DoğanB

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dohan
Cihazım
Poco X3
Konular
0
Uzun zamandır Poco X3 NFC için kernel paylaşımı görmemek beni üzdü. Yapılan isim değişiklikleri nedeniyle az bilinen ancak oyun performansında rakipsiz bir kerneli sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tarafımca miui tabanlı custom Android 10 romlarda denenmiş oyun performansını çok akıcı düzeye getirmiş mükemmel bir çözümdür. Call of Duty Mobile ve PUBG oyuncuları için özellikle kaçırılmaz fırsat bu kernel.

eu 12.0.9 sürümü ile test edildi.

Bu kernel hakkında bir şeyler öğrenmek zor olsa da Poco X3 NFC ile oyun performansı arayanlar için yaptığım testlerde şu ana kadar ki en iyisidir.

Android 10 eu için kullandığım ve tavsiye ettiğim sürüm:

Ekleme: Kernel ismi yine değişti çeşitli yeni versiyonlar var ancak yeni sürümler tarafımca denenmedi.
Drive linkindeki sürümü tavsiye ediyorum aşağıdaki kernel sayfasından indireceğiniz sürümleri yüklerken dikkatli olmalısınız.

Diğer sürümler için kernelin kendi sayfası:

Kurulum için tavsiye recovery: Recovery - Poco X3 NFC - Twrp 3.6.0_10-1 Tek Tuş Yükleme Aracı

Kurulum için tavsiye rom:

Kurulum:
Üstte verilen konu aracılığı ile cihaza TWRP 3.6.0 yüklemesini tamamlayınız.

İndirilen xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.9.0.QJGMIXM_v12-10.zip ve
CY_projectmelodyv2-surya-NON-Unified-20220202-0830.zip
dosyalarını telefon hafızasına atınız. İhtiyacınız varsa Magisk.zip dosyası da indirebilirsiniz rootlu kullanım şart değildir.

Öncelikle bir çok konuda kurulum öncesi wipe yapmanız istenir ancak ben farklı olarak bu işlemleri kurulum sonrasına bırakıyorum. Konuda verdiğim recovery MIUI sürümlerinde cihaz şifresini tanıyacak ve dahili depolamanıza direkt erişim sağlayacaktır.

Cihazı kurulum için TWRP ekranında başlattığınızda hiçbir wipe işlemi yapmadan önce rom, ardından kernel ve eğer ihtiyacınız varsa magisk dosyasını flashlayın.

Ardından sistemi reboot etmeden geri tuşu ile wipe kısmına gelip
Adcanved wipe seçip Dalvik, Cache, Data, Internal Storage ve Metadata tiklerini işaretleyip kaydırın.
Tekrar wipe ekranına dönüp Format Data kısmına girip yes deyin.
Tekrar wipe kısmına gelip en alttaki çubuğu kaydının.

Ardından system reboot diyerek performansın tadını çıkartın.

Ekleme: Bazı durumlarda reboot sonrası recovery ekranına atma sorunu olabilir. Tekrar format data yaparsanız sorunsuz çalışacaktır.

Android 11 ve üstü MIUI sürümlerinde kerneli kurmaya çalışmayın. Cihazınız MIUI yazısında kalacak ya da fastboota atacaktır.

Resmi Android 10 sürümlerinde sorunlar olabilir lütfen custom romlar ile devam edin.
S.a Hocam kolay gelsin,
Hocam bu Kernel kcal destekliyor mu acaba?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

S.a Hocam kolay gelsin,
Hocam bu Kernel kcal destekliyor mu acaba?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Rom indirme linki yenilendi.