İnceleme MIUI 9 vs MIUI 10 • Arayüz ve Tasarım Değişikliklerinin Karşılaştırılması

sahnet52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Konular
0
Bildirim çubuğundan hava durumunu kaldırmışlar ve ses düğmesi ekranda çıkıyor bu olay biraz karışık olmuş otomatik ses kısma tuşlarından sadece ilk multimedya seçeneği kısılıp açılabiliyor bu durum otomatik olsaydı güzel olurdu

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Bildirim çubuğundan hava durumunu kaldırmışlar ve ses düğmesi ekranda çıkıyor bu olay biraz karışık olmuş otomatik ses kısma tuşlarından sadece ilk multimedya seçeneği kısılıp açılabiliyor bu durum otomatik olsaydı güzel olurdu
Senin gibi bu durumdan şikayetçi olan varsa, belki geliştirici ekibine bildirmişlerdir. Güncellemeyle düzeltimecek sorun yok

HoodWinker

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MIUI 10'da, geliştirici ekibi daha önce bilinen MIUI hatalarını gidermeye, sistem istikrarını iyileştirmeye, MIUI 10'u daha da hızlı ve güvenli hale getirmeye odaklanıyor. Hata düzeltmenin yanı sıra, MIUI 10'da birçok görsel değişiklik getirdiler ve muhtemelen beğeneceğiniz bazı şaşırtıcı ve harika özellikler bulunuyor.
Gelin Miui 9 ile Miui 10 arasındaki başlıca uygulamaların ve özelliklerinin farklarına bakalım.
Küçük bir Not; soldaki görseller MIUI 9, sağdaki görseller MIUI 10'a ait.

Kilit Ekranı
En son MIUI 9 sürümlerinde bile, kullanıcılar kilit ekranı saatinin konumunu sol üst köşeden değiştirdiğini ve şimdi MIUI 10 yeni bildirim stiliyle ortalandığını fark edebiliyorlar.

Ana Ekran
Varsayılan veya Sınırsız bir tema kullanarak, önceki MIUI 9 sürümüne kıyasla daha fazla canlı simge animasyonu dışında, herhangi bir büyük görsel fark MIU 10 sürümünde yok.

Uygulama Kasası
Mi kısayolu, akıllı Mi Home uygulamalarınıza hızlı bir şekilde erişmenizi ve bunları bir saniyede kolayca kontrol etmenizi sağlamak için MIUI 10 yepyeni Mi App Vault kartı ile birlikte gelir.

Son Uygulamalar Tepsisi
Yepyeni uygulamalar tepsisi MIUI 10'da tanıtıldı, diğer işletim sistemlerinde gördüklerinizden tamamen farklı görünüyor ve bu uygulama ile uygulamaları kaydırarak alıştıktan sonra harika çalışıyor. Daha önce yaptığımız gibi yukarı yerine sola veya sağa.

Bildirim Çubuğu
En iyi görsel değişikliklerden biride MIUI 10'daki bildirim çubuğu gerçekten gerekliydi ve Android P'ye benziyor ve gauss diye adlandırılan bulanıklığına sahip, herhangi bir arka plana çok iyi adapte oluyor. Saf mükemmellik budur.

Ses Seviyesi Çubuğu Ayarları
Ses kaydırıcıları da yeniden tasarlanmış yeni bir görünüme kavuştu, kullanmaya başladığınızda, onları sevececeksiniz.

Hava Durumu Uygulaması
En iyi hava uygulaması MIUI 10'da yeni bir görünüme kavuştu, basit ve kolay arayüz, en güzelide hava animasyonları.

Saat Uygulaması
Saat uygulaması bile basit ama kullanımı çok kolay ve rahat, MIUI 10'da yeni bir karanlık görünüme kavuştu.

Takvim Uygulaması
Yeni minimalist tasarım, yeni Takvim uygulamasının en büyük özelliğidir. Yaşamınızdaki önemli tarihleri takip etmek için tüm önemli etkinlikleri, doğum günlerini ve hatırlatıcıları ekleyebilirsiniz.

Güncelleyici Uygulaması
Bizim en meraklı olduğumuz konu değil mi sizce ? Yeni MIUI 10 tasarımına giren bu uygulama yeni güncellemeleri kontrol etmek için her iş günü baktığım en sevdiğim yerlerden biri.
Teşekkürler

Ben pil çok çabuk bitmeye başladı. Pil tasarrufu açık halde tek şikayetim bu
Bir çözüm bilen varsa
memnun olurum

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Teşekkürler

Ben pil çok çabuk bitmeye başladı. Pil tasarrufu açık halde tek şikayetim bu
Bir çözüm bilen varsa
memnun olurum
Hangi cihaz? Hangi rom? bunlarıda belirtmeniz cevap almanız konusunda daha iyi olacaktır.

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Daha tam olarak geniş çaplı bir güncelleme almadı. Sistem uygulamalarının sistem uygulamaları güncellemeleri üzerinden güncellenmesi yerine yayınlanan güncellemelerle gönderilmesi daha iyi olur aslında. Bu şekilde sistem uygulamalarını güncelleyince yeni gelen güncellemeler boş gibi geliyor.

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Benim anlamadığım
miui 10 versiyonda pil çabuk bitiyor feryatları.
10 versiyonda önceki sürümlere göre çok fazla özellikler yüklü olduğundan şarjın çabuk bitmesi normal değil mi ?
Benim cihazda v10 yüklü ve telefonu elime aldığımda ekran uyandırma özelliği var
Parmak izi sensörü olmadığı halde yüz tanıma özelliği var
B..ktan bir kamerası olan cihazda portre modu var
Var oğlu var yani ..
Ha bu özellikleri kullanmazsan şarj çabuk bitmez , bu kadar basit :)

Mustafa12

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Michael
Cihazım
Redmi4x
Konular
26
Benim anlamadığım
miui 10 versiyonda pil çabuk bitiyor feryatları.
10 versiyonda önceki sürümlere göre çok fazla özellikler yüklü olduğundan şarjın çabuk bitmesi normal değil mi ?
Benim cihazda v10 yüklü ve telefonu elime aldığımda ekran uyandırma özelliği var
Parmak izi sensörü olmadığı halde yüz tanıma özelliği var
B..ktan bir kamerası olan cihazda portre modu var
Var oğlu var yani ..
Ha bu özellikleri kullanmazsan şarj çabuk bitmez , bu kadar basit :)
Portre falan da yok o özellikler de yok MIUI 10 bir özellik geldiği yok aslında MIUI 9 a döneyim diyorum ama yeni güncelleme de telefon hızlanır belki bilemedim

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt