Güncelleme MIUI 9 Global Kararlı Güncellemesi (02.11.2017)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

MIUI 9 Global Kararlı ROM Nedir?

MIUI 3 farklı ROM versiyonuna sahiptir. Alpha, Beta ve Kararlı .
Alpha versiyon her gün güncellenir ve sadece geliştiriciler için açıktır. Kullanıcı sayısı son derece sınırlıdır ve yeni gelecek özelliklerin ve hata düzeltmelerinin ilk test edildi versiyondur.
Beta versiyon ise her hafta güncellenir ve Alpha testinden başarılı olarak geçen özellikler bu versiyon ile beraber sunulur. Ara sıra bazı hatalar barındırsa da bu hatalar genellikle günlük kullanıma büyük etkileri olan hatalar değildir. Tecrübeli MIUI kullanıcıları için tavsiye edilmektedir.
Kararlı versiyon ise belirli bir güncelleme aralığı olmayan kararlı romlardır. Bu romlarda hata yoktur ve son derece kararlı çalışmaktadır. Fabrika çıkışı olarak bu romlar yüklenir ve stabdart kullanıcılarım bu romu kullanmaları tavsiye edilmektedir.

MIUI 9 Kararlı ROM Nasıl yüklenir?
Eğer MIUI V5/MIUI 6/MIUI 7/MIUI 8 global kararlı rom kullanıyor iseniz güncelleme telefonunuza otomatik olarak gelecektir.
Eğer China Beta/Stable veya Global Beta Rom kullanıyorsanız Mi Flash Tool aracılığı ile rom dosyasını yüklemeniz gerekmektedir.

Normal şartlarda güncellemeler kademeli olarak dağıtılmaktadır. Yani her cihaza aynı anda güncelleme gelmeyecektir. Dolayısı ile güncellemenin size gelmesini beklemeniz tavsiye edil ektedr. Ancak beklemek istemiyorsanız forumumuzda bulunan bağlantılarda Mi Flash ile yükleme yapabilirsiniz.

MIUI 9 Global Kararlı Güncelleme Tüm Değişiklikler

MIUI9 Lightning fast

• Yeni - Derin seviyede sistem düzeltmeleri (08-07)
  • Yeni - Yeni uygulama ikonları(08-07)
  • Yeni - Uygulama açılışlarında ve çıkışlarında yeni animasyonlar (08-07)
  • Yeni - Daha kolay ana sayfa düzenlemesi (08-07)
  • Yeni - Ekran bölme ve aynı anda birden fazla uygulama kullanabilme (08-07)
  • Yeni - Ses tuşları ile sessiz moda geçişte iyileştirmeler (08-07)
  • Yeni - Mesajlar uygulaması ana sayfasında daha okunabilir bir tasarım (08-07)

Öne Çıkan Özellikler

• Yeni - Okuma modunun gün doğumu ve batımında otomatik olarak aktifleştirilmesi (05-03)
  • Yeni - Kişi arama ekranı sonuçlarında okunabilirlik ve arayüz iyileştirmeleri (06-29)
  • Yeni - Virüs ve ödeme taramaları güvenlik uygulaması altında birleştirildi. (06-29)
  • Yeni - İyileştirilmiş arama ve mesajlaşma engelleme uygulaması ve farklı SIM kartlar için farklı kurallar belirleme (07-10)
  • Yeni - Şarj esnasında batarya tasarrufunun açılıp kapanması için özel ayarlar (07-19)
  • Yeni - Güncelleme uygulaması içinde güncelleme günlüklerinin daha ayrıntılı yer alması (07-25)
  • Yeni - Çift uygulamalar içinde uygulama arama (08-03)
  • Yeni - Hızlı erişim butonunun 3 saniye kullanılmadığı durumlarda kendiliğinden kaybolması (08-30)
  • Optimizasyon - Temizleyici uygulamasının boş klasörleri kaldırması (07-10)
  • Optimizasyon - Çağrı butonlarında istenmeyen dokunmalara karşı koruma (08-08)
  • Optimizasyon - Yeniden tasarlanan Ana Sayfa (08-24)
  • Optimizasyon - Az kullanılan Bluetooth cihazlarının cihazlar listesinde gizlenebilmesi (08-29)
  • Optimizasyon - Yeniden tasarlanarak daha kolay kullanımlı hale getirilen virus tarama (09-07)

Sistem

• Optimizasyon - Artırılmış sistem okuma ve çözümleme hızı (06-23)
  • Optimizasyon - Az kullanılan Bluetooth cihazlarının cihazlar listesinde gizlenebilmesi (08-29)
  • Düzeltme - Android 7.1 kullanan cihazlarda Ana Sayfanın yavaş yüklenmesi (06-23)
  • Düzeltme - Wi-Fi bağlantı durumunun uygulamalar tarafından değiştirilebilmesi (06-23)
  • Düzeltme - Bahasa Indonesia dili kullanıldığında geliştirici seçeneklerinin açılamaması (08-15)
  • Düzeltme - Müzik uygulaması kapatılsa dahi durum çubuğunda uygulama simgesinin kalması (08-15)
  • Düzeltme - Mi Kumanda uygulamasında sadece Mi TV/Mi Box cihazlarının görünmesi. (08-22)
  • Düzeltme - Ekran bölündüğünde WhatsApp uygulamasının hata vermesi (08-29)
  • Düzeltme - Parmak izi tarayıcısının daha hızlı çalışması (09-07)

Uygulama Kilidi

• Yeni - İlk defa kullanılan bir parmak izinde uygulamanın açılabilmesi için öncelikle şifre/desen istenmesi (08-15)

Kişiler

• Yeni - Kişi arama ekranı sonuçlarında okunabilirlik ve arayüz iyileştirmeleri (06-29)
  • Optimizasyon - Çağrı butonlarında istenmeyen dokunmalara karşı koruma (08-08)
  • Düzeltme - Rusça dilinde kişil aramalarının düzgün çalışmaması (08-29)

Mesajlaşma

• Düzeltme - Sistem saati 12 saat olarak görüntülendiğinde zamanlayıcılı mesajların gönderilememesi (08-29)
  • Düzeltme - Tek kullanımlık şifre içeren mesajları kaybolması (09-07)

Kilit Ekranı, Durum Çubuğu, Bildirim Alanı

• Optimizasyon - Bildirim alanı ger bildirimi (07-04)
  • Düzeltme - Durum çubuğunda beliren Female voice for English (Waiting for Wi-Fi) hatasının düzeltilmesi (11-02)
  • Düzeltme - 10-15 dakika kullanım sonrasında müzik uygulamasının kilit ekranından kontrol edilememesi (11-02)

Ana Sayfa

• Yeni - Belirli uygulamalarda açılış ve kapanış animasyonları (09-01)
  • Optimizasyon - Klasörlerin daha hızlı açılması (07-10)
  • Optimizasyon - Kullanıcıların düzenleme modunda ana sayfa seçmesine izin verilmesi (08-29)
  • Optimizasyon - Uygulama açılış ve kapanış animasyonları (09-01)
  • Düzeltme - Son kullanılan uygulamaların bazı durumlarda kapatılamaması (05-09)
  • Düzeltme - Saat, Takvim ve Hava Durumu uygulamalarının ikon boyutları ile ilgili problemler (05-16)

Temalar

• Optimizasyon - Yeniden tasarlanan uygulama ana sayfası (08-24)

Kamera

• Düzeltme - Fotoğraflar görüntülenirken parlaklığın bir anda en yüksek seviyeye çıkması (09-12)
  • Düzeltme - Dil desteği sorunları (09-12)
  • Optimizasyon - Geri bildirim tasarımının iyileştirilmesi (05-24)

Ayarlar

• Yeni - Okuma modunun gün doğumu ve batımında otomatik olarak aktifleştirilmesi (05-03)
  • Yeni - Çift uygulamalar içinde uygulama arama (08-03)
  • Optimizasyon - Buton ve hareket kısayolları (09-15)
  • Optimizasyon - Rahatsız Etme modunda medya seslerinin ses tuşları ile ayarlanabilmesi. (09-14)
  • Optimizasyon - Rahatsız Etme modunda kayan bildirimlerin varsayılan olarak engellenmesi. (09-14)
  • Optimizasyon - Rahatsız Etme modunda titreşim geri bildirimleri. (09-14)
  • Optimizasyon - Sessiz mod ve Rahatsız Etme modlarında iyileştirilmiş zamanlayıcılar. (09-14)
  • Düzeltme - Çift WhatsApp kullanımında meydana gelen bildirim sorunları (05-24)
  • Düzeltme - Android sistem güvenlik yaması tarihinin yanlış gösterimi (09-07)

Ekran Kaydedici

• Düzeltme - Ekran kaydın ekran kilitleme tuşuna basılarak kesilmesi halinde kaydın düzgün bir şekilde oynatılamaması (05-12)
  • Optimizasyon - Açılış hızı (07-01)

İndirilenler

• Yeni - Bağlantının kesilmesi halinde dosyaların indirilmesine bağlantı yeniden sağlandığında devam edilememesi (09-05)

Tarayıcı

• Düzeltme - Urdu dili ile ilgili düzeltmeler (05-24)

Kaydedici

• Düzeltme - İkinci alan ve kaydedici ile ilgili düzeltmeler (06-23)

Takvim

• Yeni - Yeni Kartlar : Burçlar, Haberler, Kriket Haberleri ve Kriket Maçları (05-18)
  • Yeni - Rusya için tatil kartları (06-28)
  • Yeni - Başlıca ligler için futbol kartları ve ligler hakkında bilgilendirmeler (08-15)

Engelli Listesi

• Yeni - Her SIM kart için ayrı arı düzenlenebilen engelleme kuralları (07-14)

Temizleyici

• Optimizasyon - Temizleyici uygulamasının boş klasörleri kaldırması (07-10)

Batarya Kullanımı

• Yeni - Batarya tasarrufunun şarj esnasında otomatik olarak açılıp kapatılabilmesi (07-19)

Güvenlik

• Yeni - Virus taramalarının ve ödeme taramalarının güvenlik içinde birleştirilmesi (06-29)
  • Optimizasyon - Virus taraması sonuç sayfasında iyileştirmeler (09-07)

QR Tarayıcı

• Düzeltme - Tarayıcının normal çalışmaması (09-12)

Hızlı Erişim

• Yeni - Hızlı erişim butonunun 3 saniye kullanılmadığı durumlarda kendiliğinden kaybolması (08-30)

Diğer

• Düzeltme - Google aracının çift uygulamalarda ekrandan kaybolması (06-20)

İndirme Bağlantıları

Mi Max 2
Fastboot 1893M

Recovery 1420M

Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4X
Fastboot 1732M

Recovery 1236M

Mi 6
Fastboot 1961M

Recovery 1498M

Mi 5s
Fastboot 1439M

Recovery 1244M

Mi MIX
Fastboot 1446M

Recovery 1252M

Mi 5
Fastboot 1446M

Recovery 1241M

Mi 5s Plus
Fastboot 1486M

Recovery 1255M

Mi MIX 2
Fastboot 2046M

Recovery 1562M

Redmi 4X/Redmi 4
Fastboot 1726M

Recovery 1218M

Son düzenleme:

vitiligo

MIU Fandroid <3
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mücahit
Cihazım
Mi4
Fiyasko. Boşuna güncellemeyin arkadaşlar, rootunuz falan gitmesin :) Redmi Note 4'ü güncelledim, değişen hiçbir şey yok. Akıllı asistan yok. Tek parmakla bildirim genişletme yok. İkonlar hareketli, ekranı ikiye bölme gelmiş, o da pek stabil çalışmıyor. Mesela bölünmüş ekrandan "paylaş" butonuna basınca tepki vermiyor. Kayda değer hiçbir şey değişmemiş. Yazık günah ya.

Scario

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ergn
Cihazım
Xioami
Fiyasko. Boşuna güncellemeyin arkadaşlar, rootunuz falan gitmesin :) Redmi Note 4'ü güncelledim, değişen hiçbir şey yok. Akıllı asistan yok. Tek parmakla bildirim genişletme yok. İkonlar hareketli, ekranı ikiye bölme gelmiş, o da pek stabil çalışmıyor. Mesela bölünmüş ekrandan "paylaş" butonuna basınca tepki vermiyor. Kayda değer hiçbir şey değişmemiş. Yazık günah ya.

Scario

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ergn
Cihazım
Xioami
Bende de aynısı yüklendi şimdi bu beta mi kararlimi acaba düzgün bir güncelleme alirmi 8e terimi dönelim

whitestone.ba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Ya bu mi 6 bu markanın en iyi telefonlarından değil mi nerde bu güncelleme yeter ya

Sent from my MI 6 using Tapatalk

mslm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
müslüm
Cihazım
mi 4lte
redmi note 4 guncelledım sadece temalar degıstı erkan resımlerı artı olara sessiz mod ses kapama tuslarına bastıgında ıkon gelmesı ,erkan kaydedici gedldi , temizleyici degıstı,
bende bagzı yenı gelen ayarlarda ıng gorundu sızdede olan varmı acaba ??

Scario

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ergn
Cihazım
Xioami
redmi note 4 guncelledım sadece temalar degıstı erkan resımlerı artı olara sessiz mod ses kapama tuslarına bastıgında ıkon gelmesı ,erkan kaydedici gedldi , temizleyici degıstı,
Bende de öyle

polozcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
can
Cihazım
redmi note 4
Güncelleme yapmak mantıklı degil mi yani?

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kralcibildak

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
mehmet
Cihazım
mi5
Güncelleme mantıklarının "aa en iyi telefonumuz mi6 o halde ilk mi6'yı güncelleyelim" olduğunu sanmıyorum. Hangi cihaz en sorunsuz ise ona veriyorlar diye tahmin ediyorum. Bu durum şimdilik mi6 sahiplerinin hoşuna gitmeyebilir fakat 2 yıl sonra mi8'den önce güncellendiğinizde "xiaomi iyidir ya" diye aklınızdan geçirirsiniz

altan

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Meslek
BT Servis Mühendisi
çok yararlı bir konu olmuş emeğinize sağlık

ThesadisT

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fatih
Cihazım
Xiaomi Note4
Meslek
Webmaster
Global Beta sürümü daha iyi kararlı sürümden Redmi Note 4 cihaz için konuşuyorum. Boşuna güncellemeyin. En son beta sürümünü yükleyin keyfinize bakın.

realist48

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
RADİKAL
Cihazım
Redmi 4
Redmi 4 a ya hala gelmedi,sonbahar deniliyordu.

altunkeser

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
atilla
Cihazım
mi mix
Mi max2 hala gelmedi güncelleme..sırf merakımdan çin sürümünü indirip deniyicem

Emre1475

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Mi5s kullanıyorum parmak izi sensörü çalışmamaya başladı acaba çözümünü bilen varmı kernel attım kernelden sonra böyle oldu nadirde olsa bazen algılıyor ama kaçtane rom denediysem çalışmadı custom recovery yada kernel atsam düzelirmi vede custom kernel nerden indire bilirim mi5s için ?

whitestone.ba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Ben böyle mi 6 nın taa ulan en hızlı bu güncellemeleri alır diye aldım bu telefonu ben ayıptır ya yazık

whitestone.ba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Apple samsung lg htc hiç biri böyle değil en son telefon hangisiyse onlar alır hemen şaka gibi ya

kumuk980

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Ayhan
Cihazım
Aydemir
Uygulamalar arasında geçiş yapılan ekran değişmiş mi? 8 de yanyana sıralanan açık uygulamalar 9 ile eski düzene geçip üst üste mi gelmiş?

sonerden34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Soner
Cihazım
Mi6
Arkadaslar merhaba forumda yeniyim yaklasik 1 haftadir mi6 kullaniyorum
Son guncelemyi yaptiktan sonra ahizeden ses az gelmeye basladi guncellemeden once konusurken sesi kismam gerekiyordu simdi ise cok az
Bu sorunla karsilasan var mi?
Ne yapabilirim

mslm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
müslüm
Cihazım
mi 4lte
Güncelleme yapmak mantıklı degil mi yani?

Size kalmış bsy ben memnunum iconlar felanda değişti ayrı bir hava kattı telefona güncelleme her zaman iyidir iyileştirme olarak dusunun...

paclix

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
paclix
Size kalmış bsy ben memnunum iconlar felanda değişti ayrı bir hava kattı telefona güncelleme her zaman iyidir iyileştirme olarak dusunun...

Onu bunu bırakta telegramdan bildirim gelince ses çıkıyor mu ondan haber ver hocam. İkonlar her zaman değişir önemli olan ses çıkıyor mu.

mslm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
müslüm
Cihazım
mi 4lte
Onu bunu bırakta telegramdan bildirim gelince ses çıkıyor mu ondan haber ver hocam. İkonlar her zaman değişir önemli olan ses çıkıyor mu.
Çıkıyor

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!