İnceleme MIUI 8 7.7.20 Global Beta ROM Güncellemesi

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Mi Max 2 için bu romu kurduktan sonra cihazı bir şekilde fabrika verilerine sıfırladığınızda efs uçuyor(userdata da bozuluyor). Durum mi 6 da aynı olabilir dikkat edin.

Son düzenleme:

quewad

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seçgül
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Arkadaşlar xiaomi mi5 kullanıyorum bu güncelleme banada geldi yükleyenler tavsiye ederler mi yüklemeli miyim?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mi Max 2 için bu romu kurduktan sonra cihazı bir şekilde fabrika verilerine sıfırladığınızda efs uçuyor(userdata da bozuluyor). Durum mi 6 da aynı olabilir dikkat edin.
Ben sıfırlayarak kurdum ve EFS uçmadı? Uçmaması için ne yapmak lazım, asıl önemli olan....Samsung zamanında EFS'yi yedekleyen bir Uygulama vardı, ona benzer bir şey mi kullanmak lazım?

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Ben sıfırlayarak kurdum ve EFS uçmadı? Uçmaması için ne yapmak lazım, asıl önemli olan....Samsung zamanında EFS'yi yedekleyen bir Uygulama vardı, ona benzer bir şey mi kullanmak lazım?
xiaomi-eu romda sıkıntı çıkmaz hocam ama stock recovery ile resmi romu kurduktan sonra ayarlar-ek ayarlar-yedekle ve sıfırla-fabrika varsayılanlarına sıfırla-telefonu sıfırla dedikten sonra efs ve userdatayı bozdu.
Şuan için kesin çözüm olarak qpst ile qcn yedeğini alıp kenara koymak.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
geçmiş olsun öncelikle bu olay sadece mi Max cihazlarda mi yoksa tüm mi cihazlarda mi böyle bu sorun var ayrıca klon ime olanlardami efs siliniyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
geçmiş olsun öncelikle bu olay sadece mi Max cihazlarda mi yoksa tüm mi cihazlarda mi böyle bu sorun var ayrıca klon ime olanlardami efs siliniyor.

Diğer cihazlarda yaşanma olasılığı yüksek hocam bu romu resmi ve stock kullananların dikkat etmesi gereken bir husus.

Son düzenleme:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
başımıza gelene bak samsung ta her cihaza efs yedek alırdık şimdi gitti gidecek endişesiyle
hatta s2 de s3minide birçok defa ime gitti efs yedekle tekrar hallederdik. keza lg dede bu efs sıkıntısı vardi şimdide xiaomi cihazda bunu duymak hoş olmadı. HTC cihazlar bu yönden iyiydi neyse artık hangi programla sağlam bir yedek alabiliriz onun çözümüne bakacağız

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
başımıza gelene bak samsung ta her cihaza efs yedek alırdık şimdi gitti gidecek endişesiyle
hatta s2 de s3minide birçok defa ime gitti efs yedekle tekrar hallederdik. keza lg dede bu efs sıkıntısı vardi şimdide xiaomi cihazda bunu duymak hoş olmadı. HTC cihazlar bu yönden iyiydi neyse artık hangi programla sağlam bir yedek alabiliriz onun çözümüne bakacağız

Valla çok haklısınız Hocam....Samsung sonrası ÇİN Malı Huawei ve şimdi de Xiaomi de EFS hiç aklıma bile gelmemişti, hatta neredeyse unutmuştum bile...Mi Max 2 ile şimdiye kadar, her ne kadar fazla seçim olması da, Eu kararlı, haftalık, Global vs Rom'ları hepsini TWRP ile yükledim ve şimdiye kadar herhangi bir Problem de yaşamadım çok şükür....Sayın Codered Üstadımızın başına bu olay nasıl geldi, hala anlayabilmiş değilim....Xiaomi Cihazlar için uygun bir EFS Backup yazılımı gibi bir şey bulmanın zamanı geldi sanırım...

Son düzenleme:
Üst Alt