Rom MIUI 8.2 Kararlı Rom Güncellemesi (16.02.2017)

drdilmen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Mi5
Konular
1
Arkadaşlar merhaba.
Geçen hafta forumdan okuyarak bölge seçimi hindistan yapıp güncelleme almıştım Mİ5 cihazım için . Şu anki sürüm 8.1.4.0 ( MAAMIDI) kararlı olarak görünüyor. Pek bişey değişmedi menü olarak ancak pil kullanımı % 15 oranında iyileşti önceki sürüme göre. Şu an pil kullanımından memnunum sayılır.
Şu an yeni güncelleme görünüyor. 7 için. Acaba güncelleyen arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi?. Konuları inceledim ama bu tarz bir mesaj göremedim. Özellikle pil ve performans konusunu merak ediyorum. Bu güncellemeyi kurunca beğenmeyip geri dönmek root suz bir telefonda mümkün olabilir mi?
Teşekkürler...

Son düzenleme:

Mi5furkan54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
11
Gelmeyecek diye birşey yok. Sadece TWRP ve Root varsa düşük boyutlu olan OTA güncellemeleri yüklenmez.

OTA güncelleme telefona gelir ve mesela 106MB güncelleme var der. Yüklemek için Restart yapmanızı ister ve telefon güncelleme yapar gibi yaparak açılır ve güncelleme yapılamadı yeniden deneyip full romu yükleyin der. Güncellemeyi açarsınız o 106MB (bunu kafadan salladığımı yeniden belirteyim) güncelleme yerine 1,5GB gibi bir güncelleme görürsünüz. Bunu indirip yükler ve TWRP, Root v.s gider.
Bunun en.miui.com sitesinden indireceğiniz recovery romundan bir farkı yoktur. Bunun için OTA beklemenize gerek yok yani. Biz OTA'yı düşük boyutlu güncellemeler için tavsiye ediyoruz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
hocam ben dedılerınızı yaptım. gunceleyıcı ıle actım fılan. tel reset atmamı ıstedı . ve twrp ye geçti . ondan sonra yuklemeye basladı fakat hata verdi. ve olmadı tel acıldıgında ıse full romu ındırın tarzı bise yazıyodu.

Mutlu38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mutlu
Cihazım
Mi5
Konular
3
Ben mı5 e yükledim 8.2 yi bir sorun yok. Kısa yollara pil tasarruf modu geldi ayarlara ana ekran menüsu geldi. Dokunmatik biraz daha iyileşti. Nugat 7 ile birlikte geliyor

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam teşşekkürler akşam dediğini bir deneyeceğim tekrar burdan yazarım acaba sürümle ilgili bir problemmi diye düşünmeye başladım.

Evet hocam sürümden kaynaklı. Bahsettiğiniz özellik 8.1 ile gelmişti. Mi5s 8.0 kullandığı için henüz o özellik bulunmuyor.

iLLegaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
mi5
Konular
1
Cevabın için teşekkür ederim öyle ise bizim cihazdabir sorun var
Dokunmatik testi var yaptım orda bi sıkıntı görünmüyor çok sinir bozucu bir durum
Aynı durum bende de var açmış olduğum hali hazır konuda kac kişi muzdarip yanlız değilsiniz.

iLLegaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
mi5
Konular
1
O tür sitelerde her aşağı sağa sola gibi yapılan işlemlerde sistemin o sayfadaki resimleri yazıları yüklemesi gerekir. Bu nedenle bir sorun varmış gibi görünüyor bence. Dokunmatikle alakalı bir arızanız olsaydı bunu her yerde yapardı. Resimlerinizde programlara girerken v.b.
Hocam siteyle felan ilgisi yok telefon bildirimlerinde Instagram'da temalarda çoğu yerde var donanım kaynaklı hata değil tamamen yazılımsal ama xiaomi duzeltmek için henüz bir adım atmadı alternatif aramaya gerek yok ondan dolayı bundan dolayı değil açık ve net yazılım kaynaklı.

none

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
trump
Cihazım
Mİ5s
Konular
12
Evet hocam sürümden kaynaklı. Bahsettiğiniz özellik 8.1 ile gelmişti. Mi5s 8.0 kullandığı için henüz o özellik bulunmuyor.

Cantara hocam sağolasın ilgin için büyük dertten kurtardın beni boşuna o konu bu konu okuyorum birde bir sorum olacak sana engin tecrübene dayanarak cihazda pil 3200 mah olarak değilde 3100 olarak gözüküyor pil performansına baktığımda sence bu durum normalmi.

Pheno64

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ziya
Cihazım
Mi max
Konular
11
Mi max icin yok mu bu güncelleme arkadaşlar.. lutfen birisi için ilgilenebilir mi ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cantara hocam sağolasın ilgin için büyük dertten kurtardın beni boşuna o konu bu konu okuyorum birde bir sorum olacak sana engin tecrübene dayanarak cihazda pil 3200 mah olarak değilde 3100 olarak gözüküyor pil performansına baktığımda sence bu durum normalmi.

Rica ederim hocam. Evet normal, tüm 5S'lerde aynı şekilde. Arka kapak çıkartılıp pil üzerine bakıldığında 3200mAh(typ) / 3100mAh(min) gibi bir ibare yer alıyor. Bu nedenle bazı kaynaklarda 3200 bazılarında ise 3100 yazıyor.

iLLegaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
mi5
Konular
1
Rica ederim hocam. Evet normal, tüm 5S'lerde aynı şekilde. Arka kapak çıkartılıp pil üzerine bakıldığında 3200mAh(typ) / 3100mAh(min) gibi bir ibare yer alıyor. Bu nedenle bazı kaynaklarda 3200 bazılarında ise 3100 yazıyor.
Hocam şu slide sorunu için xiaomi ye tekrar mesaj yollayabilirmiyiz.

Üst Alt