İnceleme Miui 7.1.12 Güncelleme Özetleri

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
xiaomi.eu rom 7.1.12 ile açılış ekranına bootloader unlock ibaresi gelmiş.
le eco x620 de de bu şekilde ibare vardı sonra kalktı. her telefonda çıkarmı bu ibare mesela redmi proda.?

dostooo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
dosto
Cihazım
mi4
Konular
0
merhaba. ben mi 4 kullanıcısıyım. şuan "beta 6.9.29" versiyon romu kullanıyorum. bu romu ayarlar menüsünün renkli yazılı olamsı, 3 parmakla ekran görüntüsü alması ve denetim panelinin kaymaması yani sabit olması özelliklerinden dolayı beğeniyorum. şimdi bir kaç soruyla sizden öneri almak istiyorum;

1) öncelikle bahsettiğim özellikler stabil romlarda var mı?
2) siz tecrübeli kullanıcılar stabil romları mı yoksa beta(geliştirici) romları mı tavsiye edersiniz, neden?
3) yeni gelmiş veya önceden beri var olan stabilde veya beta romlarda en beğendiğiniz, kullanışlı bulduğunuz özellikler nelerdir?
4) benim telefona düzenli haftalık güncellemeler geliyor ancak incelemeye vaktim olmadığı için hiçbirini güncellemedim. en son bu sürüm yani "beta 7.1.12" gelmiş durumda; güncellememi tavsiye eder misiniz?
5) bu son sürümü güncellersem önceki sürümlerin hepsini sırayla yapmış gibi kusursuz olur mu?

teşekkürler.........

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
merhaba. ben mi 4 kullanıcısıyım. şuan "beta 6.9.29" versiyon romu kullanıyorum. bu romu ayarlar menüsünün renkli yazılı olamsı, 3 parmakla ekran görüntüsü alması ve denetim panelinin kaymaması yani sabit olması özelliklerinden dolayı beğeniyorum. şimdi bir kaç soruyla sizden öneri almak istiyorum;

1) öncelikle bahsettiğim özellikler stabil romlarda var mı?
2) siz tecrübeli kullanıcılar stabil romları mı yoksa beta(geliştirici) romları mı tavsiye edersiniz, neden?
3) yeni gelmiş veya önceden beri var olan stabilde veya beta romlarda en beğendiğiniz, kullanışlı bulduğunuz özellikler nelerdir?
4) benim telefona düzenli haftalık güncellemeler geliyor ancak incelemeye vaktim olmadığı için hiçbirini güncellemedim. en son bu sürüm yani "beta 7.1.12" gelmiş durumda; güncellememi tavsiye eder misiniz?
5) bu son sürümü güncellersem önceki sürümlerin hepsini sırayla yapmış gibi kusursuz olur mu?

teşekkürler.........

1.Muhtemelen vardır. Bu özellik çıkalı bayağı oldu ve stabil roma entegre edilmiştir diye düşünüyorum. Kesin bilgi değil.
2.Beta rom tavsiye ederim. İlk gelişmeleri hemen kullanıyorsunuz. Olumlu da olabiliyor, olumsuz da.. Cihazı kurcalamayı, deneme yanılma yapmayı seviyorum. Fakat çok sevdiğiniz bir özellik önümüzdeki haftadaki güncellemede sıkıntı çıkartıyor olabiliyor ya da tam tersi durum sözkonusu..
3. Güvenlik güncelleştirmeleri ve ilk çıkan özellikler beta romlarda. Bunun iiçin her hafta çıkan özellik için değişiklikler listesine bakmak lazım.
4. 2016 sürümlere elveda demenin zamanı gelmiş :)
5.Evet

Kişisel fikrim vakit darlığınız varsa ve cihaz kurcalamayı sevmiyorsanız stabil rom daha iyidir. kurup keyfinize bakın.

Üst Alt