Miui 4.8.9 Tr Dil Hatası

memus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
5
Selam S3 GT LTE İ9305 telefonuma 4.8.9 romu kurdum ancak Tr dildeyken rehberde yan alfabe barda O harfinden sonrakilere bastığımda yine O harfinde kalıyor birde enson Z harfini seçebiliyor ama eng dilde böyle bir sorun yok budurumu nasıl çözebilirim bilgisi olan yada aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa ne yapılabilir bilgi paylaşırsanız memnun olurum hayırlı geceler

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
Cvp: Miui 4.8.9 Tr Dil Hatası

xiaomi nin yapmış olduğu bi rom değil sanırım güncel link vermek için baktım ama.. Siz   Türkçe çeviri yapan arkadaşa daha detaylı anlatırsanız o türkçe kod satırlarını inceleyecektir.

Oyla:

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346

memus' Alıntı:
Selam S3 GT LTE İ9305 telefonuma 4.8.9 romu kurdum ancak Tr dildeyken rehberde yan alfabe barda O harfinden sonrakilere bastığımda yine O harfinde kalıyor birde enson Z harfini seçebiliyor ama eng dilde böyle bir sorun yok budurumu nasıl çözebilirim bilgisi olan yada aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa ne yapılabilir bilgi paylaşırsanız memnun olurum hayırlı geceler
Kullandığın dil dosyasında hata var... Çok dil destekli bir rommu yoksa sonradan sen kendin mi türkçe dil ekledin?

Oyla:

memus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
5

Rom çoklu dil yani içinde tr dil var miui kitkat geçince olmaya başladı eski sürümlerde yoktu 
indirdiğim link burda  
http://en.miui.com/download-114.html 

sürekli burdaki romu kullanıyorum şu anki son haftalık olan ise 4.8.9 ama gelecek sürümlerde düzeltilirmi bilmem tr dilde sorun oduğunu onlara söylemek gerekir ama nasıl yoksa sorun olduğunun farkında olmazlar bile

Oyla:

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346

memus' Alıntı:
Rom çoklu dil yani içinde tr dil var miui kitkat geçince olmaya başladı eski sürümlerde yoktu
indirdiğim link burda
http://en.miui.com/download-114.html

sürekli burdaki romu kullanıyorum şu anki son haftalık olan ise 4.8.9 ama gelecek sürümlerde düzeltilirmi bilmem tr dilde sorun oduğunu onlara söylemek gerekir ama nasıl yoksa sorun olduğunun farkında olmazlar bile
Vermiş olduğum linkteki anlatıma bakarak jbart ile romu aç. Açtıktan sonra apklerin içinde bulunan eski tr dili sil ve yine vermiş olduğum linkte anlatıma bakarak yeni türkçe dili ekle...

http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Miui-V5-Turkce-Dil-Ekleme-HG-Anlatim.html

Oyla:

hilmi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
mi9 se
Konular
18

Bu sorun multi concro da da var.4.8.22.de çeviri den kaynaklanıyor zannediyorum.

Oyla:

memus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
5

Ya arkadaşlar bu bahsettiğim olayı yeni öneride bulunduğunuz TR dil paketini yükledim yine aynı düzelmedi bu konuda yardımcı olabilecek yokmudur bu çok sevdiğim ve her yönüyle memnun olduğum miui romu kullanamıyorum

Oyla:

memus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
5
Bu dil olayı v6 son bir kaç sürümünde düzelmişti Şimdi V7 başladı yine aynı dert bu dert iyice musallat oldu arkadaş yokmu çaresi s3 i9305 telefona yükliyen varmı hiç dili ingilizce yapınca düzeliyor Tr yapınca oluyor Rehber Alfabe sıralaması O harfinde takılıp kalıyor

Oyla:
Üst Alt