Haber MIUI 15 Güncellemesi Nasıl Olacak?

Xiaomi'nin bu yıl içerisinde tanıtması beklenen MIUI 15 güncellemesi hakkında yeni bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. İşte sızdırılan özellikleri..

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bu yıl içerisinde karşımıza MIUI 15 güncellemesi ile çıkacak. Bu güncellemenin detayları da şimdiden belli oldu. Söylentilere göre MIUI 15’in parçası olabilecek bazı olası özellikler şöyle olacak;

• Sadelik ve kullanılabilirliğe odaklanan yeni bir tasarım dili
  • Geliştirilmiş performans ve pil ömrü
  • Üretkenlik ve oyun için yeni özellikler
  • Gelişmiş güvenlik ve gizlilik
  • Yeni Tasarım Dili
Spekülasyonlara göre MIUI 15’teki en göze çarpan değişikliklerden biri de yeni tasarım dili olma ihtimali yüksek görünüyor. Xiaomi, MIUI için yeni bir tasarım dili üzerinde çalışıyor ve bunun Android 12’de tanıtılan Material You tasarım diline dayanması bekleniyor. Yeni Material You tasarım dili, kullanıcıların telefonlarının arayüzünün görünümünü ve verdiği hissi farklı renk ve temalarla özelleştirmesine olanak tanır. Xiaomi bunu bir adım öteye götürebilir ve kullanıcıların kullanıcı arayüzünün yazı tipleri ve simgeler gibi daha fazla özelliğini özelleştirmesine izin verebilir.
MIUI 15’in bir diğer önemli odak noktası ise muhtemelen performans ve pil ömrü olacak . Xiaomi, MIUI kod tabanını optimize etmek için çalışıyor ve şirket, MIUI 15’in her zamankinden daha duyarlı ve akıcı olacağına söz veriyor. Ek olarak, MIUI 15, bir dizi yeni güç tasarrufu özelliği sayesinde pil açısından daha verimli olabilir.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MIUI 15, üretkenlik ve oyun için bir dizi yeni özellik içerebilir. Bu özellikler, kullanıcıların işlerini halletmelerini ve en sevdikleri oyunların keyfini çıkarmalarını kolaylaştırmak için tasarlanacak. Aşağıdan güncelleme ile gelmesi beklenen yeniliklere ulaşabilirsiniz.

MIUI 15 Güncellemesi ile Gelecek Olan Yenilikler​

• Kullanıcıların aynı anda birden fazla uygulamayı görüntülemesine ve bunlar arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan yeni bir çoklu görev modu
  • Ses kaydı, çizim ve işbirliği gibi çeşitli özelliklere sahip yeni bir not alma uygulaması
  • Etkinlik planlama ve hatırlatıcılar gibi çeşitli özelliklere sahip yeni bir takvim uygulaması
  • Oyunları bulmayı ve başlatmayı kolaylaştıran yeni bir oyun başlatıcı
  • Telefonun oyun performansını optimize eden yeni bir oyun modu
  • Kullanıcıların oyunlarını kaydetmelerini ve paylaşmalarını sağlayan yeni bir oyun kayıt özelliği
  • Gelişmiş Gizlilik Özellikleri
  • Gizlilik ve güvenlik, Xiaomi için her zaman en önemli önceliktir ve MIUI 15 de bir istisna değildir. Güncelleme, gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak için bir dizi yeni özellik ve iyileştirme içerebilir.
  • Telefonunuzun gizlilik ayarlarına kapsamlı bir genel bakış sağlayan yeni bir gizlilik panosu
  • Hangi uygulamaların kişisel verilerinize erişebileceğini kontrol etmenizi sağlayan yeni bir izin yöneticisi
  • Web’de gezinmek için yeni bir gizli mod
  • Düşük ışıkta daha keskin ve daha parlak fotoğraflar çeken yeni bir gece modu
  • Öznenin öne çıkmasını sağlamak için fotoğrafların arka planını bulanıklaştıran yeni bir portre modu
  • En iyi sonuçlar için fotoğrafları otomatik olarak optimize eden yeni bir AI modu
  • Yüksek kaliteli ses sağlayan yeni bir Hi-Fi ses modu
  • Bir surround ses deneyimi yaratan yeni bir Dolby Atmos modu
  • Kullanıcıların müziklerinin sesini ayarlamasına olanak tanıyan yeni bir equ
  • Telefonunuzda kötü amaçlı yazılım taraması yapan yeni bir virüs tarayıcı
  • Telefonunuza yetkisiz erişimi engelleyen yeni bir güvenlik duvarı
  • Güvenlik ayarlarınızı yönetmenize yardımcı olan yeni bir güvenlik uygulaması
  • Metni yüksek sesle okuyan yeni bir ekran okuyucu
  • Kullanıcıların metin ve resimleri yakınlaştırmasına olanak tanıyan yeni bir yakınlaştırma özelliği
  • Ekrandaki renkleri tersine çeviren yeni bir renk ters çevirme özelliği

Kaynak : Hardware Plus

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47
Poco X3 pro şuan 13 yüklü 14 de güzeldi ama pili çok hızlı tüketiyordu
14 çöp 9 proda. Sadece büyük klasörler geldi. Eu romda ise de durum aynı. Android12 üstünde çalışıyor.

rastalgun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
25
14 çöp 9 proda. Sadece büyük klasörler geldi. Eu romda ise de durum aynı. Android12 üstünde çalışıyor.
Pocoda hiç biri olmadı yine sizde klasörler olmuş haha-- ben de 13e geri geçip modül kurdum ne kadar mantıklı bilemedim ama batarya konusundan dolayı tekrar 13

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
47
Pocoda hiç biri olmadı yine sizde klasörler olmuş haha-- ben de 13e geri geçip modül kurdum ne kadar mantıklı bilemedim ama batarya konusundan dolayı tekrar 13
Hahahaha, keşke geçmeseydim ben. Yakınlık sensörüm kafayı yedi. Bir gece ansızın 13.05 geçebilirimgiggle~~

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Global romlar için konuşuyorum, yalandan 1 2 değişiklik gelicek başka bir şey beklemeyin

Üst Alt