Haber MIUI 14’ün önemli bir özelliği bütün Xiaomi telefonlarda kullanılabilecek!

İşte karşınızda MIUI 14 güncellemesi alan bütün Xiaomi telefonların hızını arttıracak olan o güncelleme ve detayları!
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Xiaomi geçtiğimiz hafta yeni cihazları ile birlikte MIUI 14’ü tanıttı. Android 13 tabanlı yeni arayüzün en önemli özelliklerinden birisi yalnızca bazı Xiaomi telefonlarda kullanılabilecekti. Ancak edindiğimiz bilgilere göre MIUI 14 güncellemesi alan bütün Xiaomi telefonlar bu yenilikten faydalanacak. İşte karşınızda Xiaomi telefonların hızını arttıracak olan foton motoru özelliği!

Xiaomi telefonlar MIUI 14 özelliğiyle daha hızlı olacak!​

Xiaomi kısa bir süre önce Çin’li sosyal medya platformu Webio üzerinden bir paylaşım yaptı. MIUI 14 alan bütün cihazların performans arttıran foton motoru ile destekleyeceğine değinen şirket, yazılımın ve donanımın koordinasyona ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Xiaomi, koordinasyon süreci tamamlandığında uyumlu telefonlara aşamalı olarak bu özelliğin sunulacağına açıkladı. Ayrıca firma bu özelliğin üçüncü parti geliştiricilere açılacağına dikkat çekti. Bu sayede uygulama geliştiricileri direkt olarak kendi uygulamaların cihazlar üzerindeki optimizasyon oranlarını arttırabilirler.


Telefonlar ne kadar hızlanacak?​

Foton motoru sayesinde üçüncü parti uygulamaların akıcılığının yüzde 88’e kadar arttırılacağı iddia ediliyor. Ayrıca performans artarken enerji tüketiminde ise tersi bir durum söz konusu olacak. Aynı uygulama içerisindeki enerji tüketimi eski sürüme göre yüzde 16 azalacak. Tüm bunlara ek olarak yeni MIUI sürümü 13,09GB boyutu ile bir selefinden 3,9GB daha az alan kaplıyor. Bu da tamı tamına yüzde 23 oranında alandan tasarruf anlamına geliyor.

MIUI 14 ile gelen tek yenilik elbette foton motoru değil. Ancak bu özelliğin üçüncü parti uygulama geliştiricilerine ve bununla birlikte yeni sürüm güncellemesi alacak bütün Xiaomi telefonlara veriliyor olması önemli bir gelişme
 
Üst Alt