Haber MIUI 14'ün bazı özellikleri eski modellerde kullanılamayacak

Çinli teknoloji devi Xiaomi merakla beklenen MIUI 14'ü kısa bir süre önce tanıtmıştı. Ancak yeni arayüzdeki bazı faydalı özellikleri eski modellerde kullanmak mümkün olmayacak.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Xiaomi birkaç gün önce yeni ürün yazılımını tanıtarak meraklı bekleyişi sona erdirmişti. Ancak MIUI 14'ün bazı özelliklerinin sadece belirli modellerde kullanılabilecek olması can sıktı. Yani eski cihazlar yeni arayüzün bazı nimetlerinden faydalanamayacak.

MIUI 14 ile birlikte foton motoru isimli bir özellik tanıtıldı. Standart ve bazı üçüncü taraf uygulamaların hızını ve akıcılığını artırıyor. Fakat bu işlev sadece Snapdragon 8/8+ Gen 1 ve Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılmış akıllı telefonlarda çalışacak.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Eski modellerde gereksiz uygulamalar silinemeyecek​

Fotoğraftan metin tanıma özelliği ise sadece amiral gemisi modeller için geçerli olmayacak. Qualcomm Snapdragon 7 ve Snapdragon 8 serisi işlemcilerin yanı sıra Helio G80 ve daha yeni MediaTek yonga setleri de listede yer alıyor.

En ilginç kısıtlama 8 sistem uygulaması hariç tüm yerleşik uygulamaları kaldırabilme özelliğinde kendini gösterdi. Sadece Ekim 2022'den sonra piyasaya sürülen (şu anda yalnızca Xiaomi 13 serisi) akıllı telefonların bu seçeneğe sahip olacağı ortaya çıktı. Daha eski modeller yararlanamayacak

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Hahahahahahahaha. Şaşırdık mı? Almayın aldırmayın.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu yeni bişey değilki her zaman böyleydi yeni miui özellikleri sadece güncel ve üst cihazlara veriliyodu eski ve giriş orta cihazlara anca makyajı geliyor aslında. Cihazınıza miui 14 android 13 ile verilmeyecekse heyecan yapmayın hiç derim.

acerhizm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bedirhan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
15
Onada bi magisk modülü çıkartırlar illa ya yada port rom olarak :D