Yardım Miui 14 Xiaomi 12T şebeke, 4.5 g ve Lte Sorunu

engininho

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1
Kardeş aynı sorun bende de var. Ekran görüntülerime bakıyorum kasım aralık ocakta hep 4.5g gözükürken en son 24 şubattaki ekran görüntüsünde 4.5g görünüyor sonrakilerde hep h+ gözüküyor. 10 dakikada bir çat diye şebeke ve mobil ağ gidiyor, 30-40 saniye sonra ancak kendine geliyor ama hiçbir zaman 4.5g'ye bağlanmıyor. 24 şubat gibi miui 14 global 14.0.1.0 geldiğini gördüm 25 şubatta da geçtim. Yani bu sıkıntının güncellemeyle geldiğine eminim. Hattımı başka telefonda denedim. Hiçbir sıkıntı yok. Başkasının vodafone hattını telefonumda denedim yine aynı sıkıntı oluyor. Yani sorun mobil hattan da kaynaklanmıyor. Güncelleme paketini baştan indirip yükledim yine düzelmedi. Test ekranından tercih edilen ağ türünü değiştirdim düzelmedi. Çaresizce güncelleme bekliyorum. Bir çözüm bulabildin mi?
Sorun güncelleme ile başlamıştı. O esnada rize'deydim yaklaşık 10 gün. Sonra Elazığ a döndüm. Yolda gelirken Trabzon'dan sonra düzeldi. 2 haftadır sorunsuz kullanıyorum. Garantiye gönderecektim fakat sorun düzeldi. Benim düşüncem tamamen yaşadığın yer ile alakalı. Global sürüm olduğu için Rize'de Gürcistan ve Rusya hatları çıkıyordu. Benim yorumum o kapsamdan çıkınca telefon normale döndü. Şu an herhangi bir problem yok bende.

harvesu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Xiaomi 12t
Konular
1
Ben Kars'ta yaşıyorum Ermenistan sınırına yakın bir yerde çalışıyorum. Dediğin doğru olabilir. Yaşadığım yeri değiştiremem ama yakında bir İstanbul gezisi planlıyorum. İnşallah düzelir.

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
Kardeş aynı sorun bende de var. Ekran görüntülerime bakıyorum kasım aralık ocakta hep 4.5g gözükürken en son 24 şubattaki ekran görüntüsünde 4.5g görünüyor sonrakilerde hep h+ gözüküyor. 10 dakikada bir çat diye şebeke ve mobil ağ gidiyor, 30-40 saniye sonra ancak kendine geliyor ama hiçbir zaman 4.5g'ye bağlanmıyor. 24 şubat gibi miui 14 global 14.0.1.0 geldiğini gördüm 25 şubatta da geçtim. Yani bu sıkıntının güncellemeyle geldiğine eminim. Hattımı başka telefonda denedim. Hiçbir sıkıntı yok. Başkasının vodafone hattını telefonumda denedim yine aynı sıkıntı oluyor. Yani sorun mobil hattan da kaynaklanmıyor. Güncelleme paketini baştan indirip yükledim yine düzelmedi. Test ekranından tercih edilen ağ türünü değiştirdim düzelmedi. Çaresizce güncelleme bekliyorum. Bir çözüm bulabildin mi?
benim cihazda suan ayni surumde dediginiz sorunlari yasamiyorum herkeste ayni sikinti var mi merak ediyorum ben guncellemeden sonra telefonu sifirlamistim, herseyi bastan yukledim sorun yasamamamin bununla alakasi olabilir mi acaba 🤔

bckulaksis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak can
Cihazım
Kulaksız
Konular
2
Bl kilidini açıp global ve eu rom denememe rağmen fayda etmedi Rize şehir merkezinde sürekli bağlantı kopuyor ama köyde her hangi bir sorun yok bu gidişle telefonu attıracak

harvesu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Xiaomi 12t
Konular
1
Bl kilidini açıp global ve eu rom denememe rağmen fayda etmedi Rize şehir merkezinde sürekli bağlantı kopuyor ama köyde her hangi bir sorun yok bu gidişle telefonu attıracak
Valla miui 14.0.2 gelince düzelmezse iphone'a geçecem. Paramızla rezil olduk. Alacaktım bu paraya iphone 11 keyfime bakacaktım. Akıl işte..

harvesu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Xiaomi 12t
Konular
1
Miui 14.0.4.0 güncellemesi geldi hala sorun devam ediyor. Paramızla bizi rezil etti xiaomi.

denemekaj

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 12 T
Konular
1
Da dostlar bende aynı sorunu yaşıyordum kaç aydır uğraştım ben bu şekilde çözebildim sizlerde deneyebilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Da dostlar bende aynı sorunu yaşıyordum kaç aydır uğraştım ben bu şekilde çözebildim sizlerde deneyebilirsiniz
Telefon uygulamasını açıp *#*#3646633#*#* bunu yazın

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-25-22-28-19-884_com.mediatek.engineermode.jpg
    Screenshot_2024-02-25-22-28-19-884_com.mediatek.engineermode.jpg
    477,4 KB · Görüntüleme: 2
Üst Alt