Yardım Miui 14 Xiaomi 12T şebeke, 4.5 g ve Lte Sorunu

engininho

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1
Xiaomi 12T telefonuma miui 14 güncellemesi geldi. Güncellemeden sonra 4.5 g kullanamıyorum. Lte aynı şekilde. Arada da hatta kopmalar oluyor. Sadece 3g çalışıyor. Her türlü şeyi denedim olmuyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20230224_213508.jpg
    IMG_20230224_213508.jpg
    198,7 KB · Görüntüleme: 46

Bir Acayip Adam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kayıp
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
10
Xiaomi 12T telefonuma miui 14 güncellemesi geldi. Güncellemeden sonra 4.5 g kullanamıyorum. Lte aynı şekilde. Arada da hatta kopmalar oluyor. Sadece 3g çalışıyor. Her türlü şeyi denedim olmuyor. Yardımcı olabilir misiniz?
Hangi romu kullanıyorsunuz global falan mı birde yükledikten sonra sıfırladınız mı ?

engininho

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1
Evet global romu yükledim. Telefondan otomatik yükledim. Sorun olunca fabrika ayarlarına döndüm fakat değişen bişe olmadı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-25-22-01-43-054_com.android.settings-edit.jpg
    Screenshot_2023-02-25-22-01-43-054_com.android.settings-edit.jpg
    242,8 KB · Görüntüleme: 35

Tuco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yavuz Selim
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
0
Dostum bendede aynı sorun var 2 gün önce gece MIUI 14 ve Android 13 güncellemesi geldi. Yükledim kurdum ondan önce şebeke gitmiyordu ve 4.5g yi kullanabilmekteydim. Fakat güncellemeden sonra sürekli olarak şebeke gidip gelmeye başladı ve 3g kullanıyorum sadece 5g ye çekmeme rağmen şebeke gidince arama dahi edemiyorum. Lanet olsun ya yüklemeseydim keşke hemen güncellemeyi fabrika ayarlarını yükledim fakat yine de düzelmedi. Eğer bir çözüm yakın bir zamanda gelmezse servise vereceğim

Alibeyy.1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 11t
Konular
7
cihaza imei repair yapılmış ise güncelleme yaptığından ötürü modem dosyalarında silinme ya da imei silinme olayı olmuş olabilir, bikaç sene önce note 8 cihazımda güncelleme yapmıştım senin gibi 4,5g ye filan geçmiyordu telefoncu dosya atmıştı düzelmişti

engininho

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1
cihaza imei repair yapılmış ise güncelleme yaptığından ötürü modem dosyalarında silinme ya da imei silinme olayı olmuş olabilir, bikaç sene önce note 8 cihazımda güncelleme yapmıştım senin gibi 4,5g ye filan geçmiyordu telefoncu dosya atmıştı düzelmişti
Cihazım Türkiye garantili, telefona gelen güncellemeyi indirip kurdum. Sonrasında fabrika ayarlarına da döndürdüm. Değişen bişe yok Müşteri hizmetleri garantiye gönderin dedi. Dışarda telefonu kullanamıyorum. Bazı arkadaşlar kararlı güncelleme ile düzelir diyor. Bilgisi olan paylaşabilir mi?

Alibeyy.1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 11t
Konular
7
Cihazım Türkiye garantili, telefona gelen güncellemeyi indirip kurdum. Sonrasında fabrika ayarlarına da döndürdüm. Değişen bişe yok Müşteri hizmetleri garantiye gönderin dedi. Dışarda telefonu kullanamıyorum. Bazı arkadaşlar kararlı güncelleme ile düzelir diyor. Bilgisi olan paylaşabilir mi?
O zaman büyük ihtimalle güncelleme ile düzeltirler,ya da garantiyi bozup birisine bir önceki sürümü yükletcen ya da garantiye göndercen Büyük ihtimalle onlar da sürüm düşür.

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
O zaman büyük ihtimalle güncelleme ile düzeltirler,ya da garantiyi bozup birisine bir önceki sürümü yükletcen ya da garantiye göndercen Büyük ihtimalle onlar da sürüm düşür
global romlarda fastboot ile Bootloader acmadan yukleme yapabiliyorsun diye biliyorum ben emin degilim ama arastirin, garanti bozulmaz

harvesu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Xiaomi 12t
Konular
1
Kardeş aynı sorun bende de var. Ekran görüntülerime bakıyorum kasım aralık ocakta hep 4.5g gözükürken en son 24 şubattaki ekran görüntüsünde 4.5g görünüyor sonrakilerde hep h+ gözüküyor. 10 dakikada bir çat diye şebeke ve mobil ağ gidiyor, 30-40 saniye sonra ancak kendine geliyor ama hiçbir zaman 4.5g'ye bağlanmıyor. 24 şubat gibi miui 14 global 14.0.1.0 geldiğini gördüm 25 şubatta da geçtim. Yani bu sıkıntının güncellemeyle geldiğine eminim. Hattımı başka telefonda denedim. Hiçbir sıkıntı yok. Başkasının vodafone hattını telefonumda denedim yine aynı sıkıntı oluyor. Yani sorun mobil hattan da kaynaklanmıyor. Güncelleme paketini baştan indirip yükledim yine düzelmedi. Test ekranından tercih edilen ağ türünü değiştirdim düzelmedi. Çaresizce güncelleme bekliyorum. Bir çözüm bulabildin mi?

Üst Alt