Çözüldü MIUI 14 - Varsayılan Uygulamalar İşlevsiz

thenameless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 14.0.8
Telefon Modeli
Redmi Note 12
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba, Mi uygulamalarının birçoğunu beğenmiyorum. Örnek vermem gerekirse Mi Video diyebilirim. Bunun yerine VLC kullanmak istiyorum ve Default App kısmından Play Video seçeneğine tıklayıp VLC'yi seçiyorum. Fakat hiçbir etkisi olmuyor. Bu sorunu çözebilecek bir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Teşekkür ederim şimdiden.

Çözüm
Hocam sizin sorunun çözümü aslında çok basit. Ve en güzel yabı ROOT GEREKTİRMİYOR. Mi video yüklü olduğu sürece varsayılan kalıyor ve değiştiremiyorsunuz. Benimde canımı çok sıkmıştı ve arayışa koyulmuştum. Mi video uygulamasını kaldırarak çözüm buldum. Sistem uygulaması olduğu için öyle ha deyince kaldıramazsınız. Vereceğim linkte nasıl kaldırabileceğiniz adım adım yazıyor. Tamamen silmeniz en güzeli bizzat denedim sıkıntı olmuyor. Vereceğim linkte devre dışı bırakma, kaldırma ve tamamen silme seçeneklerini anlatmış, siz direkt silin kafanız ağrımasın. Eğer anlamadığınız bir kısım olursa özel mesaj yazarsanız, ben size detaylıca yardımcı olurum. Mi video kaldırdığınız zaman istediğiniz uygulamayı gönül rahatlığıyla kurabilir...

thenameless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
3
Çözebildik mi hocam
Elbette çözdük. Eskiden beri telefonlara root atıyordum böyle uyduruk uygulamaları silebilmek için. Gittikçe komplike olmaya başladı root işi de. Susuz kalmışken bir bardak su içmişim gibi rahatladım şu an. Çok teşekkür ederim..

Oyla:

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Elbette çözdük. Eskiden beri telefonlara root atıyordum böyle uyduruk uygulamaları silebilmek için. Gittikçe komplike olmaya başladı root işi de. Susuz kalmışken bir bardak su içmişim gibi rahatladım şu an. Çok teşekkür ederim..
Rica ederim hocam yardımcı olmak benide çok mutlu etti, Allah'a emanet olun

Oyla:

romenox9999

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erdalcan
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
Emekli
Konular
3
Merhaba, Mi uygulamalarının birçoğunu beğenmiyorum. Örnek vermem gerekirse Mi Video diyebilirim. Bunun yerine VLC kullanmak istiyorum ve Default App kısmından Play Video seçeneğine tıklayıp VLC'yi seçiyorum. Fakat hiçbir etkisi olmuyor. Bu sorunu çözebilecek bir bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Teşekkür ederim şimdiden.
Hocam benimde öyle bir sorunum vardı, uygulamalar sağ üstte üç nokta varsayılan uygulamalardan video veya müzik oynatıcı vlc'yi seçtim.

Oyla:

thenameless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
3
Hocam benimde öyle bir sorunum vardı, uygulamalar sağ üstte üç nokta varsayılan uygulamalardan video veya müzik oynatıcı vlc'yi seçtim.
Mi Video'yu kaldırmadan bu taktik işime yaramamıştı. Konuda çözüm olarak işaretlediğim yorum sayesinde Mi Video ile birlikte birçok uygulamayı kaldırdım. Psikolojik olarak rahatladım. Öneririm :D

Oyla:

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Msa yı kaldırın, eğer youtube vanced kullanıyorsanız, orjinal youtube kaldırın ki chrome vs tarayıcıdan açtığınız videolarda vancedı kullanabilirsiniz, ben birçok saçma sapan uygulamayı kaldırdım, gerçekten psikolojik olarak rahatlatıyor 😂 ama benimde bir problemim var, bilgisi olan varsa yardımlarınıza talibim, miui 14 global kullanıyorum, temalar uygulamasında süper wallpaper kısmı vardı miui13te, 14 ile o seçenek kayboldu, belki uygulama güncellenince düzelir diye bekledim ama nafile. Google wallpaper uygulaması ile çalıştırabiliyorum fakat ondada buglar mevcut. Orjinal şekilde temalar uygulamasına super wallpaper kısmını getirebilen var mı, yada aynı sorunu yaşayan

Oyla:

romenox9999

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erdalcan
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
Emekli
Konular
3
Msa yı kaldırın, eğer youtube vanced kullanıyorsanız, orjinal youtube kaldırın ki chrome vs tarayıcıdan açtığınız videolarda vancedı kullanabilirsiniz, ben birçok saçma sapan uygulamayı kaldırdım, gerçekten psikolojik olarak rahatlatıyor 😂 ama benimde bir problemim var, bilgisi olan varsa yardımlarınıza talibim, miui 14 global kullanıyorum, temalar uygulamasında süper wallpaper kısmı vardı miui13te, 14 ile o seçenek kayboldu, belki uygulama güncellenince düzelir diye bekledim ama nafile. Google wallpaper uygulaması ile çalıştırabiliyorum fakat ondada buglar mevcut. Orjinal şekilde temalar uygulamasına super wallpaper kısmını getirebilen var mı, yada aynı sorunu yaşayan
Hocam hangi uygulamaları kaldırdınız. Birde kafama takılan birşey var, sözde son yıllarda cikan telefonlar uygulamaları optimize edip uyutuyor. Madem öyle biz bu uygulamaları neden kaldırıyoruz.? Bu konuda bilginiz varsa benide bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkür ederim.

Oyla:

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Uyutma falan hikaye, o yüzden gereksiz gördüğün uygulamaları kaldır dostum, ben temel olarak mi video msa ve xiaomi app store kaldırdım.

Oyla:

romenox9999

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erdalcan
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
Emekli
Konular
3
Uyutma falan hikaye, o yüzden gereksiz gördüğün uygulamaları kaldır dostum, ben temel olarak mi video msa ve xiaomi app store kaldırdım.
Mi müziği kaldırdınmı ben vcl player kullanıyorum.

Oyla:
Üst Alt