Haber MIUI 13'ün global versiyonu çok yakında geliyor

Xiaomi, MIUI 13'ün global versiyonunun yakında çıkış yapacağını doğrulayan bir teaser yayınladı. Şirket arayüzü 26 Ocak'ta Redmi Note 11'in global versiyonları ile birlikte duyurmaya hazırlanıyor.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Xiaomi, merakla beklenen MIUI 13'ü Aralık sonunda Çin'de düzenlediği etkinlikte tanıtmıştı. Şirket aradan geçen bir ayın ardından arayüzü uluslararası pazarda sunmaya hazırlanıyor. MIUI Twitter sayfasında MIUI 13'ün global versiyonunun yakında duyurulacağını ima eden bir teaser yayınlandı.

Çinli marka 26 Ocak'ta Redmi Note 11'in global versiyonlarını tanıtacağını açıklamıştı. Aynı etkinlik kapsamında MIUI 13'ün de duyurulması bekleniyor. Xiaomi, Çin'deki birçok cihazını Android 12 tabanlı MIUI 13'e güncelledi. Ayrıca şirket, uluslararası modeller için de hazırlıklarını yapmış durumda.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Dağıtım başlayacak​

Xiaomi'nin etkinlikten önce veya kısa bir süre sonra global pazardaki bazı Xiaomi ve Redmi modelleri için MIUI 13'ün beta sürümünü kullanıma sunacağı söyleniyor. Firma daha önce 2021'de Çin dışında piyasaya sürülen akıllı telefonların çoğunun 2022'nin ilk çeyreğinde MIUI 13'e kavuşacağını bildirmişti. Ürün yazılımının dağıtımı Şubat ayının ilk günlerinde başlayabilir.

Kaynak:
 
Üst Alt