Soru MIUI 13 sürüm düşürme

Maniax63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Maniax
Cihazım
Mi 9
Konular
16
Merhaba arkadaşlar mi11 lite 4g 13.0.4 global kullanıyorum. 12.5.8 e geri dönmek istiyorum. Dosyalar silinmeden geri dönüş yapabilirmiyim ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar mi11 lite 4g 13.0.4 global kullanıyorum. 12.5.8 e geri dönmek istiyorum. Dosyalar silinmeden geri dönüş yapabilirmiyim ?
Yada 12.5 un en stabil sürümüne

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Yine başladı eski sürüme nasıl dönerim kervanı :) her sene aynı olay hiç şaşmaz herkes güncelleyip bi önceki sürüme nasıl dönerim konusu açar :) mi flashla yüklemek istediğiniz romu yüklerken save data seçeneğini seçin yükleyin.

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6
Yine başladı eski sürüme nasıl dönerim kervanı :) her sene aynı olay hiç şaşmaz herkes güncelleyip bi önceki sürüme nasıl dönerim konusu açar :) mi flashla yüklemek istediğiniz romu yüklerken save data seçeneğini seçin yükleyin.
mi flash ile rom kurarken üstündeki romu silmesi gerekmez mi acaba?
ayrıca Android sürümünü de düşürmüş olacak farklı bir işlem gerektirmiyor mu

Canny1913

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Canny
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
2
İlk önce Bootloader kilidinin açık olması gerek.
Ve cihazınızın Anti-Rollback durumunu "fastboot getvar anti" ile kontrol edin, 4 ise geri dönüş yapmazsınız.

İkisinde de sorun yoksa MiFlash yada fastboot kullanarak istediğiniz sürüme geri dönebilirsiniz. (Verileri silmeniz gerekecek)

save data sürüm düşürürken yapabileceğin en kötü hatalardan biridir, telefon ya bootloop (rescue party) de kalır yada çok sorunlu çalışır. (bizzat kendim yaşadım)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Ve cihazınızın Anti-Rollback durumunu "fastboot getvar anti" ile kontrol edin, 4 ise geri dönüş yapmazsınız.

İkisinde de sorun yoksa MiFlash yada fastboot kullanarak istediğiniz sürüme geri dönebilirsiniz. (Verileri silmeniz gerekecek)

save data sürüm düşürürken yapabileceğin en kötü hatalardan biridir, telefon ya bootloop (rescue party) de kalır yada çok sorunlu çalışır. (bizzat kendim yaşadım)
Yapacak bişey yok konu sahibi dosyalarım silinmeden bi yolu yok mu demiş bende söyledim en sağlıklısı dosyalarını yedek alıp clean all ile yüklemesi ama herkes üşeniyor sıfırdan cihaz kurmaya yedek almaya vs bu yüzdende her güncellemede sorun yaşıyorlar Android 11 den 12 ve miui 12 den 13 e geçiş ota güncellemesi ile ne kadar mantıklı zaten konu sahibi arkadaşımız her şekilde sorun problem yaşayacak belli.

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6

kendi cihazım hakkında bir soru soracağım bu konu başlığı altında sorun olur mu bilmiyorum. 1 2 gün önce eu rom kurdum twrp üzerinden ancak global roma geri dönmek istiyorum. bir yazılımcı miflash ile yaparsam bu işlemi şebeke gider dedi (imei atılı cihaz) sizden de bir yanıt alabilir miyim acaba herkes farklı şeyler söylüyor ayrıca twrpden eu kurarken 4 wipe yapacaktım ancak system wipe menüsünde gözükmüyordu bende 3 ünü işaretleyip üstüne romu kurdum. bu bir sorun mudur veya neden sistem gözükmüyor silemiyordum

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
kendi cihazım hakkında bir soru soracağım bu konu başlığı altında sorun olur mu bilmiyorum. 1 2 gün önce eu rom kurdum twrp üzerinden ancak global roma geri dönmek istiyorum. bir yazılımcı miflash ile yaparsam bu işlemi şebeke gider dedi (imei atılı cihaz) sizden de bir yanıt alabilir miyim acaba herkes farklı şeyler söylüyor ayrıca twrpden eu kurarken 4 wipe yapacaktım ancak system wipe menüsünde gözükmüyordu bende 3 ünü işaretleyip üstüne romu kurdum. bu bir sorun mudur veya neden sistem gözükmüyor silemiyordum
imei gitmez modem dosyası flaslarsın tekrar :)

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Sürüm düşürmeden sonra sistem format ister bootlopta kalır genelde format atınca sorunsuz açılır

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6
imei gitmez modem dosyası flaslarsın tekrar :)
twrpden sadece modem yedeği almam yeterli mi ayrıca direkt aldığım yedeği olduğu gibi tekrar twrpden mi flashlayacağım flash işlemi ne aracılığıyla oluyor

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
mi flashdan rom kur clean all diyerek daha sonra fastbootdan modem dosyasını flashla yazılımcınız bırakmıştır illaki modem dosyasını

Üst Alt