Yardım Miui 12 telefonuma Miui 11 attım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmetkurulus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
arkadaşlar 1 hafta önce redmi note 8 telefonuma rom atmak için bootloader kildini açtım , yazılım atmak için miui 11 in V11.0.9.0.PCOMIXM_20200601.0000.00_9.0_global versionu yükledim fast boot ile ama miui yazısında takılı kaldı (neredeyse 1.30 saat olacak sürüm 6gb olduğu için belki geç yüklenir dedim ama açılmadı hala)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

arkadaşlar 1 hafta önce redmi note 8 telefonuma rom atmak için bootloader kildini açtım , yazılım atmak için miui 11 in V11.0.9.0.PCOMIXM_20200601.0000.00_9.0_global versionu yükledim fast boot ile ama miui yazısında takılı kaldı (neredeyse 1.30 saat olacak sürüm 6gb olduğu için belki geç yüklenir dedim ama açılmadı hala)
abi yardım edin ya

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Cihazınız ilk açıldığında MIUI 12 ile mi açılmıştı? Eğer öyleyse MIUI 11'e sürüm düşürme yapamazsınız. BL kilidini kapatmadıysanız yeniden fastboot moda girip MIUI 12'yi yeniden kurun.

mehmetkurulus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
Cihazınız ilk açıldığında MIUI 12 ile mi açılmıştı? Eğer öyleyse MIUI 11'e sürüm düşürme yapamazsınız. BL kilidini kapatmadıysanız yeniden fastboot moda girip MIUI 12'yi yeniden kurun.
Hocam cihaz ilk geldiğinde MIUI11 idi cevap gelmediği için tekrardan MIUI12 e yükselttim , şuanda tekrar miflash yardımıyla MIUI11 yüklemeyi deneyeceğim eğer tekrar aynı hata olursa 12 ile devam edeceğiz.

mehmetkurulus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
Hocam MIUI 11 yüklemeyi becerdim, ilginiz için teşekkürler.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
mehmetkurulus, Nasıl becerdiniz? anlatında sizden sonrakilerde aynı yöntem ile becersinler giggle~~

mehmetkurulus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
redmi note 8
Konular
1
mehmetkurulus, Nasıl becerdiniz? anlatında sizden sonrakilerde aynı yöntem ile becersinler giggle~~

Sevgili kullanıcılarımız,uzun bir süredir sorusu gelen ve destek beklenilen,Redmi Note 8 kullanıcıları için bu konuyu açmış bulunmaktayım.

Global Rom neden kurulur ?
Global rom,cihaz sistemi çökmüşken kullanılabilir,Global, Hindistan,Endonezya,Avrupa EAA romları arasında geçiş yapmak için kullanılabilir.Cihazınızda Custom rom varken orjinale çevirip resmi rom ve orjinal recovery yüklemek istediğiniz için kullanılabilir.

Dikkat!
Bu işlem için cihazınızın bootloader kilidi açık olmalı aksi halde yükleyemezsiniz.Redmi Note 8 Bootloader Kilidini açmak için bu konuya göz atabilirsiniz.

Bu işlemler için gerekli olanlar
Bir adet Type-C kablo
64 Bit Bilgisayar
Zaman ve sabır

Bu satıra kadar geldiyseniz ve işlemleri yapmaya karar verdiyseniz dilerseniz gerekli olan dosyalar ile işlemlerimize başlayalım.
Öncelikle rom kurulumu için bize Mi Flash Dosyası gerekmekte.

Mi Flash Tool – Xiaomi Tools bu linkten size uygun olan sürümü seçip,indirebilirsiniz.Benim tavsiyem Mi Flash Tools v20160401 (Win 64 bit) olacaktır.İşlemlerimi de bunun üzerinden yapacağım ancak diğer sürümleri de kullanabilirsiniz.

Ardından Mi Flash ile yüklemeye karar verdiğiniz romun,fastboot linkini indirmelisiniz.Rom adının sonunda tgz yazması gerekmektedir.

İndirmek istediğiniz Resmi romlara bu konumuzdan ulaşabilirsiniz.

Artık işlemlere başlayabiliriz.

Kurulum
Öncelikle bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz Mi Flash ve Zip dosyası romunu masaüstüne çıkaralım.Tgz uzantılı rom dosyamızı zip içinden çıkarmamız gerekmekte.

Ardından Klasöre çıkmış olan rom dosyamızı kontrol ediyoruz.

Eğer klasör içerisi bu şekilde gözüktü ise,şayet bir kez daha klasörden çıkartmanız gerekecek çünkü Mi Flash bu şekilde romu kurmayacaktır.

Tekrar Klasöre çıkarttığınız zaman klasör içi bu şekilde gözüktüyse tebrikler!artık cihazımıza kuracağımız rom dosyası hazırlanmıştır.Mi Flash kurulumunda hata almamak için bu hazırladığınız klasörü direk C diskine atmanızı tavsiye ederim,aksi halde Mi Flash hata verebilir.

Ardından üstte verdiğim Mi Flash dosyasını Bilgisayarınıza kurunuz.Benim tavsiye ettiğim sürümü kurduğunuzda driverları otomatik olarak yükleyecek ve C diskine Mi Flash'ı kuracaktır.Bu Mi Flash'a erişebilmek için Bilgisayar/C/Program Files/Xiaomi/Mi Phone/Mi Flash bölümüne bakmanız gerekmektedir.

Bu kısma kadar belirttiğim işlemleri yaptıysanız artık kuruluma geçiyoruz.Cihazınızdaki verileri yedeklemeyi unutmayın şayet cihazdaki her şey silinecektir.Kurulum öncesi Mi hesabından çıkış yapabilirsiniz,eğer yapmazsanız cihaz açılınca soracaktır.Bu işlemleri de yaptıktan sonra cihazımızı kapatıyoruz.

Cihaz kapalıyken ses kısma ve güç tuşuna basarak,üstte resmini gördüğünüz fastboot moduna girmeye çalışıyoruz.Bu işlemi de yaptıysak cihazı bir kenara koyun ve bilgisayar üzerinden diğer işlemlere geçelim.

Cihazınızda Mi Flash'ı açınız.

Karşınıza bu aracın gelmesi gerekmekte.Cihazımızı bağlamadan önce Global romu mi flasha göstermemiz gerekiyor.Sol üstteki Browse tuşuna basarak C diskindeki Romu bulalım.

Ardından bulduğumuz romu seçelim.Dikkat! romu bulduğumuzda seçtiğimiz zaman altında bir tane images adlı klasör açılacaktır.Bunu seçmiyoruz,direk üstte belirttiğim şekilde ana klasörü seçip devam ediyoruz.

Ardından rom dosyası başarılı bir şekilde seçildikten sonra alttaki Flash All seçeneğinin işaretli olmasına dikkat ediniz.Flash All yerine Clean all da olabilir,bu ikisi harici bir seçim kesinlikle yapmanızı tavsiye etmiyorum,cihazın bootloader kilidini kapatıp hata alma ihtimaliniz var bu yüzden sadece Flash all/clean all seçili olsun.
Artık işlemlerin büyük bir çoğunluğunu hallettik,şimdi bilgisayara cihazımızı fastboot modunda bağlıyoruz,Refresh dediğimiz zaman cihazın altta gözükmesi gerekiyor.
Cihaz gözüktüğü zaman flash tuşuna basarak cihaza rom yükleme işlemini başlatıyoruz.Bu noktadan sonra cihaz açılana kadar bilgisayar kablo bağlantısını kesinlikle sökmeyin!,Mi Flash'ı kapatmayın!,paniğe kapılmayın,bu işlemler bilgisayarın hızına göre ortalama 3-5 dakika arası değişebilir,sabırlı olunuz işlem tamamlandığında cihaz kendini otomatik yeniden başlatacaktır.Üstte belirttiğim hataları yapmanız halinde cihaz kalıcı bir hasar alabilir,brick olabilir.
Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptığınız taktirde cihaz açılacak ve sorunsuz olarak kurduğunuz romu kullanmaya başlayabileceksiniz,hayırlı olsun.

NOT: Yapılan işlemlerde oluşabilecek herhangi bir problemde sorumluluk size aittir.Ben veya Miui Türkiye asla sorumlu tutulamaz.

Anlatımları beğendiyseniz ve size yardımcı olduysa lütfen beğenmeyi unutmayın Miui Türkiye ailesi <3
Bu konuyu takip ederek yapabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt