MIUI 12 MIUI 12 telefonu yavaşlatıyor mu?

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Viper kullandığım için ses ile ilgili sorun yaşamadım, animasyon ile ilgili de problem yok aslında (custom rom). Ben tek ve en büyük sorun olarak gördüğüm şu kaydırma hassasiyeti. Mesajla rehberin en altına inmek için 10 defa kaydiriyom. Belki "kenarda harfler var orayı kullan" diyenler olacak ama iş onunla bitmiyor. Saydığım diğer uygulamalar da da durum aynı. Mesajların en üstüne çıkmak için can çekişiyorum resmen.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Katılıyorum. Bir uygulamayı açarken de açılış animasyonlarında sanki biraz donukluk var gibi banamı öyle geldi bilmiyorum ses konusunda da Xiaomi yetkilileri dahi Mıuı 12 de herhangi bir ses sorunu olmadığı yada bununla ilgili en ufak bir değişiklik yapmadıklarını söyleselerde seste bariz düşüklük oldu mıuı 12 ye geçtikten sonra (Rn8 Pro)

Orvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
İndirilen uygulamalarda zaten mi 8 oldukça akıcı, sadece 1 defa kaydırarak en alta inebiliyorsunuz. Notlar uygulamasına da güncelleme geldi ve Resmen çıldıracak gibi oldum, enson MIUI 11'in 11.0.6 sürümünde karanlık modu açtığımda böyle oluyordu ve genel olarak sistem ve indirilen uygulamalar farketmeksizin hepsinde aynı sorun vardı. Daha sonra 11.0.4 (Android 10) sürümü geldi ve sorun düzeldi 11.0.5 sürümüyle beraber daha da akıcı oldu hatta şuana kadar ki en iyi sürüm diyebilirim. Muhtemelen miui 12 de sistem uygulamaları aşırı derecede yavaşlatılmış, sadece sevdiğim iki özellik olan kayan pencereler ve yeni kontrol merkezi için geçmeyi düşünüyordum ama sanırım güncellemeyi yapmayacağım.

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Ben de mi8 kullanıyorum. 2-3 gün önce eu kararlı miui12 kurdum kullandım gerçekten arayüz animasyonlar vs güzel çok nadir donma takılma gördüm ancaaak gel gelelim batarya performansına kesinlikle mi8'e yüklenecek miui sürümü değil. magisk üzerinden google play uygulamalarını bile pil tasarrufuna almama rağmen 5-5.5 saat ekran süresini anca yakalayabildim. Bugün delilik yapıp miui 9 9.5 sürümünü kurdum 2-3 gün onu da test edip sonuçları söylerim :)

Orvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Ben de mi8 kullanıyorum. 2-3 gün önce eu kararlı miui12 kurdum kullandım gerçekten arayüz animasyonlar vs güzel çok nadir donma takılma gördüm ancaaak gel gelelim batarya performansına kesinlikle mi8'e yüklenecek miui sürümü değil. magisk üzerinden google play uygulamalarını bile pil tasarrufuna almama rağmen 5-5.5 saat ekran süresini anca yakalayabildim. Bugün delilik yapıp miui 9 9.5 sürümünü kurdum 2-3 gün onu da test edip sonuçları söylerim :)

Hocam mi8'i 2 yıldan fazladır kullanıyorum ve şuana kadar Sadece 1 kere donmuştur en fazla, takılma bile olmuyor. Ancak telefonun hızına iyice alıştığım için Başka bir telefonu elime aldığımda 2 dakika dayanabiliyorum. Hızına çok alıştığım için mesela en son sistem uygulaması olan Notlar'a güncelleme geldi eski haliyle tek bir kaydırma ile en üstten en aşağıya geliyordu ama güncellemeden sonra en az 7-8 defa kaydırdıktan sonra en aşağıya geliyor. Her detaya çok takıldığım MIUI 12 de böyle bir durum olursa resmen çile olur benim icin, zaten daha önce yaklaşık 1,5 yıl güncelleme yapmadığım zaman oldu bu telefona MIUI 10'nun ilk sürümlerinde kullanıyordum çok geç 11'e geçtim

Zephr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
6
Hocam mi8'i 2 yıldan fazladır kullanıyorum ve şuana kadar Sadece 1 kere donmuştur en fazla, takılma bile olmuyor. Ancak telefonun hızına iyice alıştığım için Başka bir telefonu elime aldığımda 2 dakika dayanabiliyorum. Hızına çok alıştığım için mesela en son sistem uygulaması olan Notlar'a güncelleme geldi eski haliyle tek bir kaydırma ile en üstten en aşağıya geliyordu ama güncellemeden sonra en az 7-8 defa kaydırdıktan sonra en aşağıya geliyor. Her detaya çok takıldığım MIUI 12 de böyle bir durum olursa resmen çile olur benim icin, zaten daha önce yaklaşık 1,5 yıl güncelleme yapmadığım zaman oldu bu telefona MIUI 10'nun ilk sürümlerinde kullanıyordum çok geç 11'e geçtim
Sizce mi 6 da fazla kasma olur mu mıuı12 gelince , mi 8 de 845 var mi 6 da 835

Orvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Sizce mi 6 da fazla kasma olur mu mıuı12 gelince , mi 8 de 845 var mi 6 da 835

Kasma olacağını düşünmüyorum ama özellikle pil konusunda sorun oluşabilir ve sistem uygulamaları yavaşlar, mesajlar, rehber, notlar, ayarlar vb.

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Önceki mesajlarıma da yazdığım gibi,miui 12 de sistem uygulamaları çileden çıkartıyor. Mi 9t de durum bu. Muhtemelen hepsinde aynıdır.

Zephr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
6
Kasma olacağını düşünmüyorum ama özellikle pil konusunda sorun oluşabilir ve sistem uygulamaları yavaşlar, mesajlar, rehber, notlar, ayarlar vb.
Anlaşıldı o zaman.Stabili hemen yüklemiycem düşünce herkes bi baksın önce ona göre geçerim sağolun

Aslında mi 6 ve benzeri olanlara sadece bildirim paneli güncellemesi gelse yeterli baştan aşağı değişmese de olur(zaten değişmiyor fazla bir şey)

Son düzenleme:

moshmec

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
RN8 PRO için MIUI 12 rezil durumda bence..

Asdq

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Heyo
Cihazım
Mi8
Konular
33
Revos MIUI 12 deyim ortalama 6,5 saat veriyor,pek sıkıntı göremedim,mesajlar kasıyor,animasyonlar iyi kasmıyor

Revos MIUI 12 deyim ortalama 6,5 saat veriyor,pek sıkıntı göremedim,mesajlar kasıyor,animasyonlar iyi kasmıyor
Mi 6 icin

Sabah fişten cektim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-05-20-01-08-846_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-09-05-20-01-08-846_com.miui.securitycenter.jpg
    204,3 KB · Görüntüleme: 20
Üst Alt