MIUI 12 MIUI 12 telefonu yavaşlatıyor mu?

Orvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Kullandığım telefon mi 8 MIUI 12 daha gelmedi ama MIUI 12 tabanlı Güvenlik Uygulaması ve Mesajlar uygulamasına güncelleme geldi ancak hem güvenlik uygulamasında hemde mesajlarda yavaşlama olmuş ve uygulama ayarlarından bu iki uygulamasında güncellemesini kaldırdım eski sürüme döndüklerinde yine akıcı oldular

MIUI 12 genel olarak telefonu yavaşlatıyormu? mevcut haliyle bir yere girdiğimde parmağımı az biraz aşağıdan yukarıya çektiğimde en üste kadar çıkıyor. MIUI 12'de de böyle mi?

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Hocam ben eu beta kullanıyordum miui 12 de kasma felan yok ama şarj felaket ekran süresi 2 saat neredeyse bende ama global gelsede çokta iyi olacağını sanmam pilin ama onun haricinde telefon çok kasmaz

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
mantık olarak yeni cihazlara öncelik verilir satış politikası yani yeni özellikleri güzelce sorunsuz kullanmak demek yeni telefon almak demek :) kasmaz belki ama pil performansı güncelleme ile düzelene kadar siz yeni bir telefon alırsınız malesef yada custom rom gibi konularla çözebilirsiniz

exijicra

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
6
Ben eu rom geçtim böyle bir hissiyata kapılıp. Hissiyatımda pek bir değişim olmadı ancak always on display daha güzel çalışıyor eu rom da

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Mi8'de çok yavaşlama olacağını sanmıyorum ama Mi8'den daha eski cihazlar için berbat bir güncelleme. Örneğin ben Mix 2 kullanıyorum net şekilde yavaşlama olduğunu söyleyebilirim. Kontrol merkezi dışında hiçbir yenilik yok. Animasyonlar hala kasıyor. Yeni animasyon falan zaten gelmeyecek. Cihaz android 9'da kaldığı için arayüzdeki Miui 11'in adını Miui 12 yapıp vermişler. Mi8 içinde Miui 13 ve 14 böyle saçma sapan bir güncelleme olur.

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Mıuı 11 de daha fazla ekran süresi alıyordum bu gerçek (Rn8 Pro İndia) Fakat ne zaman ki Mıuı 12 dağıtımı başlandı yükledik ki yükledikten sonra mutlaka bir hard reset atar tekrar kurarım cihazı eski ekran sürelerini göremedim. Mıuı 12 gerçekten akıcı o yönden hiçbir sıkıntı yok ama ekran süresi yönünde baya düşüş var animasyonlara bağlı olarak. Tabi söz konusu mıuı 12 olsada her cihazda beklenilenide veremiyor. Mi Max 3 gibi aküden yapılma bir telefonu varsa kişinin ekran süresi konusunda mesela aradaki farkı hissetmez bile kimse.

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Miui 12 nin sistem uygulamalarında ki (rehber, mesajlar, ayarlar bölümü, geliştirici seçenekleri, dosya yöneticisi vb.) aşırı hantallik sayesinde miui 11 e döndüm rahatladım. Kimse farkında değil mi bilmiyorum ama saydığım uygulamalarda kaydırma hassasiyeti diye bisey kalmamış. Tüm custom romlar da ve stabil miui 12 de durum böyle. Her güncelleme de (custom rom) bir umut deyip yükledim ama en ufak düzelme yok. En son yüklediğim masik 16.1 Di.

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Miui 12 nin sistem uygulamalarında ki (rehber, mesajlar, ayarlar bölümü, geliştirici seçenekleri, dosya yöneticisi vb.) aşırı hantallik sayesinde miui 11 e döndüm rahatladım. Kimse farkında değil mi bilmiyorum ama saydığım uygulamalarda kaydırma hassasiyeti diye bisey kalmamış. Tüm custom romlar da ve stabil miui 12 de durum böyle. Her güncelleme de (custom rom) bir umut deyip yükledim ama en ufak düzelme yok. En son yüklediğim masik 16.1 Di.

Katılıyorum. Bir uygulamayı açarken de açılış animasyonlarında sanki biraz donukluk var gibi banamı öyle geldi bilmiyorum ses konusunda da Xiaomi yetkilileri dahi Mıuı 12 de herhangi bir ses sorunu olmadığı yada bununla ilgili en ufak bir değişiklik yapmadıklarını söyleselerde seste bariz düşüklük oldu mıuı 12 ye geçtikten sonra (Rn8 Pro)

Redrinqman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi 8
Konular
10
İslemciden dolayi mi 8 de kasma olacağını düşünmüyorum ama tabiki miui 12 de animasyonlara agirlik verildiği icin başlarda ekran sürelerinde düşüşler yaşanacağı kesindir
kullandigim mi 8 ile 5 saat ekran süresi alıyorum 4 saate felan düştüğü de oluyir

Üst Alt