Çözüldü MIUI 12 sonrası DPI bozulması

sakultakim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aye
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bilgisayar
Konular
6
MIUI 11'de görüntü boyutu ÇK olarak ayarlı ve DPI 449 değerinde kullanıyordum. Bugün gelen MIUI12 güncellemesinden sonra vaziyet bu halde clap~~ Görüntü boyutunu ÇK kullanan arkadaşlar varsayılan DPI değerini söyleyebilir mi? Acaba sorunum DPI yüzünden mi kaynaklı?

Ekli dosyalar

• 118118718_3672211952808529_14297705695564587_o.jpg
    118118718_3672211952808529_14297705695564587_o.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 84

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Kullandığımız cihazların genelinin dpi ayarı 392 dir.

Konunuz vesilesiyle forum kullanıcılarımızada tavsiyede bulunmak isterim. Son günlerde dpi ayarları ile ilgili çok sık konular açılıyor. Bu konuda bir çok kişi dpi ayarlarının ne olduğunu bilmedikleri yada yanlış bildikleri için bir çok kişi telefonu sıfırlamak zorunda kalıyor. Dpi ayarı ekran panellerinin fiziki ölçülerine göre belirlenen yoğunluk ayarıdır, dpi ayarı çözünürlük ayarı değildir. Yani 900 dpi ayar yapınca ekran daha güzel göstermeyecek. Yada çözünürliğiniz 4K ya çıkmayacak.

prusias

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2
ekran ayarları ve erişilebilirlik ayarlarından tüm oranları ortaya çekin. sonra yine kendi ayarlarınıza çevirin. bende öyle düzeldi.

sakultakim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aye
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bilgisayar
Konular
6
ekran ayarları ve erişilebilirlik ayarlarından tüm oranları ortaya çekin. sonra yine kendi ayarlarınıza çevirin. bende öyle düzeldi.
Denemiştim düzeliyor fakat yine bu hale dönüyor bir müddet sonra.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kullandığımız cihazların genelinin dpi ayarı 392 dir.

Konunuz vesilesiyle forum kullanıcılarımızada tavsiyede bulunmak isterim. Son günlerde dpi ayarları ile ilgili çok sık konular açılıyor. Bu konuda bir çok kişi dpi ayarlarının ne olduğunu bilmedikleri yada yanlış bildikleri için bir çok kişi telefonu sıfırlamak zorunda kalıyor. Dpi ayarı ekran panellerinin fiziki ölçülerine göre belirlenen yoğunluk ayarıdır, dpi ayarı çözünürlük ayarı değildir. Yani 900 dpi ayar yapınca ekran daha güzel göstermeyecek. Yada çözünürliğiniz 4K ya çıkmayacak.
Evet haklısınız lakin herkesin kendi göz zevki. Şahsen ben ekranım 4K olsun diye düşünerekten yapmıyorum. Bana öylesi daha çok keyif verici olduğu için yapıyorum.

Evet haklısınız lakin herkesin kendi göz zevki. Şahsen ben ekranım 4K olsun diye düşünerekten yapmıyorum. Bana öylesi daha çok keyif verici olduğu için yapıyorum.
Ve teşekkür ederim cevabınız için 392 şuan için sorunumu çözmüş gibi gözüküyor.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101

Tabiki ben size özel söylemedim, zaten genele konuştum. Bilinçli kullanmak başka bir şey. Bende 416 olarak kullanıyorum mesela, simgeler birbirine çoö yapıştığı için. Fazlası web sitelerinde gezinirken UI sıkıntısı çılartabiliyor.

sakultakim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aye
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bilgisayar
Konular
6
Tabiki ben size özel söylemedim, zaten genele konuştum. Bilinçli kullanmak başka bir şey. Bende 416 olarak kullanıyorum mesela, simgeler birbirine çoö yapıştığı için. Fazlası web sitelerinde gezinirken UI sıkıntısı çılartabiliyor.
Bakalım MIUI 12 nereye kadar dayanabiliyormuş

erayunal26

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray
Cihazım
LG G3
Konular
4
Konuyla alakasız ama güncellemeden memnun musunuz arkadaşlar? Şuan eu betadayım globale geçmeyi düşünüyorum.

sakultakim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aye
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bilgisayar
Konular