Rehber Miui 12 Razer 12.0.3 STABLE Redmi Note 9s/Pro [Curtana] KULLANDIĞIM EN İYİ PORT

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
Hocam bu romu denedim bide agni karnel kurdum baya stabil akıcı bi rom ama 2 defa reset atmak zorunda kaldım telefon ekranı kapalı hiçbir işlem yapmadı sebebi nedir bilmiyorum akşam şarja taktım sabah baktığımda telefon kapalıydı alarm falan kurulu oluyor bende ne alarm çaldı nede telefon kapanmış komple sizde böyle bir sorun oldu mu kernel ile alakalı olabilir mi?
hocam muhtemelen kernelle alakalidir. ben bi kac gun avranasoft romu denedim agni kernelle ve kendiliginden kapanma sorunu oldu bi kac kez. simdi tekrar razera gectim ama agni kerneli kurmadim henuz. muhtemelen de kurmayacam cunku orijinal kerneli daha iyi gibi geldi bana. bence siz de orijinal kernele geri dönün cunku kendiliginden reset atmasi agni kernelin cok rastlanilan bi hatasi. yeni sürümde duzeltmisler sandim ama demek ki duzelmemis.

Muste529

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
1
hocam muhtemelen kernelle alakalidir. ben bi kac gun avranasoft romu denedim agni kernelle ve kendiliginden kapanma sorunu oldu bi kac kez. simdi tekrar razera gectim ama agni kerneli kurmadim henuz. muhtemelen de kurmayacam cunku orijinal kerneli daha iyi gibi geldi bana. bence siz de orijinal kernele geri dönün cunku kendiliginden reset atmasi agni kernelin cok rastlanilan bi hatasi. yeni sürümde duzeltmisler sandim ama demek ki duzelmemis.
anladım hocam öyle yapayım o zaman
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam yanlış anlaşılma oldun herhalde ben masik p de denemiştim bu kerneli bu razer port romuda şimdi deneyeceğim.

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
anladım hocam öyle yapayım o zaman

hocam yanlış anlaşılma oldun herhalde ben masik p de denemiştim bu kerneli bu razer port romuda şimdi deneyeceğim.
yok yanlış anlamadım farklı romlarda hatalar olabiliyo ben de razerda sorun yaşamadım bu kernelde ama farklı bi romda yaşadım. bu romu deneyin beğenirsiniz diye düşünüyorum. geribildiriminizi bekliyorum.

solayak27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
mi mix 2
Konular
7
Herkese merhaba,

Bu cihazı (Note 9s, 64/4) aldığımdan beri ilk defa bir romda bu kadar uzun süre kalabildim. Benim için tek sıkıntısı görselliğinde. Detayların kırmızı olması çok hoşlandığım bir durum değil ama temalarla hallediliyor.

Rom Eu stabilden portlanmış ve içerisindeki gereksiz bütün uygulamalar kaldırılmış. Bu telefonda tam ekran hareketlerini kullanırken, miui tanıtım videolarında gördüğüm ve izlerken boynumun bükülmesine dudaklarımın büzülmesine sebep olan o yağ gibi akıp giden geçiş animasyonlarını ilk defa hissedebildim ve yaklaşık 2 haftadır kullanmama rağmen bi bozulma olmadı. Ve yine ilk defa ram optimizasyonunu bu kadar iyi gördüm. belki aosp romlarda bu seviyeye ulaşmıştır bilemiyorum.

Henüz bi bug görmedim. kamera vs gayet güzel çalışıyor ancak bugün fark ettim QR okuma yok sanırım uygulamasını indirmek gerekiyor. ihtiyaç anında indirilebilir. yüz tanıması çok seri, oyun performansı da sanırım iyidir sonuçta oyuncular için optimize edilmiş bi rom. ben pubg ve wild rift oynuyorum ısınma vs yok. wild riftte 60 fps açık şekilde oynuyorum güzel ve akıcı ama diğer romlarda da akıcıydı ekstra ne gibi fark var açıkçası bilemiyorum.

Geliştirici notları;

⚡ Added Miui 12.5 Boot Animation - Miui 12.5 açılış animasyonu eklendi

⚡ Added Updated StatusBar Icons - Yeni durum çubuğu simgeleri

⚡ Added New Volume Panel from Miui 12.5 - Miui 12.5 ses açma kapama paneli

⚡ Added New Power Menu from Miui 12.5 - Miui 12.5 güç menüsü

⚡ Added iOS Recents - İOS tarzı son kullanılan ekranı eklendi

⚡ Added 2 Dynamic Wallpapers - 2 tane dinamik duvarkağıdı eklendi

⚡ Much Much More....!! - Ve neler neler...

Kurulum

1. TWRP giriyoruz. Orange Fox tavsiye ediliyor.

2. Wipe System/Cache/Dalvik yapıyoruz.

3. Rom dosyasını flashlıyoruz.

4. Format Data yapıyoruz.

5. Reboot system

Not: Eğer cihaz açılmayıp boot ekranında kalırsa Permissiver v5 dosyasını flashlayın.

Kişisel tavsiyeler;

1. Öncelikle Root yapıp vereceğim magisk modülü ile MIUI launcherda 30 fps kilidini kaldırmanızı tavsiye ediyorum. ben bunu daha bi kaç saat önce denedim ve inanılmaz bi değişim oldu.

Kısaca root yapmak:

Önce en güncel magisk sürümünü indiriyoruz. ve inen apk dosyasını dosya yöneticisinden bulup isminin sonundaki "apk" kısmını "zip" yaparak değiştiriyoruz. yani dosyamız "Magisk-v22.0.zip" oluyor. sonra twrp girip magisk.zip yaptığımız dosyayı flashlıyoruz. Cihaz rootlandı.

burdan modülü indirip magiskten yükleyin farkı göreceksiniz. Aslında daha önce farklı romlarda bu modülü kullanmak istemiştim ama bi işe yaramamıştı. ilk defa bu romda yaradığını fark ettim.

2. tavsiyem de agni kernel. ama önce orijinal kerneli deneyip bi görün biraz kullanın daha sonra isterseniz agni kerneli denersiniz. ben daha önce farklı romlarda kullandım bu kerneli çok iyiydi ancak sonraki sürümlerinde sıkıntılar çıkmaya başlamıştı. telefon kendi kendine yeniden başlayıp duruyodu arada. şimdi bu romda en güncel agni sürümünü yeniden denedim ve bi sıkıntı yok gibi. pil performansı konusunda da oldukça iyi. deneyebilirsiniz.

not: kerneli yüklemeden önce kesinlikle Twrp Üzerinden "Boot ve Dtbo" Yedeği Almayı Unutmayın. Bir Problem Olursa Aldınız Yedeğe Geri Dönebilirsiniz.

DÜZENLEME: AGNİ KERNELİN BU SÜRÜMÜNDE DE BAZI ROMLARDA KENDİLİĞİNDEN REBOOT ETME GİBİ PROBLEM YAŞAYAN ARKADAŞLAR OLMUŞ BEN RAZER ROMDA YAŞAMADIM AMA BAŞKA BİR ROMDA YAŞADIM AYNI SORUNU. AYRICA RAZERDE ORİJİNAL ROMUN DAHA STABİL OLDUĞUNU FARK ETTİM. KARAR SİZİN DENEMEK İSTEYEN YİNE DE DENEYEBİLİR AMA KESİNLİKLE FLASHLAMADAN ÖNCE "Boot ve Dtbo" YEDEĞİ ALMAYI UNUTMAYIN.

Genel not: Yapılan işlemlerden hiçbir şekilde ne şahsım ne de miuiturkiye.net ekibi sorumlu değildir. Lütfen yedek almadan romu yüklemeye çalışmayın.
Xioami.eu rom kullaniyorum sadece 30 FPS kilidini açan şeyi yüklesem sorun olurmu hocam

Muste529

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
1
yok yanlış anlamadım farklı romlarda hatalar olabiliyo ben de razerda sorun yaşamadım bu kernelde ama farklı bi romda yaşadım. bu romu deneyin beğenirsiniz diye düşünüyorum. geribildiriminizi bekliyorum.
Hocam gerçekten bu rom baya geldi bana akıcı daha 3 saattir kullanıyorum gayet stabil çalışıyor beğendim. Herhangi bir bug da görmedim şimdilik çok iyi teşekkürler.

Gedar40

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
0
Hocam bu romu denedim bide agni karnel kurdum baya stabil akıcı bi rom ama 2 defa reset atmak zorunda kaldım telefon ekranı kapalı hiçbir işlem yapmadı sebebi nedir bilmiyorum akşam şarja taktım sabah baktığımda telefon kapalıydı alarm falan kurulu oluyor bende ne alarm çaldı nede telefon kapanmış komple sizde böyle bir sorun oldu mu kernel ile alakalı olabilir mi?
Tamamen kernel kaynaklı hocam agni yapıyor.Yoksa hiçbir sıkıntısı yok romun.bu adam devam etseydi rom işlerine rakipsizdi zaten

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
Xioami.eu rom kullaniyorum sadece 30 FPS kilidini açan şeyi yüklesem sorun olurmu hocam
hocam kesin bi sey diyemiyorum ama tahminim sorun olmayacagi yonunde. hatta calisacagini dusunuyorum bi deneyim derim

Hocam gerçekten bu rom baya geldi bana akıcı daha 3 saattir kullanıyorum gayet stabil çalışıyor beğendim. Herhangi bir bug da görmedim şimdilik çok iyi teşekkürler.
rica ederim hocam. bi sorun cikarsa yazin ekleyelim konuya.

Muste529

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
1
hocam kesin bi sey diyemiyorum ama tahminim sorun olmayacagi yonunde. hatta calisacagini dusunuyorum bi deneyim derim

Hocam sabahtır elimde telefon bir sıkıntı görmedim en iyi port romlardan bir tanesi bu zaten başka iyi diyebildiğim çıkmadı hepsini denemedim yükleyecek arkadaşlara şiddetle öneririm.

Tamamen kernel kaynaklı hocam agni yapıyor.Yoksa hiçbir sıkıntısı yok romun.bu adam devam etseydi rom işlerine rakipsizdi zaten
Şuanlık bu razer port rom iyi hocam siz şu anda hangi romu kullanıyorsunuz?

Muste529

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
1

Hocam bu rom sapıtmaya başladı uygulamaların bazılarını açmıyor direk kapatıyor uygulamayı silip tekrar yüklemek zorunda kalıyorum var mı bu sorundan yaşayan

Muste529

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
1
Hocam bu rom sapıtmaya başladı uygulamaların bazılarını açmıyor direk kapatıyor uygulamayı silip tekrar yüklemek zorunda kalıyorum var mı bu sorundan yaşayan
Hocam android system webview uygulamasının güncellemelerini kaldırdım düzeldi

Üst Alt