Yardım MIUI 12 Pil Sorunu

• Konbuyu başlatan faruj
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 1K

faruj

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
RN8 PRO
Konular
2
Reisler. Telefonu 1 aydır kullanıyorum. Bu 12 sürümünden sonra çok sarj harcadığını farkettim. YouTube da ki çoğu kişiyi izledim. Herkes güncellemeden sonra reset atmış telefona bir takım sorunları öyle çözmüş. Bende güncellemeden sonra reset attım Lakin batarya sorunu hala devam ediyor. Android sistemi mi her neyse bataryanın yarısını yiyor. Eminim ki güncellemeden.Telefon durduk yere yolda, gece sarj yiyor(%1 - 2). Arka plan uygulamalarını kısıtladım hep bataryanın lehine ne varsa yaptım ayarlardan. Sizce bu sorunu nasıl giderebilirim? Anlayan biri yardım etsin lütfen. Ayrıca parlaklığı da %30 civarı kullanıyorum. Şuan 71sarjı ve pil tasarrufu açık halde 44 saat kaldığını söylüyor. Sizce normal mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-06-18-37-26-695_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-01-06-18-37-26-695_com.miui.securitycenter.jpg
    252,5 KB · Görüntüleme: 46

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Reisler. Telefonu 1 aydır kullanıyorum. Bu 12 sürümünden sonra çok sarj harcadığını farkettim. YouTube da ki çoğu kişiyi izledim. Herkes güncellemeden sonra reset atmış telefona bir takım sorunları öyle çözmüş. Bende güncellemeden sonra reset attım Lakin batarya sorunu hala devam ediyor. Android sistemi mi her neyse bataryanın yarısını yiyor. Eminim ki güncellemeden.Telefon durduk yere yolda, gece sarj yiyor(%1 - 2). Arka plan uygulamalarını kısıtladım hep bataryanın lehine ne varsa yaptım ayarlardan. Sizce bu sorunu nasıl giderebilirim? Anlayan biri yardım etsin lütfen. Ayrıca parlaklığı da %30 civarı kullanıyorum. Şuan 71sarjı ve pil tasarrufu açık halde 44 saat kaldığını söylüyor. Sizce normal mi?
Cihazdan cihaza fark ediyo benim telefonun bataryası 5260 mah şu anda pil tasarrufu açık şarjım 49 ve 41 saat gösteriyor bir terslik var kaç saat ekran süresi alıyorsunuz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence güncellemeyle alakası yok önceleri miui 11 de daha iyi gibi gelmişti ama sonra format atıp 12 ye devam edince daha iyi oldu birde her geçen gün pilim daha yavaş azalmaya başladı formatladiktan sonra sistemin oturması zaman aliyo ilk guncelledigim gün full şarjla pubg oynadım 3 saatde %20 ye geldi normalde bu yuzdeye 5 saatde falan gelirdi ama birkaç şarjdan sonra düzeldi

Son düzenleme:

faruj

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
RN8 PRO
Konular
2
Reisler. Telefonu 1 aydır kullanıyorum. Bu 12 sürümünden sonra çok sarj harcadığını farkettim. YouTube da ki çoğu kişiyi izledim. Herkes güncellemeden sonra reset atmış telefona bir takım sorunları öyle çözmüş. Bende güncellemeden sonra reset attım Lakin batarya sorunu hala devam ediyor. Android sistemi mi her neyse bataryanın yarısını yiyor. Eminim ki güncellemeden.Telefon durduk yere yolda, gece sarj yiyor(%1 - 2). Arka plan uygulamalarını kısıtladım hep bataryanın lehine ne varsa yaptım ayarlardan. Sizce bu sorunu nasıl giderebilirim? Anlayan biri yardım etsin lütfen. Ayrıca parlaklığı da %30 civarı kullanıyorum. Şuan 71sarjı ve pil tasarrufu açık halde 44 saat kaldığını söylüyor. Sizce normal mi

Cihazdan cihaza fark ediyo benim telefonun bataryası 5260 mah şu anda pil tasarrufu açık şarjım 49 ve 41 saat gösteriyor bir terslik var kaç saat ekran süresi alıyorsunuz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence güncellemeyle alakası yok önceleri miui 11 de daha iyi gibi gelmişti ama sonra format atıp 12 ye devam edince daha iyi oldu birde her geçen gün pilim daha yavaş azalmaya başladı formatladiktan sonra sistemin oturması zaman aliyo ilk guncelledigim gün full şarjla pubg oynadım 3 saatde %20 ye geldi normalde bu yuzdeye 5 saatde falan gelirdi ama birkaç şarjdan sonra düzeldi
Reis güncelleme ile alakası yok diyorsun da YouTube vb. Platformlar da herkes 12 sürümünden şikayetçi. Pil olsun sistem arayüzü olsun uygulamarda kasma oluyormuş. Allah'a şükür bende sadece pil sorunu var. Yani büyük Bi kayıp yok aslında da bilmediğim için soruyorum normal mi diye. Dediğin gibi sistem 1 hafta felan kendine gelsin. Onu düşünememiştim ben. Şimdi ki sistemler eski telefonlardan farklı yapay zekanın bizi tanıması gerekiyormuş herhalde Bi yerde okudum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-06-20-10-22-188_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-01-06-20-10-22-188_com.miui.securitycenter.jpg
    208,1 KB · Görüntüleme: 36

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Reis güncelleme ile alakası yok diyorsun da YouTube vb. Platformlar da herkes 12 sürümünden şikayetçi. Pil olsun sistem arayüzü olsun uygulamarda kasma oluyormuş. Allah'a şükür bende sadece pil sorunu var. Yani büyük Bi kayıp yok aslında da bilmediğim için soruyorum normal mi diye. Dediğin gibi sistem 1 hafta felan kendine gelsin. Onu düşünememiştim ben. Şimdi ki sistemler eski telefonlardan farklı yapay zekanın bizi tanıması gerekiyormuş herhalde Bi yerde okudum.
Dediğiniz gibi birçok kişi miui 12 den bayaa muzdarip ben sadece kendi tecrübemi paylaştım ben memnunum şu anda 2 hafta oldu ilk 3-4 gün biraz endişeliyim pil su gibi gidiyodu ama her pili doldur boşalt yapişimda daha fazla ekran süresi aldım size tavsiyem bir hafta boyunca pili tam doldurup tam bitirmeniz böylece pil kendini optimize eder 1 haftadan sonra da %15 ila %85 arasında şarj etmenizi öneriyorum (pil sağlığı ve performansı açısından)

faruj

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
RN8 PRO
Konular
2
Dediğiniz gibi birçok kişi miui 12 den bayaa muzdarip ben sadece kendi tecrübemi paylaştım ben memnunum şu anda 2 hafta oldu ilk 3-4 gün biraz endişeliyim pil su gibi gidiyodu ama her pili doldur boşalt yapişimda daha fazla ekran süresi aldım size tavsiyem bir hafta boyunca pili tam doldurup tam bitirmeniz böylece pil kendini optimize eder 1 haftadan sonra da %15 ila %85 arasında şarj etmenizi öneriyorum (pil sağlığı ve performansı açısından)
Aynen kardeşim. Ben bu konuda hassas davranırım. İyice %2 şere iniyor ondan sonra takıyorum %100 olana kadar sarj ediyorum. Hatta göstergeye güvenmeyip batarya uygulamalarından bakıyorum tam doluysa çekiyorum. Aksi takdirde sokette, sarj kablo ucunda, enerjiyi bataryaya taşıyan yollarda ve batarya da sıkıntılar çıkıyor.

aheagnje

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Ekran süresinde bir artış oldu mu , pil sorunu düzeldi mi yani ?

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
24
Miui 12 yazilimi sorunlu kim ne derse desin note 9 pro 5 tane yazilim denedim hatta baska ulkelerin romunu yukledim duzelmedi .
Sonra 12.5 eu betadan portlanan bir rom buldum suan cihaz baya duzeldi
Oyun oynayan biri degilim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Peki oyun oynamadan sosyal medyada takılsan tüm gün ne kadar gider tahminen ?
1 buçuk gün rahat gider biraz daha zorlasan 2 gün ha birde ben sürekli karanlik mod+ okuma modu+pil tasarrufu sürekli açık pil ömrü için iyi olan her şeyi yaptim sizde forumdan bakabilirsiniz

Üst Alt