Yardım MIUI 12 pil istatistikleri ve ekran süresi sorunu

carmania

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak T.
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Merhabalar. xiaomi.eu miui 12 stabil romundayım. Miui 12 ile birlikte pil istatistiklerinin çalışma mantığı mı değişti yoksa yanlış mı ölçüyor süreyi tam emin olamadım. Pilim azaldıkça ekran sürem de düşüyor ve cihazın bekleme süresi artmıyor ilginç bir şekilde. Cihaz Mi 9T.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-19-23-30-48-242_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-06-19-23-30-48-242_com.miui.securitycenter.jpg
    244,4 KB · Görüntüleme: 367
  • Screenshot_2020-06-20-00-08-47-696_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-06-20-00-08-47-696_com.miui.securitycenter.jpg
    243,4 KB · Görüntüleme: 358

ForzaJuve69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
2
Ben MIUI 12 global kararlı sürümü kullanıyorum. İlk başlarda bende de bahsettiğiniz sorun mevcuttu, 1-2 gün içerisinde kendiliğinden çözüldü. Artık kullanım verilerini mi oturttu zamanla, nasıl oldu bilmiyorum ama şuan gayet memnunum. Ek olarak; telefonum beklemedeyken çok fazla güç tüketiyodu ve uykuya geçme sorunu vardı. Bu güncelleme ile o da çözüldü.

Oyla:

carmania

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak T.
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Daha 12 ye geçmedim, 11 deyim bende ona şaşırdım ne güncelledi ki böyle değişti. Çok saçma olmuş inş değiştirirler.
Samsung'tan özendiler sanırım. O da öyle bir düzenleme yapmıştı son güncellemede. Sanmam düzeleceğini.

Oyla:

kerelti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
i9505
Konular
2
Düzelme durumu söz konusu değil hocam, miui 12'nin özelliği buymuş. Yani 24 saatlik kullanımı gösteriyor sadece, 2.güne geçerseniz sıfırlıyor gibi bir şey. Bu yüzden miui 11 döndüm, kafam rahat.
Ekran süresi uygulamasından bakılınca son 24 saati gösterir pil istatistiklerinden bakılınca toplam süreyi görebilirsiniz

Oyla:

carmania

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak T.
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
MIUI 12'de pil ekranını düzeltmenin bir yolunu buldum. Güvenlik uygulamasının eski bir sürümünü kurarsanız pil ekranı kısmı eski haline dönüyor.

Oyla:

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
MIUI 12'de pil ekranını düzeltmenin bir yolunu buldum. Güvenlik uygulamasının eski bir sürümünü kurarsanız pil ekranı kısmı eski haline dönüyor.

biraz açıklayıcı yazar mısın?
güvenlik uygulamasının eski sürümünü nerden indirebiliriz?

Oyla:

ShizoqRene

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metehan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0
telefonu %100 doldurduktan 15 20 dakika içerisinde ekranı hiç açmadığım halde 97 ye falan düşüyor. arka plandaki hemen hemen herşeyı kapadım konum kullanmıyorum bile. bunun bir çözümü varmıdır. herşeyı kapatmama rağmen bugun 6 saat ıcınde sadece 5 düşmüş hangi uygulama bunu yaptı diye baktım facebook hızmetler gözüküyor. telefonumda faceebok yok kaldırmıştım kullanmadıgımdan dolayı. durmaya zorladım ve devre dışı bıraktım. bu bir hataya sebeb olur mu sizce? mi9t Pro 128

Oyla:

carmania

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak T.
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
telefonu %100 doldurduktan 15 20 dakika içerisinde ekranı hiç açmadığım halde 97 ye falan düşüyor. arka plandaki hemen hemen herşeyı kapadım konum kullanmıyorum bile. bunun bir çözümü varmıdır. herşeyı kapatmama rağmen bugun 6 saat ıcınde sadece 5 düşmüş hangi uygulama bunu yaptı diye baktım facebook hızmetler gözüküyor. telefonumda faceebok yok kaldırmıştım kullanmadıgımdan dolayı. durmaya zorladım ve devre dışı bıraktım. bu bir hataya sebeb olur mu sizce? mi9t Pro 128
Cihazın şarjı 100 olur olmaz çekmeyin. 30 40 dk falan tutun şarjda, o zaman daha geç düşüyor. Debloat işlemi yapmanız gerekebilir.

Oyla:

ShizoqRene

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metehan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
0
Cihazın şarjı 100 olur olmaz çekmeyin. 30 40 dk falan tutun şarjda, o zaman daha geç düşüyor. Debloat işlemi yapmanız gerekebilir.
aslında onu denedım ama bir 10 dk kadar falan 30 dklara cıkmadım hiç ama deneyeceğim. debload dediğiniz nedir ben 8 9 senedir ios kullanıyordum androıd terımlerını hiç bilmiyorum :(

Oyla:
Üst Alt