Rom MIUI 12 Mi Room Beta / Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

Bülentb

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi note 5
Konular
8
Hocam normal şartlarda sürekli pil harcayan bir uygulama ile 5 saat ekran suresi aliyorum. Bence ilk betalara göre çok iyi. Genel olarak Eu rom bir tık daha iyi geldi, genelleyecek olursak bütün MIUI 12 romları temiz bir kurulum yapıp yüklendiği zaman bir günü çıkartacak seviyede buda güzel birşey. Kullandığım cihaz mi 8..
Hocam çevremde 2 kişi kullanıyor mı 8 , telefondan kaynaklı galiba , onlar da 5 saat civarı süre alıyorlar,

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
Hocam çevremde 2 kişi kullanıyor mı 8 , telefondan kaynaklı galiba , onlar da 5 saat civarı süre alıyorlar,
Hocam şöyle ki, kullandığım uygulama voip uygulaması sürekli sesin aktif olduğu ağır gifler vs içeren bir uygulama bunu online bir oyun gibi düşün o uygulamayı kullanırken o sureyi alıyorum. Normal günlük ortalama 6-7 saat arası değişiyor memnunum yani.

Birde 1,5 senelik telefon daha orijinal pil ile duruyor bunuda göz önünde bulundurmak lazım.

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
miroomda akıllı ağ modu var diye biliyorum
fakat miui 12 de bulamadım
kaldırıldı mı acaba?

termox002

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muhi
Cihazım
mi band
Konular
1
1 aya yakın süredir stabil Miroom memnun olarak kullanıyordum. Hatta ekran sürelerini ss alıyordum. Akıllı ağ ile kullanarak bir kaç kere 7 saati gördüm. çoğunlukla 6 saat ekran sürem oluyordu. Akıllı ağ aktif ve sürekli pil tasarrufunda kullandım. Testimi bitirdikten sonra 1 aylık pil testi olarak paylaşacaktım. Ama 20 gün falanda yeterli olur diye düşünerek miui 12 Miroom'a geçtim. şimdilik hiç bir sorun yok pilide iyi gidiyor gibi. Akıllı ağ ve pil tasarrufu ayarlarını hemen yaptım. Miroom V11 vs V12 ekran süresini aynı kullanıcı kullanırsa ne olur artar mı azalır mı değişmez mi bunu test edip konuyu açıp ss'lerimi tek tek ekleyip yaptığım ayarları da paylaşacağım nasip ederse. Şimdilik v12 Miroom sorunsuz görünüyor. Her yerini kurcalamadım ama whatsapp instagram ve genel arayüz fena değil. Bir uyarıda bulunmam gerekirse; V11'den V12'ye geçiyor olsanız bile dalvikcache+cache(önbellek)+data(veri)+system(sistem) wipelayın(temizle). En önemlisi Wipe>Format Data (yes) yapmanız. Yoksa ilk kurulumdan sonra yeniden başlatınca açılmıyor. Yani versiyon düşürür gibi yükseltin. Belki ben stabil sürümden beta sürüme geçtim diye format datasız verim alamadım. Veriler silinmesin bir daha uğraşmayayım derken daha çok uğraştım. Yedek alıp Format datalayın. Stabil V11 miroom versiyondan geçmiş biri olarak Mi9'da bu beta şimdilik iyi gibi. 15 20 gün sonra zaten V11 le karşılaştırmalı yazarım bir sorunla karşılaşırsam.
Akıllı ağ ayarlarınızı merakla bekliyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

miroomda akıllı ağ modu var diye biliyorum
fakat miui 12 de bulamadım
kaldırıldı mı acaba?
Geliştirici seçenekleri bölümünün miroom başlığı altında var hocam

harunmtunay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ha
Cihazım
mi 9
Konular
0
Akıllı ağ ayarlarınızı merakla bekliyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şimdilik yaptığım şarj süresine etkisi olduğuna emin olduğum ayarları ve kullandığım sürümü paylaşayım. v12 testim bitince karşılaştırmalı test ederim. Bu arada v12'de sorun yaşamadım dedim ama whatsapp problemi bende de oldu. Ama çözümü bir alt alıntıda var. Onun haricinde takılmalar yokta bir bitmemişlik var gibi en ufak bir hata görünce deli olan takıntılı arkadaş eğer bunu okuyorsan lafım sana daha yükleme güzel kardeşim üzer seni. Sen biraz daha bekle :D :D Şarj süresine gelecek olursam ilk ekran sürem 6 saat 23 dk sürdü mi 9 da. İlgimi çeken bir önemli nokta ise rami v11 boştayken hiç bir uygulama açık değilken 3 gb ram kullanıyordu. bu ise 2,5 gb kullanıyor. Yani önemlimi bilmem ama ram performansı artmış. Her uygulama uyumlu çalışmıyor bilginize mesela online işlemlerin ve ziraat mobilin rengi bozuk olarak açılıyor. Umurumda değil işimi halledip çıkıyorum. Ama senin umurundaysa böyle şeyler veya oyun oynuyorsan bence bekle v11 de bir süre daha sayın okur :D Genel anlamıyla sevdim. İpad kullanıyorum bir yandan aynı ekranda bir kaç uygulama ile çalışmak keyifli bir his sırf onu kullanabilmek için v12'ye yükselttim. Bazı çıkan kusurları da göz ardı ediyorum. Bu sizin tercihinize kalmış. Ben EU ve Masiki V11'de stabil versiyonlarını denedim ama şansım yaver gitmedi sorunlar çıktı. Miroomu v11 ile sevdim. şimdi v12 de Eu ve masik denemedim belki onlarda bu bahsettiğim sorunlar yokturdur bir bakın derim. Eu'dada akıllı ağ modu var diyorlar ama sorunca kimse cevap vermiyor bende bulamadım akıllı ağı. Sırf akıllı ağdan vazgeçemediğim için miroom'dan ayrılmıyorum. Bunlar benim artılarım eksilerim V11 vs V12 batarya performansı konusunu açtığımda görüşmek üzere. yeni bir sorunla karşılaşırsam yazarım. Sevgiyle kalın.

(Pil performansına katkısı olduğunu düşündüğüm ayarlar.)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Whatsapp sorununuz eu betadakiyle aynıysa şöyle çözdüm. İzinler diğer izinlerden whatsapp a girip iki ayarı her zaman izin ver dediğinizde düzeliyor.
bunu uygulayınca whatsapp düzeldi. Sağolasın dostum.

Çok güzel bir düşünce fikrine emeğine sağlık beklemedeyiz

Teşekkür ederim bakalım becerebilirsek inşallah.

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Şimdilik yaptığım şarj süresine etkisi olduğuna emin olduğum ayarları ve kullandığım sürümü paylaşayım. v12 testim bitince karşılaştırmalı test ederim. Bu arada v12'de sorun yaşamadım dedim ama whatsapp problemi bende de oldu. Ama çözümü bir alt alıntıda var. Onun haricinde takılmalar yokta bir bitmemişlik var gibi en ufak bir hata görünce deli olan takıntılı arkadaş eğer bunu okuyorsan lafım sana daha yükleme güzel kardeşim üzer seni. Sen biraz daha bekle :D :D Şarj süresine gelecek olursam ilk ekran sürem 6 saat 23 dk sürdü mi 9 da. İlgimi çeken bir önemli nokta ise rami v11 boştayken hiç bir uygulama açık değilken 3 gb ram kullanıyordu. bu ise 2,5 gb kullanıyor. Yani önemlimi bilmem ama ram performansı artmış. Her uygulama uyumlu çalışmıyor bilginize mesela online işlemlerin ve ziraat mobilin rengi bozuk olarak açılıyor. Umurumda değil işimi halledip çıkıyorum. Ama senin umurundaysa böyle şeyler veya oyun oynuyorsan bence bekle v11 de bir süre daha sayın okur :D Genel anlamıyla sevdim. İpad kullanıyorum bir yandan aynı ekranda bir kaç uygulama ile çalışmak keyifli bir his sırf onu kullanabilmek için v12'ye yükselttim. Bazı çıkan kusurları da göz ardı ediyorum. Bu sizin tercihinize kalmış. Ben EU ve Masiki V11'de stabil versiyonlarını denedim ama şansım yaver gitmedi sorunlar çıktı. Miroomu v11 ile sevdim. şimdi v12 de Eu ve masik denemedim belki onlarda bu bahsettiğim sorunlar yokturdur bir bakın derim. Eu'dada akıllı ağ modu var diyorlar ama sorunca kimse cevap vermiyor bende bulamadım akıllı ağı. Sırf akıllı ağdan vazgeçemediğim için miroom'dan ayrılmıyorum. Bunlar benim artılarım eksilerim V11 vs V12 batarya performansı konusunu açtığımda görüşmek üzere. yeni bir sorunla karşılaşırsam yazarım. Sevgiyle kalın.

(Pil performansına katkısı olduğunu düşündüğüm ayarlar.)

bunu uygulayınca whatsapp düzeldi. Sağolasın dostum.

Teşekkür ederim bakalım becerebilirsek inşallah.
Bilgiler için teşekkürler öncelikle.
Miui 11'de Ziraat mobilde para transferi yaparken 5000 yazıldığında 5.000,00 yazması gerekirken 5,000,00 yazıyordu ve hiçbir şekilde o virgül yerine nokta koyulamıyordu ve haliyle 5000 gönderilmek istendiğinde ileri deyince onay ekranında 5 tl yazıyordu. Sadece miroom'da bu durum bu şekilde. Uygulamanın sorunu değil yani. 12 sürümünde bu durum düzelmiş mi acaba?

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Miui 11'de Ziraat mobilde para transferi yaparken 5000 yazıldığında 5.000,00 yazması gerekirken 5,000,00 yazıyordu ve hiçbir şekilde o virgül yerine nokta koyulamıyordu ve haliyle 5000 gönderilmek istendiğinde ileri deyince onay ekranında 5 tl yazıyordu. Sadece miroom'da bu durum bu şekilde. Uygulamanın sorunu değil yani. 12 sürümünde bu durum düzelmiş mi acaba?

az önce kontrol ettim miui 12'de de nokta yerine virgül olarak geliyor, sorun giderilmemiş

harunmtunay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ha
Cihazım
mi 9
Konular
0
Ben o sorunu okumuştum denedim özellikle sorun olmadı. şuan ziraat mobilde renkler garip geliyor. oda karanlık modda kullanınca oluyor. v12'de para transferi yapmadım henüz ama v11'de sorun yoktu. stabil versiyonunu kullanıyordum.

az önce kontrol ettim miui 12'de de nokta yerine virgül olarak geliyor, sorun giderilmemiş
Arkadaş denemiş giderilmemiş demek ki.

Ziraatin bankkart mobil diye bir uygulaması daha var. Onda sadece kredi kartı mı var bilmiyorum ama alternatif olarak düşünülebilinir.

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Ben o sorunu okumuştum denedim özellikle sorun olmadı. şuan ziraat mobilde renkler garip geliyor. oda karanlık modda kullanınca oluyor. v12'de para transferi yapmadım henüz ama v11'de sorun yoktu. stabil versiyonunu kullanıyordum.

Arkadaş denemiş giderilmemiş demek ki.

Ziraatin bankkart mobil diye bir uygulaması daha var. Onda sadece kredi kartı mı var bilmiyorum ama alternatif olarak düşünülebilinir.

Teşekkürler.

Manyak3131

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
5
Note 7 de wifiyı açarken bazen çökme yapıyor. Reset atıyor kendine. Onun haricinde ara sıra yaptığı takılmaları saymazsak güzel geldi bana

Üst Alt